Hulusi Akar Açıkladı: 'Bedelli Askerlik 7 Şubat 2020'ye Kadar 37 Celpte İcra Edilecek'

 > 
444PAYLAŞIM

Bedelli askerlikte celp dönemlerine ilişkin binlerce kişinin beklediği açıklama Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan geldi. Bedelli askerlik yükümlülerinin hangi celp döneminde, hangi ile ve birliklere gideceklerinin gelecek hafta açıklanacağını belirtti.

Akar ayrıca bedelli askerliğin 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 arasında 37 celp halinde yapılacağını aktardı.

Bakan Akar, şöyle konuştu:

"Gençlerimizin bedelli askerlik kapsamında yapacakları eğitim çalışmaları 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 arasında toplam 37 celp halinde icra edilecektir. Bu gençlerimizin eğitim faaliyetleri 48 ilimizde kara, deniz ve hava ile Jandarma Genel Komutanlığına ait toplam 92 birliğimizde gerçekleşecektir. Bunlarla ilgili çalışmalarımız son aşamasına geldi. Önümüzdeki hafta bu gençlerimizin ne zaman, hangi ilde, hangi birlikte temel eğitim görevini yapacakları kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bedelli askerlikle ilgili, "Şu ana kadar bize müracaat eden toplam 634 bin 415 gencimiz işlemlerini tamamladı." dedi.

'54 bin 34 yükümlü bedelli askerlik eğitimini gerçekleştirdi...'

Müracaatlarını yapanlardan iki celp döneminde toplam 54 bin 36 yükümlünün bedelli askerlik temel eğitiminin gerçekleştiğini belirten Akar, 3. celp dönemindeki 13 bin 555 kişinin de yarın temel eğitim safhasını tamamlayarak terhis olacaklarını söyledi.

Akar, Hakkari'deki üs bölgesinde meydana gelen patlamaya ilişkin de açıklamada bulundu.

AA'nın aktardığı bilgiye göre, Hakkari Süngü Tepe Üs Bölgesi'nde yaşanan kaza sonrası, patlamayla ilgili hazırlanan rapora ilişkin soruya da Bakan Akar, "Kara Kuvvetleri Komutanlığımız ve Genelkurmay Başkanlığımız tarafından yapılmakta olan idari ve teknik soruşturmanın son aşamasına gelinmiş bulunuyor. Bu rapor bize ulaşır ulaşmaz kamuoyuyla paylaşacağız." yanıtını verdi.

Hakkari'de Can Kaybı Arttı: Erdoğan '7 Şehidimiz, 25 Yaralımız Var' Dedi - onedio.com
Hakkari'de Can Kaybı Arttı: Erdoğan '7 Şehidimiz, 25 Yaralımız Var' Dedi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir