Huawei Geleceğin Tohumları Projesi ile Türk Öğrencileri Çin'e Götürüyor!

-

HUAWEI’nin bugüne kadar dünya çapında 96’dan fazla üniversiteden, 30.000’den fazla öğrencinin katıldığı “Geleceğin Tohumları – Seeds For the Future” küresel sosyal sorumluluk projesinin 2018 takvimi açıklandı.

Bu yıl Türkiye’nin önemli üniversitelerinden 10 öğrencinin yer alacağı proje, 10-21 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Şimdiden hazırlanmaya başlayın!

Seeds For The Future – Geleceğin Tohumları 2018 projesine katılmaya hak kazanacak öğrenciler, gazeteci ve program yapımcısı Cem Seymen ile internet üzerinden canlı olarak yapacakları mülakat sonrasında belirlenecek.

Program sayesinde öğrenciler hem Çin'i tanıma şansı yakalarken hem de Huawei'nin Shenzen'de bulunan merkezinde ICT eğitimi alma fırsatı bulacak.

Huawei'nin Shenzen'de bulunan ana merkezinde turlara katılıp aynı zamanda ICT dersleri ile kendilerini gelişterecek olan öğrenciler, geleceği yeşertecek tohumlar olarak ülkelerine geri dönecekler. 

HUAWEI’nin küresel çapta birçok ülkede hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluk projelerinden biri olan “Geleceğin Tohumları – Seeds For the Future"ın temel amaçları arasında; genç nüfusa farklı bir kültürel bakış açısı kazandırmak, gençlerin kariyer hedeflerine katkı sağlamak, Türkiye’de HUAWEI’nin teknoloji ve Ar-Ge’deki gücünün farkında olan marka elçileri yaratmak ve bilişim alanında nitelikli insan kaynakları profili oluşturulmasına destek olmak yer alıyor.

İlk önce kültürel bir gezi ile başlayacak olan Huawei turu daha sonrasında ana merkezde devam edecek ve katılanlara eşsiz bir deneyim yaşatacak!

Bu yıl gerçekleştirilecek organizasyon, Pekin’deki açılış töreniyle başlayacak. Öğrenciler, programın ilk haftasında Çin dili ve kültürü içeriğiyle birlikte; Çin Seddi, Yasak Şehir, Tiananmen Meydanı gibi Çin kültürünün önemli tarihi noktalarına ziyaretler gerçekleştirecek. 

Öğrenciler, programın ikinci haftasında ise Shenzhen’de bulunan HUAWEI genel merkezinde; şirketin uluslararası iş kültürü, değerleri, iş çözümleri ve uçtan uca ürün gamını yerinde inceleme fırsatı ile beraber; gelecekteki iş yaşamlarına ışık tutacak önemli deneyimler yaşama fırsatı da bulacak.

“Geleceğin Tohumları – Seeds For the Future 2018 çerçevesinde, yarının bilişim teknolojileri uzmanlarının yetişmesine katkıda bulunmayı da amaçlıyoruz.”

HUAWEI Orta Asya ve Kafkaslar Bölge Başkanı Marco Xu, “Geleceğin Tohumları – Seeds For the Future 2018 projesini şöyle değerlendirirken;“Proje kapsamında temel hedeflerimiz arasında, genç nüfusa farklı bir kültürel bakış açısı kazandırmak, iş kültürünün sürekliliğini göstermek, teknolojiye olumlu bakış açısı kazandırmak, küresel operasyonların işleyişi hakkında bilgi paylaşmak ve öğrencilerin kariyer hedefleri doğrultusunda kendilerine katkı sağlamak yer alıyor. Bilişim ve teknoloji alanında nitelikli insan kaynağının oluşturulması konusuna verdiğimiz önemle birlikte, “Geleceğin Tohumları – Seeds For the Future 2018 çerçevesinde, yarının bilişim teknolojileri uzmanlarının yetişmesine katkıda bulunmayı da amaçlıyoruz” dedi.

Cem Seymen ile yapılan mülakat sonucu kazananların belli olacağı Huawei Geleceğin Tohumları projesi sizi bekliyor!

Geleceğin Tohumları– Seeds For the Future 2018 projesi katılımcıları, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimi gören başarılı öğrenciler arasından seçilecek. Programa katılmak isteyen adaylar, seedsforthefutureturkiye.com adresinde yer alan kısa formu doldurarak, başvurularını gerçekleştirebilecek.

Başvurularını tamamlayan öğrenciler Cem Seymen’in yöneteceği ve internet üzerinden canlı yayınlanacak mülakata katılma fırsatını elde edecekler.

Mülakatı başarıyla geçen öğrenciler, Geleceğin Tohumları– Seeds For the Future 2018 projesi kapsamında Çin’e gitmeye hak kazanacak. Değerlendirme aşamasının Temmuz ayında tamamlanacağı seçmeler sonucunda kazanan öğrenciler, 30 Temmuz 2018 tarihinde www.seedsforthefutureturkiye.com internet sitesi aracılığı ile duyurulacak. 

Kampanya boyunca yapılacak tüm etkinlikleri ve özel bildirimleri sosyal medyada #SeedsForTheFuture ve #HuaweiTurkey etiketleri üzerinden takip edebilir, geleceğin sosyal mühendislerinin hikayesine tanıklık edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir