Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erkekler Yüzünden Kadınların Yapmak Zorunda Kaldığı 8 Davranış

 > 
240PAYLAŞIM

Asla normallleştirilmemesi gereken erkek davranışları yüzünden kadınların hayatlarını tam yaşayamadığını, yaşasa da belli zorluklarla karşılaştığını düşünüyorum. Bunun sadece cehaletle alakalı olduğunu da düşünmüyorum; 3-4 tane üniversite mezunu biraraya gelince de aynı hödükleşmeye bağladıklarından dolayı, çevreye verdikleri rahatsızlığı umursamadıklarına çok sefer tanık oldum. Bazen mizahla "aa ben de öyle yapıyorum azıcık kendime çekidüzen vereyim" hissi yaratmaya çalıştığımız yazılar cinsiyetçi diye yaftalanabilir ama bir farkındalık yaratmalıyız. Hödük kelimesini bilerek seçtim çünkü başkalarına rahatsızlık vermek kendi özünden korkmanın bir belirtisi.

Konuya erkek tarafından baktığım için bazı detayları atlamış olabilirim; yorumlarınızla katkı yapabilirseniz çok memnun olurum.

1. Laf atanları duymamak için kulaklık takmak

Müziğin hayata bağlayan noktalarından birisi de bu sanırım. Hem gerilmemek hem de laf duymadan eve gidebilmek için kadınların sıkça tercih ettiği bir yöntem.

2. Saç rengi seçerken dikkat çekmemeye özen göstermek

Yeşil, pembe, mavi veya başka bir renkte saç rengi olan kızlar bunu iyi biliyor. Hatta sarı saçları olanlar bile.

3. Şort, etek giyerken gideceği yere göre seçim yapmak

Kıyafeti yakışıp yakışmadığına göre değil bugün bilmem nereye gideceğim orada çok laf atarlar diye belirleyenler bilir.

4. Süper desenleri olan çorabı laf atılır filan diye sadece araba ile çıkılan günlerde giyme

Hatta bazen giymeme. Çünkü dışarısı tuhaf, ne yapıp ne edip bir yolunu buluyorlar.

5. Çantada biber gazı taşımak

Laf atanları şikayet ettikleri yerlerde de asılma ihtimali olan insanlar olduğu için kendi korunma yöntemlerini geliştirmişler.

6. Daha az ses çıkaran topuklu giymek hatta giymemek

Bir kısmı rahat olduğu için bir kısmı da bu dış etkenlerden dolayı ofiste bırakıyor topuklu ayakkabıları.

7. Kızlarla dışarı çıkarken bir de erkek çağırmak

Çağırmasalar da en azından birisinin sevgilisi durumdan haberdar oluyor ki hödük çok diye. Hoş o sevgili veya çağrılan erkek de hödüklük yapabilir ama o başka konu.

8. Kariyer planını değiştirmek

Kadınlarla çalışmayı sevmeyen bir patron, "napcan kariyeri" diyen bir sevgili yüzünden vazgeçilen hayaller.

BONUS: En kötüsü de hemcinsler tarafından yadırganmamak için vazgeçmek

İngiliz Edebiyatı okuduğum yıllarda Doç. Dr. Canan Şavkay, kurbanın diğer kurbanları ötekileştirmesi ile ilgili bir konu anlattığında çok şaşırmıştım. Fakat hayat, aynı dertten şikayetçi insanların birleşmediğini aksine birbirlerine yüklendiklerini birçok sefer ispatladı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
douchebek

kafayapısı ve eğitim ( aileden itibaren ) değişmediği sürece, kadına yürüyen cinsel obje gözüyle bakışı değişmediği sürece ne kadar madde eklersek ekleyelim boş

bigboss06

Kadınlar bizlere verilmiş en büyük nimettir.Gel görelim ki emanete hıyanet eden bir toplum olduk erkeklerin yüzünü düşürmek için yapılanlar da cabası, mesela ufak bir örnek verecek olursak en azından karşı cinsten hoşlandığını belirtmek için gidip yanına konuşmak istersin seni tanımaz bilmez ama hakkında ki ön yargı da bellidir az çok o yüzden toplumumuz değerlerini saygısını yitirmiş durumda aşağıda okuduğum bir kaç satır yorum da sinirimi hat safhada bozdu hani o %50 kesim var ya verecen ağzına el bombasını hadi yallah yolunuz açık olsun.

sinecemis

Bir bayandan daha açık ve net anlatılmış. Bunu bir bayan yazar yazmış olsaydı bu kadar mutlu olmazdım sanırım. Bu yazıyı bir erkeğin yazmış olması hem mutluluk verici, hem de laf aramızda azıcık şımartıcı =) Bir erkeğin bizi anladığını görmek hoş... =)

Gizli Kullanıcı

Bunlar hep sanaldan karı kaldırma çabaları işte. Konuyu açan arkadaş genç kızlarımızı mini eteğe yönlendireceğine, çarşafa yönlendirse iki sevap kazanır fena mı? yanacaksınız.

sinecemis

Nereden başlasam....? İlk önce o sizin inancınız. Ben benim Tanrımın beni yakacağını düşünmüyorum. Çünkü o beni seviyor. Zaten bu yüzden beni yarattı. Ayrıca ben öyle bir cümleyle yönlendirilebilecek bir insan değilim. Aklım,fikrim ve belirli bir görüşüm var. Bir 'erkeğin' bana sahip çıkmasına ya da korumasına da ihtiyacım yok. Kendinizi çok bir şey görmeyin. Malum kibir size göre en büyük düşman... 'Karı kaldırma' lafınızı anladım, anladım da anlamamış olmayı dilerdim daha çok... Çarşafa gelince... Erkek maalesef ki kadınlar dünya üzerinden yok olsalar da yine erkek oluyor. Dişi kedi gördüklerinde bile bir kediden beklenemeyecek kadar fazla hayallere kapılıyorlar. Oysaki mart ayına 83 gün var. Bir de erkek kediler varken neden insan tercih etsinler o var =)

Gizli Kullanıcı

Çok cahilsiniz, Allah kadını erkeğe hizmet etsin diye yaratmıştır. Ve de Tanrı değil Allah!!!!! İşte bunlar hep laikçi kemalist kafası. Sana günde iki öğün Kadir Mısıroğlu ve Cübbeli Ahmet Hoca'yı öneriyorum, dinle aydınlan. Gerçekleri gör.

sinecemis

İlk virgülde 'Keşke ölseniz' demek geldi içimden. En başta kadın erkeğe hizmet etsin diye yaratmamıştır. Soldan 2. kaburga kemiğinden yaratılmıştır. Hatta bu konu 'Tanrı Adem'i beğenmeyip bir üst modelini yarattı' şeklinde alay konusu da olmuştur. Bu Tevratta da,İncilde de, Kur'an-ı Kerimde de geçer. Bana göre Tanrı, size göre değil... Bunu tartışmaya değer bulmadığımdan dolayı geçiyorum. Laikçi değil Laik bir insanım. Laik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması olarak tanımlanabilir kabaca. Bana müslüman hocaları önermeniz biraz saçma çünkü sizin görüşünüze göre müslüman değilim... Dolayısıyla doktorane bir tabirle 'Günde 2 öğün yemekten sonra Cübbeli Ahmet Hoca'yı dinle' bana pek olmaz =) Kemalist olmaktan önce birey ve bayanım...

Gizli Kullanıcı

Ahlaksızlık diz boyu. Karı kısmısının ne haddine isyan etmek. Başınızda beyiniz olmadan dışarı çıkabildiğinize şükür edeceğinize, " laf atacaklar diye mini etek giyemiyorum yeaa." triplerinize giriyorsunuz. Hiç aklınızda mı çalışmaz? Ey müslüman uyuma, din elden gidiyor.

sinecemis

İran'a taşınmalısınız bence orada sizi tam hayalinizdeki gibi bir 'müslümanlık' bekliyor.

Gizli Kullanıcı

Allah'ın izniyle Cumhur reisimiz çalışmalara başladı, büyük atılımlar yapıyor.

sinecemis

Aaa o rahmetli oldu haberiniz yok mu? :o

Gizli Kullanıcı

Ağzından yel alsın nasıl konuşuyorsun öyle?

sinecemis

Ay sizin gerçekten haberiniz yok mu!? :o

sinan-yurekli

giy minileri bu kafayla devam et ölene kadar

ice-bear

Ben 2016 dan geliyorum. (tamam berbat bir girişti) vuusan adlı gelişememiş organizma, Trol müsünüz?

Gizli Kullanıcı

Ulan eskiden ne güzel dinci trollemesi yapardık... iki ateistlere söver yolumuza bakardık. Deyyuslar, öğrendiler bi trolün ne olduğunu. Bak şimdi Ice, ince eleyip sık dokumak zorunda kalıyoruz, iki saat zaaf arıyoruz. Halbuki kalmamam lazım.

koseku

ne alakası var isteyen istediğini yapar

sinecemis

Size de o şekilde bakılsa acaba aynı şeyi der miydiniz?

koseku

Valla bakılıyo zaten eşcinselim, etraf homofbik kaynıyo ama umrumda değil

Görüş Bildir