Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Heykel Sanatı

Anasayfa > Cool

MAURIZIO CATTELAN

İtalyan heykeltıraş Maurizio Cattelan

Mizahi, kışkırtıcı, şaşırtıcı, sarsıcı, saçma, komik, karanlık, tartışma yaratan, ironik, saldırgan, alaycı, soytarıca, aptalca ve hatta delice... Tüm bu sıfatlar bir veya birden çok kere bu nevi şahsına münhasır Padovalı sanatçının bir o kadar nevi şahsına münhasır heykelleri, performansları ve enstalasyonlarını tanımlamak için kullanılmıştır.

Sanatçının kendisinden üslubunu tanımlaması istendiğinde verdiği cevap tek kelimeliktir: Tembel... Peki, 1999 tarihli La Nona Ora (9.Saat) adlı skandal yaratan heykelinde Papa II. Jean Paulu üzerine meteor düşmüş olarak tasvir eden, galericisini kocaman pembe ve tavşan kulaklı bir fallus kıyafeti giyip dolaşmaya ikna eden, Amerika Birleşik Devletlerinin önde gelen çağdaş sanat müzelerinden olan Corcoran Sanat Galerisinin güncel sanat küratörü Jonathan P. Binstock tarafından Duchamp sonrası dönemin en büyük sanatçılarından biri ve de tam bir ukala olarak tanımlanmaktadir.

HangerArt Türkiyenin En Modern Kültür ve Sanat Sitesi

Daha Fazlası Için: http://www.hangerart.net/sanat/57-

Kaynak: http://www.hangerart.net/hanger
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?