Heyecan Dorukta: Netflix'in Yeni Suç Belgeseli 'The Innocent Man' İçin Bomba Gibi Bir Fragman Yayınlandı!

-

Netflix'in suç belgeselleri konusunda ne kadar iyi olduğunu hepimiz biliyoruz. Evil Genius ve The Staircase bu başarıyı tescilledi. Şimdi de karşımızda The Innocent Man'in fragmanı var. Detayları Lad Bible'dan derledik.

Kaynak: http://www.ladbible.com/entertainment/fi...

Altı bölümlük yeni seri, efsanevi yazar John Grisham'ın aynı isimli kitabında bahsettiği, 1980'li yıllarda Ada, Oklahoma'da gerçekleşen bir çift cinayeti konu alıyor.

1982 yılında 21 yaşındaki Debra Sue, kendi evinde tecavüz edildikten sonra öldürüldü. 1984 yılında ise 24 yaşındaki Denice Haraway çalıştığı yerden kaçırıldı ve öldürüldü.

Yalnızca bu da değil. Belgesel aynı zamanda bu cinayetlerin sonrasında meydana gelen tartışmaları olayları da ele alıyor. Tommy Ward, Karl Fontenot, Ron Williamson ve Dennis Fritz adlı dört adam 1982-1984 yıllarında gerçekleşen bu cinayetlerin sorumlusu olmakla suçlandılar. 

Williamson ve Fritz, DNA kanıtları ve The Innocence Project adlı kar amacı gütmeyen yasal kuruluşun yardımıyla 1999 yılında temize çıktılar. Williamson 11 yıl boyunca ölüm hücresinde kalmıştı ve salındığında idam edilmesine beş gün vardı.

Ward ve Fontenot ise hala temize çıkmamıştı ve müebbet cezalarını çekiyorlardı. Ama ikisi de suçsuz olduklarını iddia ediyorlardı.

Belgeselde iki olay arasındaki benzerlikler anlatılmayacak. Genellikle soruşturma geçirenlerin ifade videolarını, adli tıp ve fiziksel kanıtların yetersizliklerini konu alacak. 

Fragmanı yayınlanan ve dikkatleri şimdiden üzerine çeken belgesel Finders Keepers, Gleason ve Out of Omaha gibi prodüksiyonların arkasındaki isim Clay Tweel tarafından çekiliyor. Ayrıca kurbanların akrabaları, bölge sakinleri, soruşturmayı yürütenler ve gazeteciler gibi cinayet soruşturmasında yer alan birçok insanla röportajlar da bulunacak.

Grisham da belgeselde baş yapımcı olarak yer alacak ve röportajları yapacak.

The Innocent Man 14 Aralık Cuma günü ekranlarda yer alacak. Yani herkes heyecanını doruklarda tutmaya devam etsin. Geri sayım başladı!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir