Herkesi Bir Anda Fanı Haline Getiren Efso Kadın Ayşe Hatun Önal'a Yakından Baktıkça Daha Bi Aşık Olduk

403PAYLAŞIM

Bir gün herkes Ayşe Hatun Önal fanı olacak 😍

1999 yılında düzenlenen Miss Turkey, hepimiz için sıradan bir güzellik yarışmasıydı aslında. Bir süre güzeller hakkında konuşacaktık, sonra isimlerini bile unutacaktık ama öyle olmadı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler okuyan Ayşe Hatun Önal, 1999 yılında Miss Turkey seçilmişti. O yıl henüz 21 yaşındaydı.

Adana'nın bağrından Eskişehir'e, oradan da ışıkların altındaki dünyaya, İstanbul'a geçiş yaptı ve elbette mankenlik kariyeri böyle başladı. Fakat onun kafasındakiler başkaydı...

"Çevremdekiler assolist olmamı istiyor ama ben pop müziğe kendimi daha yakın hissediyorum" dedikten sonra asıl patlamasını da yaptı. Sözlerini kendisinin yazdığı "sarılmandan belli kırıcan mı belimi? çok canımı acıdı çeksene elini" şarkısı, çoğu kişi için soğuk duş etkisi yarattı.

Kimisi "bu kız beceremiyor" dedi, kimisi "durun bir bekleyin" diyordu." Hele ki bir de "Çeksene Elini" şarkısının, Ayşe'nin eski sevgililerine diss atmak için yazdığı dedikodusu da vardı ki, olay iyice acayip bir hâl almıştı.

Çeksene Elini" ne kadar gırgır konusu olduysa, "Kalbe Ben" de bir o kadar fenomen bir şarkı oldu ve Ayşe Hatun Önal, bir anda büyük bir kitlenin sessiz ve derinden hayranlık beslediği yeni elekto-pop ikonu olmuştu.

Önal, bu işi ne kadar ciddiye aldığını Burning Man Festivali'nde "Olay" şarkısına klip çekerek kanıtlıyordu aslında.

Gördüğümüz manken-şarkıcı senaryolarından çok daha hırslı ve çok daha farklı olduğunu inatla ispatlamaya çalıştı. Yarattığı tarzla da bize kalırsa epey farklılaştı o bahsettiğimiz kitleden.

Şimdilerde gece kulüplerinde, diskolarda mutlaka onun şarkılarından biri çalıyor insanlar dans ederken. Özellikle LGBTİQ bireylerin, elekro-pop tanrıçası olmuş durumda.

Yıllar geçtikte insanı derinden etkileyen güzelliğini ise zaten biliyorsunuz, onu hiç anlatmayalım. Ayşe Hatun Önal, hırsı ve tarzıyla bizi zaman içerisinde şaşırttı, hatta kendisine hayran bıraktı. Eğer siz şu an bir Ayşe Hatun Önal fanı değilseniz, merak etmeyin ileride olacaksınız.

Sosyal medyanın da AHÖ sevgisi bir başka gördüğünüz gibi 😉

Bu da Ayşe Hatun Önal'ın son klibi Efsane (Katakulli'nin yeri ayrı, o başka)

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozcan-yildiz1

reklam, pr, tanıtım işleriniz itinayla yapılır. -onedio

fenni-sunnetci

basligi gorunce dur bakali nolacak dedim altindan igrenc bir reklam,pohpohlama cikti utanmaz o nedio. siktiri boktan poplarin reklamini yapacagina milleti arada sirada bluesdan cazdan,gizli kalmis ustalardan bahset

geciciex

Açık açık reklam yapılmış :) AHÖ açık açık para vermiş :)

reflex

Canlı söylerken sesi iyi mi hiç duymadım.ama,sesi ile oynanmış ve buna ramen detone geliyor.yine de,başarılar dilerim..insan istedikten sonra, aşılmayacak zorluk yoktur sonuçta!

sema-yildirim3

Öyle bi başlık atmışlar ki mağaradan şarkıcılığa hikayesi bekledim bu ne amk

Görüş Bildir