Herkes Onu Konuşuyor: 21. Yüzyılda Doğmuş İlk Büyük Yıldız Unvanını Alan Şarkıcı Billie Eilish

222PAYLAŞIM

Bizde nasıl birkaç yıl önce Aleyna Tilki çıkış yaptığında büyük olay olduysa, dünyada da 21. yüzyılda doğmuş ilk büyük yıldız Billie Eilish oldu.

Billie Eilish, 18 Aralık 2001 doğumlu genç bir isim.

Gerçek adı Billie Eilish Pirate Baird O'Connell. Los Angeles'ta, ikisi de eğlence sektöründe çalışan ebeveynlerin küçük çocuğu olarak dünyaya geldi.

Britanya kökenli şarkıcı, ilk şarkısını 2016'da yayınladı.

SoundCloud'da yayınladığı ilk şarkısı Ocean Eyes ile plak şirketlerinin dikkatini çekti ve albüm anlaşması imzaladı.

Müzikal açıdan 21 yaşındaki abisi Finneas O'Connell tarafından destekleniyor.

Kendisi de ünlü bir isim olan; bugüne dek "Glee", "Modern Family" ve "Aquarius" gibi yapımlarda yer alan abisi şarkılarını yazıyor, enstrüman ve prodüksiyon desteği veriyor.

Şarkısı dönemin en popüler gençlik dizisi "13 Reasons Why"da kullanılınca tanınırlığı arttı.

Khalid ile birlikte seslendirdiği Lovely ile dikkat çekmeyi başardı ve hemen ardından ilk albümü "When We All Fall Sleep"i çıkardı.

Asıl çıkışını herkesin en azından melodisini iyi bildiği 'Bad Guy' ile yaptı.

Herkesin başka bir şarkıya benzettiği şarkı, kolayca hafızalara kazındı.

Henüz 16 yaşındayken pek çok ülkenin müzik listelerinde zirveyi görmesi onu tarihe geçirdi.

Billie Eilish, şu an 21. yüzyılda doğmuş en başarılı şarkıcı.

Çok popülist bir müzik yapmamasına rağmen kısa sürede onlarca ödül, milyonlarca satış ve liste birinciliklerinin farklı sebepleri var.

Yaşı ve imajı, başarısında büyük birer etken. Her jenerasyon kendi yaşına yakın isimleri örnek alıyor. 2002 ve sonrasında doğanlar onu kendileriyle bağdaştırıyor.

Z jenerasyonunun bir temsilcisi olarak Spice Girls'ü, Hilary Duff'ı tanımaması eleştirilmişti.

90'ların en ikonik grubu Spice Girls'ü tanımaması, 2000'lerde Amerika'da ve dünyada da büyük bir yıldız olan Hilary Duff'ın kim olduğunu bilmemesi gibi şeyler milenyum kuşağına kendini yaşlı hissettirmiş olsa da, yeni neslin gerçekleriyle de yüzleşilmesini sağladı.

Sıra dışı stili de onu herkesten farklı kılıyor.

Günümüzde onun yaşındaki kızların nasıl göründüğü ve giyindiği ortada. Ancak o herkes gibi olmak yerine, vücut hatlarını asla belli etmeyen bol giysiler tercih ediyor. Kadınsı görünmek yerine oğlan çocuğu gibi bir görüntüyü tercih ediyor ve bu da imajının bir parçası. Şarkıcı böyle giyinerek insanların vücudunu eleştirmesinden kurtulduğunu açıklamıştı. Böylece görüntüsü yerine müziği konuşuluyor.

Yaşamı, sahip olduğu problemler ve yaşam stili de hayran kitlesi açısından önemli.

Bizim tik olarak bildiğimiz Tourette Sendromu'na sahip olan ve bir dönem depresyonla mücadele eden şarkıcı; asla sigara veya uyuşturucu denememiş. Vejetaryen olarak yetiştirilen ve veganlığı destekleyen Billie Eilish bu özellikleri sayesinde yeni jenerasyonla kolayca bağ kurabiliyor.

Kötü alışkanlıkların asi olmanın anahtarı sayıldığı ve kendi benliğini bulmaya çalışan ergenlerin kolayca etkilendiği günümüzde Billie Eilish farklı bir yol gösteriyor.

Böylece genç yaşlı herkesin takdirini kazanıyor.

Hayranları arasında Dave Grohl, Julia Roberts gibi isimler var.

Dave Grohl, kızlarının büyük birer Billie Eilish hayranı olduğunu ve onun yeni nesildeki etkisini 90'lardaki Nirvana etkisine benzettiğini açıklamış ve bu açıklamalar olay olmuştu.

Ülkemizde de popülerliği giderek artan Billie Eilish'in yakın gelecekte daha da devleşip devleşmeyeceğini birlikte göreceğiz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
umut-gundem

Üzülmeyin aga nasıl olsa yarın hepimiz bunun varoluşunu unutup yeni varolacak sikimsonik biri için içeriği sikko olan bir yorumda bulunacağız..

zumrut-yesili

ben tanımıyorum ilk defa burada gördüm kendisini büyük yıldızmış bu başlık yerine Demet Evgar'ın herkesten gizlediği İngiltere'de yetişen müzisyen kızı deseydiniz daha çok inanırdım

ercy

Aman ne mahtah şey! Bir de aleyna kaltağının çıkışıno "olay" yapmış ya... Dünkü çocuklara içerik hazırlatmayın! ERGEN EDİTÖR İSTEMİYORUZ!

sekulerolaylar

şimdi bu kız 2002 dünya kupası üçüncülüğümüz hatırlamıyor. yirmi birinci yüzyılın doğmuş ilk büyük yıldızı olmanın bir anlamı yok öyleyse ..

seda-mert1

günümüzdeki kızların nasıl giyindikleri ortada derken? çok yanlış insanlar yazıyor. üzüldüm.

lavi-lavin

yabancilar oyle giyinmiyormu?

Görüş Bildir