10 Kişinin İntihar Girişiminde Bulunduğu İş Hanında Düşündüren Uyarı: 'Her Şeye Rağmen Yaşamaya Değer'

 > -

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde bulunan bir iş hanının çatısında intihar etmek isteyenler han yönetimini tedbir almaya itti. Durumdan rahatsız olan yöneticiler durumu engellemek için önce çatıya çıkan yolu demir parmaklıkla kapattı ardından da 'hayat her şeye rağmen yaşamaya değer' notunu bıraktı. 

Son bir yılda 10 kişi kendisini aşağı atmak istedi.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, bina yöneticisi Pehlivan Karagüzel, "Binamız, kent meydanında yer almasından dolayı sıkça intihar girişimi vak'aları yaşanıyordu. Bunun önüne geçmek adına demir parmaklıklı önlem almaya karar verdik. Çatıya çıkan boşluğu demir parmaklıklarla kapattık.

'İnsanlar intihar etmesin diye elimizden geleni yapıyoruz.'

Yaklaşık 25 yılıdır iş merkezinde yöneticilik yapan Pehlivan Karagüzel, intihar girişiminde bulunanlarla ilgili “Burası Trabzon'un merkezi. İnsanlar şov yapmak için çatıya çıkıyor. Aşk acısı çeken, eşiyle tartışan, işsiz ve parasız kalan soluğu bu çatıda alıyor. Bu durumun önüne geçebilmek için önce demir parmaklık yaptırıp kilit taktık tüm kapılara. Baktık yine bir şekilde çatıya çıkıyorlar. Bu defa 'İntihar etmek tehlikeli ve yasaktır!’, ‘Hayat her şeye rağmen yaşamaya değer' gibi uyarıcı yazılar astık. Şimdi de çareyi bu yazılarda arıyoruz. Yazıları astıktan sonra çatıya çıkan olmadı. ‘insanlar intihar etmeye kalkışmasın diye elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

'Atla atla diye tempo tutanlar oluyor...'

Yaşanan intihar girişimlerinde bina çevresinde toplanan meraklı kalabalıktan ilginç refleksler de geldiğini kaydeden Karagüzel, “Yapılan intihar girişimlerinin o kadar sıradan oldu ki, artık olay anında binanın altında toplanan kalabalık “Atla Atla” diye tempo tutmaya başladı. Kimse orada can olduğunun farkında değil. Ellerinde telefon fotoğraf çekip sıradan bir şeymiş gibi izliyorlar. Hatta tanıdıklarını arayıp izlemeye çağıran bile oluyor" ifadesinde bulundu.

Babası oğlunu döverek polislere teslim etti: 'Ben de işsizim, faturamı ödeyemiyorum ama intihar etmiyorum.'

Öte yandan, bahse konu iş merkezi çatısında yaşanan intihar girişimleri polis ekipleri ve psikologların başarılı çalışması sonucu bugüne kadar ölümle sonuçlanmadı. Sıkça intihar girişiminin yaşandığı iş merkezinde, en ilginç intihar teşebbüsü olayı geçen yıl yaşanmıştı. İşsiz olduğu gerekçesiyle çıktığı çatıda intihar girişiminde bulunan oğlu O.K.’yı ikna edip çatıdan inmesini sağlayan babası S.K., oğlunu tekme tokat döverek polislere teslim etti. Baba S.K., ikna ettiği oğluna kızarak “Ben de işsizim; elektrik paramı da veremiyorum ama intihar etmiyorum” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir