Her Şey Bir İllüzyondan İbaret! Büyük ve Şekilli Gözlere Kavuşmanızı Sağlayacak Makyaj Hileleri

1PAYLAŞIM

Büyük ve belirgin gözler, uzun ve kıvrık kirpikler, etkileyici bakışlar... Hepimizin hayali olan Türkay Şoray'ın gözlerine birkaç basit makyaj taktikleriyle sahip olabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

Önce pürüzsüz göz altları

Göz altındaki morarma ve damarlı görünüm gözlerinizi daha karanlık gösterir. Daha karanlık gözler ise geri plana itilir ve küçük gözükür. Bu sebeple iri görünen gözler için yapmanız gereken ilk şey güzel bir kapatıcı ile göz altlarınızı kapatıp aydınlatmak olmalı.

Göz kontürü ile çekik, büyük ve derin gözler

Gözlere de kontürleme işlemi uygulayarak daha büyük ve çekik gözlere kavuşabilirsiniz. Bunun için ise yapmanız gereken tek şey; kontür için kullandığınız bronzerı gözünüzün katlanma bölgesine uygulamak.

Aydınlık gözlerin sırrı: Beyaz göz kalemi

Göz içine uygulanan beyaz kalem bir illüzyon yaratarak göz kapağının iç kısmını, göz ile bir bütün olarak algılamamıza yol açar. Böylece gözümüz daha büyük ve aydınlık bir görünüme kavuşur.

Göz pınarlarına highlighter etkisi

Göz pınarlarına uygulayacağınız highlighter, daha büyük gözler için en önemli makyaj hilelerinden biri. Highlighter, yorgun görünün gözlerinizi canlandırır ve ışığı yansıtarak daha büyük ve aydınlık bir görünüm sağlar. Aynı etkiyi simli ve açık renk bir farla da verebilirsiniz.

Kirpik diplerinde dumanlı görünüm

Göz içine uygulanan siyah göz kalemi gözlerin daha da küçük görünmesine yol açar. Ancak siyah renk göz kalemini kirpik diplerine dağıtarak daha büyük ve etkileyici gözüken gözlere sahip olabilirsiniz. Özellikle gözün bitişine doğru hafif kalınlaştırarak dağıtacağınız siyah göz kalemi fark yaratacak.

Makyajın olmazsa olmazı: Eyeliner

Şekilli bir görünümü eyeliner olmadan elde etmek neredeyse imkansız. Ancak çok kalın ve keskin çizgiler gözlerinizin çok daha küçük görünmesine yol açabilir. Büyük ve şekilli gözler için ise günlük kullanıma uygun, yumuşak hatlara sahip ince bir eyeliner uygulamanız yeterli.

Uzun kirpikler ile etkileyici bakışlar

Kirpiklerin duruşu gözlerin görünümü için oldukça önemli. Kalkık, kıvrık, uzun ve belirgin kirpikler gözlerinizi hem daha büyük hem de daha etkileyici gösterir. Bunun için güzel bir maskara uyguladıktan sonra kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz. Maskarayı kirpik uçlarına doğru yoğunlaştırarak sürmeniz de yardımcı olacaktır. Alt kirpiklerinize de maskara sürmekten çekinmeyin.

Ve kaşlar

Şekilli kaşların gözlere olan etkisi küçümsenmeyecek kadar çok. Kaşlar gözün çerçevesi niteliğindedir, bakışlarınızı hatta tüm ifadenizi etkiler. Bu sebeple gözlerinizi doğru bir şekilde şekillendirmeyi ihmal etmeyin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir