Her Gün Yeni Bir Trend: Microblading Olarak Bilinen Kaş Ektirme İşlemini Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

-

Teknolojinin hızına yetişemediğimiz bu günlerde yeni bir trendle karşı karşıyayız. Bıçak altına yatmadan önce bilmeniz gereken şeyleri sizler için Thesun'dan derledik...

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/3am/style/3am-f...

Dikkat çekici kaşlara sahip olmak istiyorsanız, kaş kontürü son zamanlardaki trendlerden birisi...

Cara Delevigne'den Lily Collins'e, herkes belirgin kaş görünümü ile yanıp tutuşuyor. Ancak, ergenlik döneminizi geçirmiş ve 20'li yaşlarınızda kaşlarınızı çok fazla aldıysanız, kaşınız daha seyrek ve incedir.

Minimum 2300 tl'ye yapılan bu yarı kalıcı işlem Helen Mirren, Colleen Rooney and Michelle Keegan ve bazı ünlü hayranları tarafından yaptırıldı.

Microblading, microblading neymiş bu microblading:

Microblading yani kaş kontürü olarak geçen işlem; uygulanan organik boyalarla, kaşınızın daha gür görünmesini sağlayan bir işlemdir. Dövmeden farkı ise dövmenin derinin daha derin tabakasına yapılırken, kaş kontürünün daha yüzeysel olmasıdır.

Kaş kontürü işleminde, bitkisel olan boya uygulanmadan önce küçük bir aletle çizimi yapılır. Yarı kalıcı olan bu uygulama 1-2 yıl sonra solacaktır. Dövme yapımının aksine, kaş kontürü işleminde titreşimli değil, sabit bir şekilde uygulanır. Sahip olduğunuz kaşların çizgisinde uygulanan işlem, doğal bir görüntü vermelidir.

Acıtıyor mu?

İlk duyduğunuz anda size ürkütücü gelebilir fakat, profesyonel biri tarafından kaşlarınızı kaldırarak, eşitleyerek ve seyrekliği kapatıp sıklaştırarak yapıldığında yüzünüz tamamen yeni bir görüntü kazanır.

Uygulamanın yapıldığı çoğu merkezde işlemden yaklaşık 20 dakika önce uyuşturucu krem sürülür.  Tamamen acısız değildir fakat en kötü ihtimalle küçük bir sızı hissedersiniz. İşlemin rahatsız edici yönü ise, küçük keskin aletle işlem yapılırken çıkan ses...

İşlem sonrasında sizi ne bekliyor?

Kaş kontürü sonrasında kaşlarınız; kızarık, şişik ve olması gerekenden daha koyu bir görüntü olabilir. Çoğu klinik, yüzünüzü kuru tutmanızı ve iki hafta boyunca spor yapmamanızı önerir. İşlem sonrası bakım kremi sürmek zorunda kalırsınız ve güneşten korunmanız gerekir.

Birkaç gün sonrasında, yeni görüntünüzü ortaya çıkarmak için kaşınızdaki deriler dökülmeye başlayacaktır. İşlemin üstünde 6 hafta geçince, tamamlayıcı olması için işlemi tekrar yaptırmanız gerekecektir.

Riskleri var mı?

Uygulamanın en büyük riski kaşlarınızın şeklini veya rengini beğenmemeniz olacaktır. Araştırmanızı yaparak gidin ve işlem yapılmadan, öncesi-sonrası fotoğrafınızı görmek için klinik çalışanına sorun.

İstediğiniz görüntüye kavuşmak için biraz daha zaman harcamanıza değer. İşlem uygulanırken, örnek olarak bir modelin kullanılmasına asla izin vermeyin. Her insanın yüz şekli ve yapısı farklıdır. Uygulamanın rastgele yapılmasına da izin vermemelisiniz. Kaş şeklinizin işlem öncesinde dikkatle çizildiğinden emin olun ve kaşınıza çizikler atılmadan önce kontrol edin.

Denendi ve test edildi...

Browhaus'ta işlemi deneyen Rosie, ergenlik yıllarındaki fotoğraflara baktığında kaşlarının ne kadar kötü olduğunu anladığını söylüyor.

"İlk olarak kaşlarım çalı gibiydi, fakat onları yavaş yavaş küstürdüm. Kaşlarım inceldi ve sarardı. Hayatım boyunca onları tekrar uzatmaya çalıştım."

Kaşlarının eşit bile olmadığını söyleyen Rosie, "Kaşlarız kardeştir, ikiz değil" diyenlere benimkiler kuzen bile değildi diyerek esprili bir yorumda bulunuyor.

"Bir kaşımın kavisli şekli diğerinin ise düz bir şekli vardı."

"Soho'daki kaş uzmanı Aarti, kaşlarıma kavis verebileceğinin hatta mükemmel kaşlar kazandırabileceğinin garantisini verdi."

"Aarti, tüm müşterilere genel kalıp modellerle uygulama yapmaktansa, her yüz şekline uygun kaşı titizlikle tasarlamak için eğitildi."

"Microblading, kaş kalemiyle şekillendirmekten daha kısa sürüyor."

"Dikkatlice kaşımı çizdikten sonra, bana bir ayna verdi ve düşündüğümü sordu."

"Şekli beğendiğimi söyledikten sonra Aarti, kaşlarıma uyuşturucu krem sürdü." 

"En rahatsız edici şey, kaşlarımı çizerken çıkan sesti. Onun dışında oldukça rahat geçti."  Bir saat sonrasında doğal görünümlü kaşlarına kavuşan Rosie, kaşları aşırı derecede koyu göründüğü için birkaç gün bakım kremi sürmüş.

"Aarti, bunun olabileceğini söylemişti. Fakat, biraz ürkütücüydü ve herkes gözünü bana dikmiş gibi hissediyordum."

Birkaç gün sonra kaşının koyuluğu ve kaşıntısı geçen Rosie'nin kaşları iyileşti ve alttaki yeni görünümü ortaya çıktı.

Rosie'nin kaşları iyileştikten sonraki görüntüsü...

" Makyaj çantamda kaş kalemi gezdirmeme gerek kalmıyor ve soluk çelimsiz kaşlarım yerine, dışarı çıkmaya hazır kaşlarımla uyanmayı seviyorum."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tulay-toktas

ülkemizde o kadar pahalı değil en iyi kuaförde bile en fazla 1000-1500 liradır kızlar. Ortalama ise 500-700 tl

kubra-bucer

kuaför de yaptırılacak bir uygulama değil.profesyonellik gerektirir bence

assistant

yaptırdım çok da güzel oldu:) önemli olan iyi bir yere gitmeniz. phibrows en iyisi çok araştırdım onun eğitimi almış kişilere yaptırmanızı tavsiye ederim..

askito-muyum-ben

Benim kaşlarım da şu oscar tutan teyzenin kaşları gibi ama ben onları koyulastirmayi, boyamayı hiç sevmiyorum. Böyle çok güzeller bence.

Görüş Bildir