Hepimizi Gururlandırdı! Diyarbakırlı Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Masum Süer'e 'Büyük Usta' Unvanı Verildi!

877PAYLAŞIM

Uluslararası alandaki 20. Onursal Unvanını alan Mehmet Masum Süer hepimizi gururlandırdı. 'Büyük Usta' unvanı ile fotoğrafçılıktaki en büyük unvanın sahibi oldu.

Mehmet Masum Süer 1957 yılında dünyaya geldi.

Babası Veysi Süer’in işi dolayısıyla farklı şehirlerde çocukluk ve gençlik yıllarını geçirdi. Daha lise yıllarında başladığı gazetecilik ve fotoğrafçılığa Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Fakültesi’nde mezuniyetinin sonrasında da devam etti.

1970 yılında fotoğrafa ilgi duymaya başladı ve bu ilgi sonraki yıllarda katlanarak devam etti.

Yaşamı boyunca farklı dergilerde çalışmaları yayınlanan Mehmet Masum Süer'in ilk fotoğraf çalışması Ankara’da çıkan ‘Sanat ve İnsan’ adlı aylık dergide yayınlandı. İlk denemelerinin ardından Türkiye'nin önde gelen birçok dergisinde ve haber ajansında muhabirlik, yazarlık, temsilcilik ve redaktörlük görevlerinde bulundu.

Mehmet Masum Süer’in fotoğrafçılık alanındaki başarısı kısa sürede uluslararası platformlara taşındı.

Uluslararası yarışma ve etkinliklerde gösterdiği başarıdan dolayı 20 Onursal Üyelik unvanına sahip olan Mehmet Masum Süer, aynı zamanda 3 kurum tarafından da ‘Ömür Boyu Onursal Üye’ olarak kabul ediliyor.

Kendisi, Amerika, Kanada, Hindistan, Singapur, Romanya, Bangladeş ve Mısır gibi ülkelerde fotoğrafçılık alanında Onursal Üye.

Ayrıca, başarılı sanatçının Amerikan Fotoğraf Derneği PSA’nın fotoğrafçılık alanında ‘ustalık’ unvanı ve Kanada’daki Işığın Ustası Derneği’nden aldığı ‘Işığın Ustası’ unvanları da var.

Her geçen yıl başarıdan başarıya koşan sanatçı şimdi de Hindistan’daki bir fotoğrafçılık kulübü tarafından verilen ‘Grand Master (Büyük Usta) unvanının sahibi.

Buna ek olarak, Süer son beş yılda katıldığı uluslararası fotoğraf yarışmalarında çok sayıda altın madalya ve ödül kazandı. Ulusal ve uluslararası sergilerde ve yarışma kataloglarında yer aldı.

1. Öyleyse sizi usta sanatçının çalışmalarıyla baş başa bırakalım;

ndmagazine.net

2. 

ndmagazine.net

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

Kendisini kutluyor ve bizi gurulandırdığı için teşekkür ediyoruz. Sanatçının diğer çalışmalarını görmek isteyenler için bir de buraya Instagram hesabını bırakalım.

Peki siz sanatçının fotoğrafları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Kaynaklar: 1, 2

Bu içeriklere de göz atabilirsiniz;

Rusya'da Yapılan 2020 Bilim Fotoğrafları Yarışması'nda Bu Yılın En İyi Fotoğrafları Seçildi! - onedio.com
Rusya'da Yapılan 2020 Bilim Fotoğrafları Yarışması'nda Bu Yılın En İyi Fotoğrafları Seçildi! - onedio.com
Telefon Kamerası Deyip Geçmeyin! 2020 iPhone Fotoğraf Ödüllerini Kazanan Fotoğraflar - onedio.com
Telefon Kamerası Deyip Geçmeyin! 2020 iPhone Fotoğraf Ödüllerini Kazanan Fotoğraflar - onedio.com
NASA'nın Uyduları Tarafından Çekilen Dünya Üzerindeki Önemli Merkezlere Ait Gece Fotoğraflarına Bayılacaksınız! - onedio.com
NASA'nın Uyduları Tarafından Çekilen Dünya Üzerindeki Önemli Merkezlere Ait Gece Fotoğraflarına Bayılacaksınız! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-celiksan

Bu ödüle benzer milyonlarca ödül var. Bir de artık pandemi sürecinde sanal söyleşiler ve sunumlar iyice arttı. O yüzden böyle X ülkenin bir kasabasındaki bir fotoğraf derneği sunum yaptığı bir çok kişiye bu ve benzeri "büyük usta" "yaşam boyu başarı" "fahri üyelik" "onur üyeliği" gibi unvanları veriyor. O yüzden unvanlar güzeldir ama bir de bakmak lazım veren kurum kimmiş diye.

Gizli Kullanıcı

Bir heyecanla girdim habere, ama kim sikler hindistanı? Bizim herhangi bir hintlinin verdiği ödüle ihtiyacımız yok

clearbook

Ödüller erzak poşeti gibi ihtiyaçtan verilmez, başarıyı küçültmek tehlikeli bir bilişsel çarpıtmadır ama tedavisi zor değil. Hindistan'ı da silkliyorum, sorduğun için söyledim.

Gizli Kullanıcı

başarıyı küçültmedim tam aksine daha değerli ödüllere layık diyorum, plajları tuvalet olarak kullanan geri kalmış bir ülkenin verdiği ödülü abartmayalım, daha iyi ödüller için başvuralım

clearbook

Burada hiçbirimiz birbirimizi anlayamıyoruz, en iyisi dağılalım beyler :)

clearbook

Neden Diyarbakırlı diye belirttiniz?

nazan-basari

Bu size neden battı ki? Konyalı olsa konyalı derler, Mardinli olsa mardinli derler basitçe. Bunda tuhaf bir şey yok :)

clearbook

Ne kadar ön yargılısınız.

dsdsd5678

off sizin gibiler de bi bitmedi aq zorunuza mı gitti öyle yazması

clearbook

Beyefendi hakkında açıp bir şeyler okumanızı ve mümkünse anlamanızı temenni ederim.

boslafebesi

ama adam mardinli :D

nazan-basari

Adam için Diyarbakırlı diyorlar, Batmanlı diyorlar ama aslen Mardinli olduğunu asla söylemiyorlar :D Herhalde Diyarbakır'da 40 yıldan fazladır yaşadığı için ve Batmanda da Hasankeyf'i tanıtma işiyle tanıdıkları içindir :))

boslafebesi

Kendi facebook profilinde paylaşmış olduğu biografide mardin yazmış adam kendinden iyi bilemeyiz die düşünüyorum ki yukarıdaki arkadaşda sanırım bunun için sormuş nie Diyarbakırlı diorsunuz die :)

clearbook

Teşekkür ederim, bu etnosentrik ve cahil arkadaşlara ben anlatamadım.

str4nge

Üstteki yorumun ile bu yorumu aynı kişi yapmadı heralde. Yukarıda Hindistan'dan gelen ödülü küçümseme diyorsun ama sanki sen Diyarbakır'ı küçümsüyorsun :D Hani öyle bir amacın olmasa bile yorum öyle gözüküyor

Görüş Bildir