Hem Pratik Hem Sağlıklı! Buyurun Tam da Ağzınıza Layık 4 Farklı Kuru Meyve Tarifi

-

En trend lezzet: Kurutulmuş Meyveler! Katkısız, evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz kurutulmuş meyveleri ister bizim gibi isterseniz de farklı meyvelerle yapabilirsiniz. Hem de bunlar oldukça sağlıklı tarifler!💪🏻

1️⃣ÇİLEK KURUTMA

  • 10-12 adet çilek

Çilekleri yıkayıp yeşil kısımlarını kesin. İstediğiniz şekilde kesip yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. Fanlı ayara kurulmuş 90 derece fırında 3-3,5 saat kurutun.Her yarım saatte çevirirseniz daha hızlı kuruyacaktır. Cips gibi yiyebilirsiniz ya da granolanıza ekleyebilirsiniz.

2️⃣MUZ KURUTMA

  • 4-5 adet muz

Muzları soyun ve çürük kısımları varsa temizleyin. Verev şekilde kesip yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. Fanlı ayara kurulmuş 90 derece fırında 4 saat kadar kurutun. Her yarım saatte çevirirseniz daha hızlı kuruyacaktır. Cips gibi yiyebilirsiniz ya da karnınız birden acıktığında yoğurdun üzerine ekleyebilirsiniz.

3️⃣LİMON KURUTMA

  • 4-5 adet limon

Bütün limonları yıkayın ve sap kısmını kesin. Halka şekilde kesip yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. Fanlı ayara kurulmuş 100 derece fırında 1-1,5 saat kadar kurutun. Her yarım saatte çevirirseniz daha hızlı kuruyacaktır. Cips gibi yiyebilirsiniz ya da bitki çayınızın içerisine ekleyebilirsiniz.

4️⃣PORTAKAL KURUTMA

  • 4-5 adet portakal

Portakalları yıkayın ve sap kısmını kesin. Halka şekilde kesip yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. Fanlı ayara kurulmuş 100 derece fırında 2 saat kadar kurutun. Her yarım saatte çevirirseniz daha hızlı kuruyacaktır. Cips gibi yiyebilirsiniz ya da bitki çayınızın içerisine ekleyebilirsiniz.

Afiyetler olsun efendim!😋

Onedio Yemeği Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

meyvetarifitrend
Görüş Bildir