Hem Pratik Hem Sağlıklı! Buyurun Tam da Ağzınıza Layık 4 Farklı Kuru Meyve Tarifi

21PAYLAŞIM

En trend lezzet: Kurutulmuş Meyveler! Katkısız, evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz kurutulmuş meyveleri ister bizim gibi isterseniz de farklı meyvelerle yapabilirsiniz. Hem de bunlar oldukça sağlıklı tarifler!💪🏻

1️⃣ÇİLEK KURUTMA

  • 10-12 adet çilek

Çilekleri yıkayıp yeşil kısımlarını kesin. İstediğiniz şekilde kesip yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. Fanlı ayara kurulmuş 90 derece fırında 3-3,5 saat kurutun.Her yarım saatte çevirirseniz daha hızlı kuruyacaktır. Cips gibi yiyebilirsiniz ya da granolanıza ekleyebilirsiniz.

2️⃣MUZ KURUTMA

  • 4-5 adet muz

Muzları soyun ve çürük kısımları varsa temizleyin. Verev şekilde kesip yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. Fanlı ayara kurulmuş 90 derece fırında 4 saat kadar kurutun. Her yarım saatte çevirirseniz daha hızlı kuruyacaktır. Cips gibi yiyebilirsiniz ya da karnınız birden acıktığında yoğurdun üzerine ekleyebilirsiniz.

3️⃣LİMON KURUTMA

  • 4-5 adet limon

Bütün limonları yıkayın ve sap kısmını kesin. Halka şekilde kesip yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. Fanlı ayara kurulmuş 100 derece fırında 1-1,5 saat kadar kurutun. Her yarım saatte çevirirseniz daha hızlı kuruyacaktır. Cips gibi yiyebilirsiniz ya da bitki çayınızın içerisine ekleyebilirsiniz.

4️⃣PORTAKAL KURUTMA

  • 4-5 adet portakal

Portakalları yıkayın ve sap kısmını kesin. Halka şekilde kesip yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin. Fanlı ayara kurulmuş 100 derece fırında 2 saat kadar kurutun. Her yarım saatte çevirirseniz daha hızlı kuruyacaktır. Cips gibi yiyebilirsiniz ya da bitki çayınızın içerisine ekleyebilirsiniz.

Afiyetler olsun efendim!😋

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir