Görüş Bildir
Haberler
Hazırlanın, Hepimiz Ölüyoruz... İncil'e Göre 24 Haziran'da Kıyamet Kopacak!

etiket Hazırlanın, Hepimiz Ölüyoruz... İncil'e Göre 24 Haziran'da Kıyamet Kopacak!

Her sene, belirli dönemlerde gerçekleşen 'Bakınız, x kabilesinin ya da y kişisinin kehanetlerine göre kıyamet kopacakmış!' sezonunu açmış bulunmaktayız. Eğer uzun süreli yolculuk planlarınız, yaz tatili için yeni yerler keşfetme isteğiniz falan varsa elinizi çabuk tutsanız iyi olur. Çünkü bu sefer de İncil'e göre 24 Haziran itibariyle dünya üzerinden siliniyoruz!

İçeriğin Devamı Aşağıda

Komplo teorisyeni Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue, İncil'deki bir pasaja ithafen bu yıl dünyanın sonunun gelebileceğini savunuyor.

Söz konusu pasajda: 

'Ona 42 ay boyunca hareket etme yetkisi verildi.' 

ifadesi geçiyor. Rodrigue, bu ifadenin şok edici gerçeklere işaret ettiğini ve kıyamet tarihinin zannettiğimizden çok daha yakın olduğunu düşünüyor. Rodrigue'nin yaptığı hesaplamalara göre, kıyametin 24 Haziran 2018'de gerçekleşmesi gerekiyor.

Hatırlarsınız, kıyametin kopacağına ilişkin söylentiler 2012 yılında iyice ayyuka çıkmıştı.

Maya takvimine göre 21 Aralık 2012'de kıyametin kopması bekleniyordu. Her geçen gün artan söylentiler sayesinde, kitaplar ve filmlerle git gide popülaritesini artıran kıyamet senaryoları neredeyse bir endüstriye dönüşmüş durumda...

Mayaların torunları, kehanetlerin yanlış yorumlanmasına isyan edip olayın çok başka boyutlara çekildiğini söylemişti.

Guatemala'da yaşayan Maya kökenlilerin temsilcisi Felipe Gomez, 'Aldatmacayla yalan ve gerçeğin çarpıtılmasına karşı sessiz kalmayacağız. Takvimimizdeki zaman döngüsü hakkında söylenenler doğru değil.' şeklinde bir açıklama yapmıştı. Yani Mayalılar da kıyamet bahanesiyle işin turistik boyuta taşınmasından rahatsızdı, anlayacağınız...

Dönem dönem hortlayan bu kıyamet teorileri, turizme can vermek için mi yapılıyor yoksa çekilecek yeni filmlere zemin hazırlanmak mı isteniyor bilemiyoruz.

Ama insanların psikolojisini kötü yönde etkileyerek bu işin ekmeğini yiyenlerin olduğu aşikar. 2012'de Guatemala'ya turist akını olması da bunun en büyük örneklerinden biri. Kısacası, birinin kuyuya attığı taş yüzünden olan gariban yurdum insanına oluyor.

Tabii, siz yine de kendinizi sağlama alın. Sevdiklerinize sarılın, yapmayı ertelediğiniz şeyler varsa onları halledin. Hatta uzun süredir planladığınız o tatile çıkın.

Sonuçta ne olacağı belli olmaz. Sonra uyarmadı demeyin!

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
209
130
52
29
18
12
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?