Görüş Bildir
Haberler
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çok Sayıda Taşınmazı Satışa Çıkardı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çok Sayıda Taşınmazı Satışa Çıkardı

Batuhan
21.04.2021 - 08:55

Ankara’dan İstanbul’a, Kayseri’den Erzurum’a kadar Türkiye’nin değişik noktalarındaki çok sayıda taşınmaz daha satışa çıkarıldı. İhale bedeli peşin ya da 48 aya (4 yıla) kadar vadeli olarak da ödenebilecek. Vadeye bağlanan tutara yıllık yüzde 16 oranında faiz uygulanacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın duyurusuna göre, çok sayıda taşınmaz satış yöntemiyle özelleştirilecek. Satılacak taşınmazlar Ankara Sincan, Kayseri Kocasinan, İstanbul Tuzla, Erzurum Pasinler, Afyonkarahisar İhsaniye, Kahramanmaraş Göksun, Tokat Turhal’da bulunuyor.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, satışa çıkarılan parsellerin büyüklükleri değişiyor. Örneğin Kayseri Kocasinan Tanpınar’da 91 bin 110 metrekare ile 74 bin 63 metrekare büyüklüğündeki alanlar bir bütün halinde satılacak.

Taşınmazlar için geçici teminat bedeli 20 bin liradan, 3.5 milyon liraya kadar değişiyor.

Taşınmazlar için geçici teminat bedeli 20 bin liradan, 3.5 milyon liraya kadar değişiyor.

3.5 milyon lira ile en yüksek geçici teminat bedeli olan yer Ankara Sincan Gökçek’teki 50 bin metrekarelik taşınmaz. İhalelerde son teklif tarihleri mayıs ve haziran. İhaleler pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek . İhale komisyonları gerekli görürse ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma ile sonuçlandırılacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
9
8
3
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Berkay tkz

Çünkü 128 milyar dolarımız yok

Pasif Kullanıcı

Satin satin adam zamaninda ben ulkeyi satmakla mukellefim demisti, sozunun eri cikti parca parca satiyor kansiz vatan hainleri.