Hayatlarını Güzelleştirmek İçin Attıkları Cesur Adımlarla Kalbimize Dokunan 23 Kişi

-

Hangimiz hayatımızın daha güzel olmasını dilemiyoruz ki? Peki kaçımız bunu gerçekleştirmek için cidden adım atıyor? Yeteri kadarımız değil maalesef.

Gelin tüm risklere rağmen hak ettiklerini düşündükleri için cesur adımlar atan insanlara bir göz atalım, belki bize de biraz olsun ilham verirler!

1. "Ellerimi kullanamıyorum, o yüzden ağzımla resim yapıyorum. Bu benim ilk yağlı boya hayvan resmim."

2. "Bugün hayatımda ilk kez bir yıldır ayığım."

3. "13 yıl önce tıp okumaya başladım. Bugün okuldan kalp ve akciğer cerrahı olarak çıktım. Bugün mutluyum!"

4. "3 yıl önce bugün ilk solo konserimi verdim, 5 kişi izlemeye gelmişti ve çok gergindim Dün gece 1000 kişiden fazla bir kalabalığın önünde konser verdim ve her saniyesini sevdim."

5. "8 yaşından beri gözlük takıyorum ve hiç uzağı göremiyordum. Şimdi lazer göz ameliyatı oldum ve 20/20 görebiliyorum. Yaprakları gözlüklerim olmadan görebildiğimi ilk fark ettiğimde ağladım. Güzel bir gün."

6. "Dört yıl önce kardeşimle hayallerimizin peşinden koşup bir mobilya şirketi açmaya karar verdik. Geçen ay ilk ödülümüzü kazandık. Çok bir şey değil ama biz çok heyecanlıyız!"

7. "Dün dairemi yeniden yaşanabilir hale getireceğimi söyledim ve yaptım. Hoşça kal depresyon."

8. "Harika babam doktorasını tamamladı (ailedeki ilk doktor, çok fakir büyümüş) ve onunla o kadar gurur duyuyorum ki birilerine söylemem lazımdı. Cidden baba, açık ara en saygı duyduğum adamsın."

9. "32 yıl boyunca hayalini kurduktan sonra sonunda ilk köpek yavrumu kurtardım. Honey ile tanışın."

10. "Bir yıl sokaklarda yaşadıktan sonra Phil, McDonald's'ta işe girdi. Tallahassee'deki polis memuruna iş görüşmesinden önce onu tıraş ettirdiği ve temiz kıyafetler verdiği için teşekkürler."

11. "Son üç yıldır berbat halde ve depresyonda olmam, hayatım boyunca uğraşmak zorunda kaldığım en kötü insanlar ve idare ile uğraşmamın ardından 30 dakika önce istifa ettim. O kadar mutluyum ki şu an. Resmen mutluluktan ve rahatlıktan ağladım."

12. "30 yıl boyunca sigara içmemin ardından sonunda bıktım."

13. "17 yıldır ilk kez saçımı kestirdim."

14. "Babam 2018 yılında iki bacağını da kaybetmesinin ardından 2019'da yeniden yürüyor."

15. "Aktifim, her gün diyetime uyup 1600 kalori civarı yiyorum. Kardiyo ve ağırlık çalışması yapıyorum. Aklınıza koyduğunuz her şeyi yapabilirsiniz, yemin ediyorum!"

16. "Erkek arkadaşım tam zamanlı bir sanatçı olmak için kısa süre önce işini bıraktı. O zamandan beri Kanadalı bir bira şirketi için bira tenekelerine resim çiziyor."

17. "Kısa süre önce işten kovuldum ve iki gün sonra 'delice' bir şey yapmaya karar verdim. O yüzden 35 yaşında bir sörf tahtası kiraladım ve ilk dalgamı yakaladım. Yeniden hayatta olduğumu hissediyorum."

18. "Görme engelli bir kız hukuk fakültesini bitiriyor. Annesi (sağda) ise kızını dört yıl boyunca kitaplarını okuyarak sınavlara hazırladığı için ödül alıyor."

19. "Ameliyattan 3 hafta sonra, yeni bir kadın gibi hissediyorum."

20. "İstismarla dolu bir evliliği 6 aylık bebeğimle geride bıraktım, ailemin yanına taşındım ve sanatçı olarak başarılı olmak için çalıştım. Şimdi oğlum 8 yaşında, sevdiğim işi yapıyorum ve bugün birlikte ilk evimize taşındık. Sadece ikimiz, dünyayı fethediyoruz."

21. "3 yılda 68 kilo verdim. Şimdi başlayın, ertelemeyin."

22. "Yaklaşık 6 ay önce her şeyden bıkmıştım ve her şeyi geride bırakıp minicik bir ev inşa etmeye karar verdim. Biraz sıkıntılı olsa da sonunda bitirmek üzereyim! Sıcak evimi sizlere gururla takdim ediyorum."

23. "17 yaşındayken hayatımı sonlandırmaya çalışmamın üzerinden 5 yıl geçti. Hastanedeyken BKB'ye yapılan toplumsal damgalamalar kalbimi kırdı ve hassas olanlara bir gün yardım edebilmek için elimden gelen her şeyi yapmaya yemin etmeme neden oldu. Şimdi 22 yaşındayım ve akıl sağlığı hemşiresi olarak ilk kez atanmak üzereyim."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fromgurbet

1 de horoz soyluyor bunlari sandim

Görüş Bildir