Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatınızı 2 dakikada değiştirebilecek 10 madde

15PAYLAŞIM
Hayatınızı 2 dakikada değiştirebilecek 10 madde

Hayatınızda olumlu bir değişiklik yapmak bir anda büyük bir sıçrama yapmak anlamına gelmez. Fakat inanmak insanları ileriye götüren ve hayatlarını yenileyen, dünyalarına güzelleştiren en büyük faktörlerden biridir.

İsveçli kişisel gelişim uzmanı Henrik Edberg, kendi deneyimlerinden de yola çıkarak küçük adımlarla hayatında nasıl yeni alışkanlıklar edindiğini ve kendini nasıl geliştirdiğini basit formüllerle anlatıyor.

Herkes için faydalı olabilecek bu formüller, günde yalnızca iki dakikanızı alıyor fakat küçük adımlarla da olsa, hayatınızda değiştirmeye ve güzelleştirmeye yarayabiliyor.

Edberg’in başlıca tavsiyesi verdiği önerileri bir yere not etmeniz ve düzenli olarak bu notlara bakmanız.

  • En önemli işiniz için 2 dakika ayırın. Bazı günler içinizden iş yapmak gelmiyor olabilir. Onun yerine kanepede yatmak istiyorsanız işiniz için yalnızca iki dakika ayırın. Çünkü bu kararı verip iki dakika çalışmaya başlayınca devamı kendiliğinden geliyor.

  • Gün sonunda gününüzü gözden geçirin ve değerlendirin. Gün içerisinde iyi işler yapmış olmak ve o iki dakika içerisinde bir şeyler başarmış olmak motivasyonunuzu yükseltiyor ve kendinizi iyi hissettiriyor.

  • Günlük mutluluğun çıtasını alçak tutun. Mutlu olmak için olağanüstü şeyler yaşamayı beklemek yerine; gün içinde yediğiniz içtiğiniz, işiniz ve rutin uğraşlarınızla mutlu olun. Önemsiz diye algıladığınız gelişmeleri genelde sonradan düşününce takdir ediyoruz. Küçük şeylerle mutlu olmak büyük hedeflerinizi göz ardı etmek anlamına da gelmez.  Sadece yaşamdan daha büyük ve küçük şeyleri elde etmek için gösterdiğiniz çabalarda daha az içsel direnme gösterirsiniz.

  • Kendinizi stres altında, korku ve endişe içinde hissettiğinizde karnınızdan nefes alın ve nefesinize odaklanın. Bu hem zihninizi hem bedeninizi sakinleştirir hem de sakin bir ruh hali içerisinde işinize devam etmenizi sağlar.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir