Hayallerinin Peşinden Koşmak İçin Japon Vatandaşlığına Geçen Aşırı Yakışıklı İsveçli Bahçıvan: Tatsumasa Murasame

1.4bPAYLAŞIM

Japonya, genellikle insanların moda kariyerlerine başlamak için tercih ettikleri ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Yaratıcı insanlar, Avrupa'da öğrendikleri bilgiler ve genişlettikleri kariyerleriyle birlikte Japonya'ya geliyorlar. Fakat sizler için hazırladığımız bu içerikteki hikaye tam tersi. İsveç vatandaşlığını bırakarak, Japonya'ya yerleşip bahçıvan olan gençle tanışmaya hazır olun...

Önce ismini değiştirdi:

Fotoğrafta gördüğünüz çekici gencin adı Jakob Sebastian Björk, dünya çapında yaygın olan bir isim. Şu anda daha farklı bir ismi var: Tatsumasa Murasame. Yeni ismi, Japonca "kararsızlık yağışı" anlamına gelen murasame, "ejderha" anlamına gelen Tatsu ve tabii ki ustasının ismi olan Masa'dan geliyor. Yeni ismini Jakob'a veren ise ustası Masa.

Büyük bir Japonya aşığı...

Tatsumasa'nın Japon kültürüne ve geleneklerine çocukluğundan beri büyük bir ilgisi var. Lisede, bir arkadaşı onu Japonya'yı görmesi için davet etmiş. Teklifi kabul ettikten sonra 3 ayını Yokohama'da geçirmiş ve dönüşte kalbi orada kalmış. Bir sonraki ziyaretini mezun olduktan sonra yapmış ve sonsuza kadar Japonya'da kalmak istediğine karar vermiş. Japonya'ya yerleşebilmek için İsveç vatandaşlığından vazgeçmiş çünkü hukuk kurallarına göre, Japonya çifte vatandaşlığı kabul etmiyor.

Tek ihtiyacı olan ise bir çift makas:

Tatsumasa, Chubu adı verilen bir bölgede 5 yıl boyunca bahçıvanlık okudu. Ona ilham olan şey ise Adachi Museum of Art olmuş. Genç adam Japonların peyzaj hünerlerini görünce kesinlikle bu işi yapmak istediğine karar verdi.

Sahne ışıklarının altında:

Murasame, Twitter kullanıcısı @kuroda_xxx fotoğrafını paylaştıktan sonra ünlü oldu. Paylaşımında Murasame için, İsveçli, bahçecilikle ilgilenen, ustası tarafından verilmiş cool bir isme sahip olan, çekici adam olarak bahsetmiş. Aslında paylaşımda bir gariplik yoktu ama hızlı yayıldı.

Murasame aynı zamanda da vücut geliştirme üzerine çalışıyor;

Fotoğraftan da anlayacağınız üzere Murasame sağlıklı bir yaşam tarzına sahip.

Murasame, modern bir televizyon yıldızı:

Yaptığı aktivitelerin dışında, Murasame boş zamanlarında modellik yapıyor. Bununla birlikte Japonya'nın en çok izlenen televizyon programlarından bir tanesi olan More Japanese Than a Japanese Person'da da yarışmış.

En temel amacı ise, insanlara, Japon kültürünün olumlu yanlarının yanında bahçecilik sanatının da dünyaya tanıtılmasını sağlamak.

Bonus:

Peki siz hayallerinizin peşinden gitmek için, vatandaşlık hakkınızdan vazgeçer miydiniz? Görüşlerinizi bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kafakirantazesimit

Japonları kültürünü dizilerini severim lakin kendi vatanımdan vazgeçecek kadar değil. TC vatandaşı olmaktan her zaman gurur duyuyorum. Ne kadar Japonya'ya gitmek oranın altını üstünü getirmek istesem de değerlerimden vazgeçmek istemem

Görüş Bildir