Hayallerindeki Dünya Turuna Vefat Eden Eşinin Fotoğrafını Bastırdığı Kartonla Çıkan Kadın

-

Michelle Bourke, vefat eden eşi Paul'un siluetini yaptırdığı kartonu Büyük Kanyon, Eiffel Kulesi, Buckingham Palace ve Stonehenge gezilerine yanında götürdü. Bu aşk dolu olduğu kadar ilginç görüntüleri sizler için Mirror'dan derledik.

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/world-news...

Yas tutan dul, vefat eden eşinin siluetinin olduğu kartonu alarak her zaman hayalini kurduğu dünya gezisine çıktı.

Michelle Bourke, rahmetli eşi Paul'un gerçeği aratmayan boyuttaki fotoğrafıyla turistlerin en sevdiği yerlerden olan Büyük Kanyon, Eiffel Kulesi, Buckingham Palace ve Stonehenge'e gitti.

İkili 25 yıllık mutlu bir evlilik sürdürmüştü. Dünyayı beraber gezmek istiyorlardı. Ama Paul 2016 yılında 61 yaşında kanserden hayatını kaybetti.

Vefatından önceki konuşmalarından Michelle eşinin hayalini gerçekleştirmeye söz vermişti. Paul'dan sonra Michelle eşinin resmini bir kartona bastırdı. Fotoğraf olarak da Paul 34 yaşındayken düğünlerinde çekilen bir fotoğrafı seçti. 

58 yaşındaki Michelle, "Paul, o gittikten sonra ne yapacağımı sordu. Ben de onun bir fotoğrafını valizime koyarak seyahate çıkacağımı ve farklı ülkelerde beraber fotoğraflarımızı çekeceğimi söyledim." dedi. 

Yalnız Michelle, insanların aynı boyda fotoğraflarının basıldığını öğrenince durumu biraz daha ileriye götürdü.

Katlanabilen karton fotoğraf, Michelle'in yanında her yere gitti. Fotoğraf son yolculuğa doğru yenilecek. Çünkü bütün gezi boyunca oldukça yıprandı.

"Paul vefat ettikten 12 ay sonra, bu fotoğraf ile San Francisco ve Las Vegas'a gittim. Sonrasında Houston'a geçtim ve Paris'i, Londra'yı, Edinburgh'ü, Galler'i ve Somerset'i ziyaret ettim. Stonehenge harika bir deneyim oldu benim için, çünkü hep orayı görmek istemiştim."

"Büyük Kanyon inanılmazdı. Enerjisi harikaydı, huzurluydu ve sakinleştiriciydi."

"Paris de mükemmeldi çünkü Paul ve ben her zaman Eiffel Kulesi'ni görmek istemiştik. Gördüğümde ağlamaya başladım, çok güzeldi. Avustralya'ya geri dönerken rahatlamak için Singapur'u ziyaret ettim."

Michelle ve Paul'un Sarah adında 24 yaşındaki bir kızı ve Matthew adında 26 yaşında bir oğlu var. Ayrıca Michelle'in önceki evliliğinden Garry ve Brendan adlı iki üvey çocuğu var.

Michelle ve Paul, iş yerinde tanışıp arkadaş olduklarında ikisi de başkalarıyla evliydi. Arkadaşlıkları iki yıl sonra, ikisinin de evliliği yürümeyince aşka dönüştü. Demansla mücadele yardım kuruluşunda çalışan Michelle, Paul'un ailesine düşkün birini olduğunu ve aynı zamanda onun en yakın arkadaşı, ruh eşi olduğunu söyledi.

"Beraberken rahattık ve Pazar günleri keyifle kahvaltı yapardık. Paul eğlenceliydi ve ilginç bir espri anlayışı vardı."

"Erkeklere oranla daha fazla konuşurdu ve evde bana aynı hikayeleri tekrar tekrar anlatırdı."

2008 yılında Paul'a cilt kanseri teşhisi konuldu.

İki yıllık süreçte tedavi olumlu ilerlese de, sonrasında Hodgkin Dışı Lenfoma teşhisi konuldu. Hastalık bütün omurgasına ve beynine yayılmıştı.

Paul 20 Mayıs 2016'da hayatını kaybetti. Michelle, eşinin son yıllarını ve ölümünün etkisini ilk kitabı olan "Conversations with Paul"da anlattı.

İkinci kitabı "Travelling With Cardboard Paul" ise dün yayımlandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sukran-cavlak

onedio böyle güzel içerikler yap,canımı ye...

Görüş Bildir