Yunanistan, Küçük Çuha Adası'na Yerleşen Ailelere Aylık 500 Euro ve Arsa Vaat Ediyor!

177PAYLAŞIM

Sakin bir adada yaşamak isteyen kişiler için kaçırılmayacak fırsat: Küçük Çuha Adasına yerleşen aileler, hiçbir şey yapmadan para ve arsa sahibi oluyor.

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/news-greek-...

Ladbible'a göre; Yunanistan, hepimizin işi gücü bırakıp ıssız bir adaya yerleşme hayalini gerçekleştirecek.

Küçük Çuha Adası, ada nüfusunu arttırmak için yeni sakinlerini bekliyor. Adaya gönüllü olarak yerleşen kişilere aylık  £450 (3.169tl) ve adadan arsa verilecek.

Ada, Girit ve Çuha Adasının arasında bulunuyor ve uçakla Atina'ya yapılan yolculuk 45 dakika sürüyor.

24 kişinin yaşadığı bu adaya yerleşmek için de şartlar var tabii ki... Yunan Ortodoks Kilisesi tarafından desteklenen ve ödenen ücret sadece genç aileler için geçerli, yani bekarlar müracaat edemiyor. Önceden yaklaşık olarak 300 kişinin yaşadığı ve buradaki genç nüfusun iş için daha büyük yerlere taşındığı ada, eski görkemli haline dönüştürülmeye çalışılıyor.

Kilise, aylık ödeme teklifiyle adanın eski haline dönmesini umuyor.

Yeni gelen kişiler, aynı zamanda adadan toprak sahibi olacak ve bu yerde diledikleri gibi ister ev ister iş yeri kurabilecekler. Eğer bu fikir kafanıza yattıysa adada banka veya ATM gibi ihtiyaçların karşılanabileceği yerlerin olmadığını sadece bir tane market olduğunu da bilmeniz gerekiyor.

Rüstik mimarisi ve güzel plajlarını söylemeden de geçemeyeceğiz. Kulağınıza şaka veya kandırmaca gibi gelebilir fakat şimdiden 4 aile onaylandı bile.

Adanın, elektrik ve internet gibi olanaklarının yanında; balıkçılık,fırıncılık veya müteahhitlik gibi mesleklere oldukça uygun bir yer. Arkadaşlarınızla veya ailenizle yapacağınız ziyaretler için de Airbnb'den kiralanacak yerler mevcut.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blizzard

Genç nüfus işsizlik yüzünden adadan ayrılmış zaten. Adada yapılabilecek üç tane meslek saymışlar ama ikisinin geleceğinin ne olacağı belirsiz.

nickimdebileolmaz

Ele geçirme planı diyenler olmuş, arkadaşlar ada yunanista nın dibin de hani türki ile yunanistan arasın da bir yerde olsa eyvallah ama dibinde lan :D

emre.c

Harbi mi lan 😅😅

ufukdiyoki

Ada kalıcı yerleşim yeri olmaktan çıkarsa kıta sahanlığı alanı sayılmayacak. BM kararı. Denizlerinde petrol arayamayacaklar. Garantiye almak için tümden göçmeden önlem alıyorlar.

hikmetpala

doğu akdeniz projesini bir araştırın derim. tamamen kıtasahanlığı ele geçirme planı...

Görüş Bildir