Görüş Bildir

Hatay'da Pide İçin Sopayla Suriyeli Çocukları Dövdüler

Anasayfa > Gündem

Hatay'da bir marketin önündeki dolaptan sabaha karşı pide alan Suriyeli çocukları sopayla döven iki kişi güvenlik kameralarına kaydedildi. Hatay Valiliği, görüntülerdeki esnafların gözaltına alındığını ve haklarında 'kasten yaralama' suçundan işlem başlatıldığını duyurdu.

Kamera kayıtlarına göre 1 Nisan 2016 günü sabaha karşı yaşanan olayda, iki çocuğun dolaptan pide aldığı sırada koşarak yanlarına gelen iki yetişkinin ellerindeki sopalarla çocuklara rastgele vurduğu görülüyor.

Korkudan ve acıdan iki büklüm olan çocukları dakikalarca sopayla döven ve yerdeyken tekmeleyen iki kişi, ambulansın gelmesine kadar bekliyor. 

DHA'nın haberine göre görüntülerdeki çocukların Suriyeli oldukları belirlendi.

Valilik: Görüntülerdeki iki kişi gözaltında

Valilik: Görüntülerdeki iki kişi gözaltında
www.hatay.gov.tr

Hatay Valiliği, olayla ilgili yaptığı açıklamada çocukları darp eden iki şahsın gözaltına alındığını ve haklarında 'kasten yaralama' suçundan adli işlem başlatıldığını bildirdi.

Valiliğin internet sitesinde yer alan açıklamada, olayın 1 Nisan'da saat 05.30 sıralarında meydana geldiği ve iş yeri sahipleri tarafından darp edilen 16 yaşındaki Suriyeli çocukların hastanede tedavileri yapılarak aynı gün taburcu edildikleri bildirildi.

Çocukların Hatay'daki bir geçici koruma kapsamında kaldıkları belirtilirken iki şüphelinin gözaltına alındığı ve haklarında “kasten yaralama” suçundan başlatılan adli sürecin sürdüğü kaydedildi.

DHA ve Hatay Valiliği

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?