Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kozmetik Ürünlerin Üretim Amacı Dışında 13 Faydalı Kullanım Alanı

 > 
65PAYLAŞIM

Bakımlı görünmek isteyen kadın, erkek herkesin gözdesi olan kozmetik ürünler, her evde bulunan demirbaş malzemeler arasında yer alır. Üstelik bu kozmetik ürünleri kullanım amacı dışında, bambaşka durumlarda kullanarak mucizeler yaratabileceğinizi biliyor musunuz? Kozmetik ürünleri farklı ama oldukça yararlı biçimde kullanmanız için 13 önerimiz var.

1. Oje ile çiziklere veda

Oje ile sadece tırnaklarınız değil arabanız da bakımlı olsun istemez misiniz? Beklenmedik kazalar sonucu aracınızda küçük çizikler oluşursa, bu çizikleri aracınızın rengine uygun bir oje ile kapatmayı deneyebilirsiniz.

2. Nazlı çekmeceleri pudralamaya ne dersiniz?

Tendeki parlamayı önlemek ve makyajı sabitlemek için tercih edilen pudra, ince toz yapısı ile açmakta zorlandığınız inatçı çekmecelere ilaç gibi gelecek. Çekmecelerin ray kısımlarına pudra serperseniz, kolaylıkla açıldığını göreceksiniz.

3. Mis kokulu mutfaklar için

Yemek kokularından arınmış, mis kokulu bir mutfağı kim istemez? Mis kokulu parfümlerinizi kendi teninize sıkmak yerine ampullere sıkabilirsiniz. Ampul ısındıkça parfüm kokusu mutfağa yayılacak, mutfağınız sizin gibi mis kokacak.

4. Muşambaya salça damlarsa

Aseton sadece tırnaklardaki ojeyi çıkarmaz. Muşamba üzerinde salçanın bıraktığı kırmızımsı leke için de aseton biçilmiş kaftandır. Bir pamuğa aseton damlatıp, lekeli bölgeyi silerseniz lekenin oje gibi kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.

5. Rimel ile sadece kirpikler mi boyanır?

Rimel sayesinde daha belirgin kirpiklere sahip olabilirsiniz. Ama rimelin mucizesi sadece bununla sınırlı değil. Saç diplerinde belirmeye başlayan beyaz saçları saç rengine uygun bir rimel ile geçici ama hızlı olarak gizleyebilirsiniz.

6. Parfüm şişelerini atmaya kıyamayanlara

Parfüm şişelerini atmaya kıyamayanlardan mısınız? Boş parfüm şişelerini gardıropta giysilerinizin arasında saklayarak giysilerinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

7. Asetonunuz bittiyse panik olmayın

Kimse yarısı çıkmış ojeler ile etrafta dolaşmak istemez. Asetonun olmadığı acil durumlarda deodorant imdadınıza yetişecek. Pamuğa 5-6 kez deodorant sıkıp, ojelerinizi silmeyi deneyebilirsiniz.

8. Göz altındaki morlukları kapatmak için

Allık oldukça işlevsel bir üründür. Göz altı morluklarını kapatmakta göz altı kapatıcıları yetersiz geliyorsa, kapatıcının üstüne cilt tonunuza uygun allık sürerek morlukları belirsiz hale getirebilirsiniz.

9. Dantel modası geri döndüğüne göre

Dantellerin daha düzgün görünmesini istiyorsanız saç spreyi ile kolalayabilirsiniz. Saç spreyi saçlarınızda olduğu gibi dantellerinizde de düzgü görünüm vadediyor. Saç spreyini sıkıp, kurumasını bekleyin.

10. Pırıl pırıl dişler ve daha fazlası

Dişlerinizin daha sağlıklı ve parlak olması için diş macunu ile düzenli olarak fırçalamak gerekiyor. Kararmış gümüşlerinizi de diş macunu ile ovup, nemli bez ile silerseniz ilk günkü parlaklığına kavuştuğunu göreceksiniz.

11. Deri kıyafetleriniz pul pul dökülüyor mu?

Deri giysilerin kumaşı zamanla aşınabilir. Dökülme meydana gelen yerleri deri rengine uygun oje ile boyayarak, kötü görünmesini engelleyebilirsiniz. Ojenin kurumasını bekledikten sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz.

12. Saç Spreyi Mucizesi

Komşunuzun yaramaz oğlu tükenmez kalem ile en sevdiğiniz koltuğu mu çizdi? Hiç dert etmeyin. Çizilen kısıma saç spreyi sıkıp, silerseniz koltuğunuzda tükenmez kalem izinden eser kalmadığını göreceksiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
countess-rain

4 ve 12'ye baktım...baktım...baktım...

marceline-abadeer

saç spreyiyle sinek öldürmek?

Gizli Kullanıcı

sineği bilmem ama çok sıkıldığı zaman insan bile ölcek moda erişiyor.

Görüş Bildir