Hangi Nostaljik Eşyasın?

-
Abone ol

Bakalım senin ruhun hangi nostaljik eşyaya benziyor?

1. Biriyle tanıştığın zaman ilk neye dikkat edersin?

Dişlere
Gözlere
Ayak bileklerine
Ellere
Saçlara
Kalçalar

2. Peki dünyaya yeniden gelsen hangi yıllarda yaşamak isterdin?

3. Elinde imkanın olsa yapmak istediğin meslek ne olurdu?

Şarkıcı
Yazar
Profesör
Showman
Ajan
Diyetisyen

4. Diyelim ki sevgilin sana bir hediye almış. Neye dikkat edersin?

Pahalı ve marka bir şey olmasına.
Emekle yapılmış bir şey her zaman hoşuma gider.
Aman işe yarar bir şey olsun da.
Teknolojik bir şey olsun. Gündelik hayatımı kolaylaştırsın.
Kişisel zevklerime hitap eden herhangi bir şey olabilir.
Romantik olsun lütfen, sonuçta sevgiliyiz biz.

5. Bu hayatta senin için en önemli şey nedir?

6. Haksızlığa uğradığında nasıl bir tepki verirsin?

Buna kim cesaret edebilir ki!
Durumu kabullenirim. Bir gün her şey ortaya çıkacak ve masum olduğum anlaşılacak.
Tabii ki de sonuna kadar kendimi savunurum.
Büyük bir yaygara koparırım. Suçsuz olduğum anlaşılana kadar savaşırım.
İntikam soğuk yenir. Sessizliğe bürünür ve sadece o günü beklerim.

7. Peki ya aşk?

Kendini yeniden keşfettiğin, kalbinin atışını hissetiğin, tutku ve heyecan dolu bir his.
Olsa bir dert olmasa bir dert.
Eninde sonunda etkisini kaybedip azalarak yok olacak bir yanılsama.
Ne bileyim! Tatmak nasip olmadı daha.
Bunlar çok derin mevzular. Ben bulaşmam bu işlere.
Sütten ağzım yandı. Yoğurdu yiyemiyom!

8. Geldik son soruya! En sevdiğin çizgi film karakteri hangisi?

Tweety
Jerry
Bugs Bunny
Fred Çakmaktaş
Duffy Duck
Tazmanya Canavarı

Walkman!

Sen çok eğlenceli ve neşeli bir insansın. Hayattan zevk almasını biliyor ve anı yaşıyorsun. Enerjini kaçıran insanlar ve ortamlardan hemen uzaklaşıyorsun. Monotonluk asla sana göre değil, sen bu dünyaya gülmeye, dans etmeye, eğlenmeye gelmişsin. Ne diyelim: Please don’t stop the music!

Köstekli Saat!

Sen zamanın kıymetini çok iyi biliyorsun. Çünkü biliyorsun ki parayla satın alınamayacak ve asla geri gelmeyecek tek şey zaman. Bu yüzden senin için en önemli şey bilgi ve etrafında da hep kültürlü entelektüel seviyesi yüksek insanlar var. Üstelik çok dikkatli ve dakik bir insansın. Bu da seni zamanın çok ötesinde bir insan yapıyor. Hep böyle devam et!

Gaz Lambası!

Sen bu hayatta her zaman ne istediğini biliyor ve ona göre yaşıyorsun. Sen çok yardımsever bir insansın. İçinde insanlara karşı büyük bir sevgi ve bunu da sonuna kadar gösteriyorsun. Kimin bir derdi olsa dinliyorsun, başı sıkışsa hemen koşuyorsun. Bu yüzden sen arkadaş çevrende oldukça aranan birisin. Adeta etrafını aydınlatıyorsun!

Daktilo!

Sen kesinlikle bir daktilosun. Dışardan sessiz sakin, kendi halinde biri gibi görünüyorsun ama içinde ne fırtınalar kopuyor bunu bir Allah bir de sen biliyorsun. Bu yüzden insanlardan uzaklaşıp kendini kapatarak içini bambaşka şeylere döküyorsun. Üstelik hayal dünyan çok geniş, bu da seni diğer insanlardan ayıran bir başka özellik. Sen yeter ki bir şeyin üzerine düş. O şeyin senin elinden çıkıp bir sanat eserine dönüşmemesine imkan yok!

Gırgır!

Sen 90’ların unutulmaz eşyası gırgırsın. Hamarat, pratik, çalışkan ve oldukça hızlı. Aynı zamanda zor zamanlarda da hızır gibi yetişen, herkesin her işine koşturan yardımsever bir yapın var. Ama seni biraz evhamlı gördük. Bu evham ilerleyen zamanlarda senin başına iş açabilir. Ne yap et kurtul bu sinsi ruh halinden!

Gameboy!

Sen bu hayatın çok ötesinde bir insansın. Adeta bu dünyada değil de başka bir gezegende ya da başka bir zaman diliminde yaşıyor gibisin. Her şeyi oyun gibi görüyorsun ve bundan çok büyük bir zevk alıyorsun. Bu yüzden strateji ve hamle konusunda da oldukça geliştirmişsin kendini. Pratik zekanla da kendine hayran bıraktırıyorsun ama dikkat et çok da kaptırma kendini. Ara sıra reel dünyaya da dön!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
evsen-metin-mert

walkmen

king_of_sparta

Walkman! Sen çok eğlenceli ve neşeli bir insansın. Hayattan zevk almasını biliyor ve anı yaşıyorsun. Enerjini kaçıran insanlar ve ortamlardan hemen uzaklaşıyorsun. Monotonluk asla sana göre değil, sen bu dünyaya gülmeye, dans etmeye, eğlenmeye gelmişsin. Ne diyelim: Please don’t stop the music!aynen

bertug-cakir

walkman: Sen çok eğlenceli ve neşeli bir insansın. Hayattan zevk almasını biliyor ve anı yaşıyorsun. Enerjini kaçıran insanlar ve ortamlardan hemen uzaklaşıyorsun. Monotonluk asla sana göre değil, sen bu dünyaya gülmeye, dans etmeye, eğlenmeye gelmişsin. Ne diyelim: Please don’t stop the music!

nurcii

Walkman! Sen çok eğlenceli ve neşeli bir insansın. Hayattan zevk almasını biliyor ve anı yaşıyorsun. Enerjini kaçıran insanlar ve ortamlardan hemen uzaklaşıyorsun. Monotonluk asla sana göre değil, sen bu dünyaya gülmeye, dans etmeye, eğlenmeye gelmişsin. Ne diyelim: Please don’t stop the music!

Gizli Kullanıcı

Daktilo: "Sen kesinlikle bir daktilosun. Dışardan sessiz sakin, kendi halinde biri gibi görünüyorsun ama içinde ne fırtınalar kopuyor bunu bir Allah bir de sen biliyorsun." daktilo için yaptığı tanımlamaya bakar mısınız? :D dışardan nasıl sessiz sakin görünebilir. o tuşlara bir dokun bakalım.

Görüş Bildir