Hangi Mitolojik Roma Tanrısısın?

-

Roma Mitolojisi'ne gayet aşinayız. Pekii sen hangi mitolojik Roma tanrısın?

Testi çöz ve sonucu gör!

1. Haydi başlayalım. 🙂 Roma denince aklına ilk gelen şey nedir?

Roma İmparatorluğu
Francesco Totti
Colloseum
Vatikan ve Papa
İstanbul'un Fethi
Trevi Çeşmesi

2. Roma mitolojisi dışında en çok ilgini çeken mitolojiyi soralım bir de!

Hint Mitolojisi
Mısır Mitolojisi
Yunan Mitolojisi
Japon Mitolojisi
İskandinav Mitolojisi
Sümer Mitolojisi

3. Dürüst ol, seni bu hayatta en çok sekteye uğratan özelliğin ne?

Sadece mantığımla hareket ediyor olmam.
Aşırı pintiliğim.
Yaptığım hataların farkında olmamam.
Düşünmeden hareket ediyor olmam.
Fazla detaylı düşünüp bir türlü karar verememem.
Kendimden çok karşımdakini düşünmem.

4. İçinde mitolojik öğeler bulunan filmlerden bir tanesini seç bakalım!

Yüzüklerin Efendisi
Thor
Pan'ın Labirenti
Truva
Tarkan
300 Spartalı

5. Peki senin en güçlü özelliğin hangisi?

Sorumluluktan asla kaçmamam.
Doğuştan bir lider olmam.
İnsanlara yardım etmekten çekinmemem.
Asla pes etmemem.
Kalbimin değil aklımın sesini dinlemem.
İşlerimi düzenli olarak yapmam.

6. Bir Game of Thrones ailesi seç!

Targaryenler
Tyrelller
Baratheonlar
Lannisterlar
Starklar
Greyjoylar

7. Pekii insanların neyini okumakta iyisin?

8. Son olarak tarihteki imparatorluklardan birini seç de testimizi bitirelim!

Timur İmparatorluğu
Çin İmparatorluğu
Hun İmparatorluğu
Büyük İskender İmparatorluğu
Moğol İmparatorluğu
Tibet İmparatorluğu

Ateş Tanrısı : Vulcanus!

Verdiğin cevaplara göre sen Ateş Tanrısı Vulcanus'sun! Sen çok yetenekli bir insansın. Senin kitabında umutsuzluk, tembellik, miskinlik yok. Senin hayat felsefen hep üretmek. Yani mutlu olmak için ufak bir üretme kırıntısı bile olsa sen onu bulup, ona sarılırsın. Becerin ve gülen yüzünle etrafa öylesine pozitif bir enerji yayıyorsun ki, insanlar hep senin yanında bulunmak, senden saniye olsun ayrılmamak istiyor. Sen ışıksın, insanlarsa ışığın cazibesine kapılıp etrafında fır dönen pervane böcekleri. Umutsun sen insanlara kısaca, bu kapkaranlık dünyada tünelin ucundaki ışıksın. Mutluluk eşittir sen demek. Nazar değmesin sana.

Adalet Tanrısı : Veritas!

Verdiğin cevaplara göre sen Adalet Tanrısı Veritas'sın! Bugüne kadar ve bundan sonra senin için en önemli şey hep adil olmak olacak. İşinde, eğitim hayatında, aile içinde hep adaletten yana oldun ve adaleti sağlamak için uğraştın. Bu senin adil bir ruhunun olduğu gerçeğinin yanı sıra yönetici ruhlu olduğunu da gösteriyor. lider özelliklerin var. Seni yönetmek biraz zor. İlişkilerinde de genelde baskın tarafsın! Hırslısın doğal olarak; bu yüzden yaptığın işe %100 kendini verebiliyorsun. Sonuçta da başarılı olmak kaçınılmaz oluyor tabii bu özelliklerle. :)

Tanrıların Kralı: Jüpiter!

Verdiğin cevaplara göre sen Tanrıların Kralı Jüpiter'sin! Senden büyük yok! En büyüğü, en güçlüsü, en azametlisi sensin hiç şüphesiz. Bütün tabelalar seni gösterir ve dahi bütün yollar sana çıkar. Tanrı gibi tanrısın yani. Objektifsin ve tam bir dengeleyici unsursun. Bunu bozan baban olsa tanımazsın. Çoğu kişi ise seni sevmez, adaletsiz bulur. Ne derlerse desinler kimse senin gücünün ve ihtişamının önünde duramaz. Seni yönetmek biraz zor. Zaten sen yönetilen değil yöneten oldun hep hayatında. Kimseye boyun eğmedin, eğmezsin de. Ne diyelim doğru bildiğinden vazgeçme.

Dünya Tanrıçası : Ceres!

Verdiğin cevaplara göre sen Dünya Tanrıçası Ceres'sin! Senin zekanı ölçmek ve bunu kelimelerle ifade etmek o kadar kolay değil. Aşk, sanat, bilgelik... Her şey sende mevcut. Üstün bir zekan var ki, dosta güven; düşmana korku salar. Ne zaman her şey ters gitse, bitti artık denilse senin herkesi şaşırtan bir çözümün elbette vardır çünkü sen Ceres'sin ! İşler en sıkıştığı zamanda, o çok çalışan kafandan pırıltılı fikirler çıkar, çıkmasıyla merhem olur en büyük yaralara. Lider özelliğinle, insanları yönetme becerinle herkesin hayran hayran seni izlediğine çokça şahit oluyorsun.

Aşk Tanrısı : Cupid!

Verdiğin cevaplara göre sen Aşk Tanrısı Cupid'sin!  Sen var ya seeen şu hayattan keyif almayı en iyi sen biliyorsun. Tutkun ve karizmanla girdiğin her ortamı dağıtıyor, dengeleri bozuyorsun. Senin bulunduğun yerde kartlar mecburen yeniden karılır! Çünkü sen aşksın! Sen birine aşık olduğun zaman ona bağlılığın, tutkun yerle göğü bir edebilir. İliklerine kadar yaşarsın aşkı. Bu yüzden bazen kıskanılmıyorsun değil ama kime ne? Var mı aşktan öte?

Denizler Tanrısı: Neptün

Verdiğin cevaplara göre sen Denizlerin Tanrısı Neptün'sün! Üç dişli yaban, korsanların yüreğine korku salan adaletin ve yüksek egonla okyanusların, denizlerin, göllerin, akarsuların, derelerin tanrısısın sen! Ama en çok da Boğaz'ın tanrısısın. O kadar bizdensin ki, birisi seni Kartal-Bostancı sahiline çağırsa, üşenmez gelirsin. Denizden de baban bile çıksa yersin ayrıca! Çünkü deniz temizdir, temiz; sen gibi, senin gibi, ey Neptün...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
superteams135

Adalet tanrısı: Veritas :)

miralay-oguzhan

Ateş Tanrısı : Vulcanus!

omeravc912gmail.com

Jüpiter

belemir-ayvaz

Dünya tanrıçası Ceres 😍😍😍

ikram-tokpolat

Verdiğin cevaplara göre sen Tanrıların Kralı Jüpiter'sin! Senden büyük yok! En büyüğü, en güçlüsü, en azametlisi sensin hiç şüphesiz. Bütün tabelalar seni gösterir ve dahi bütün yollar sana çıkar. Tanrı gibi tanrısın yani. Objektifsin ve tam bir dengeleyici unsursun. Bunu bozan baban olsa tanımazsın. Çoğu kişi ise seni sevmez, adaletsiz bulur. Ne derlerse desinler kimse senin gücünün ve ihtişamının önünde duramaz. Seni yönetmek biraz zor. Zaten sen yönetilen değil yöneten oldun hep hayatında. Kimseye boyun eğmedin, eğmezsin de. Ne diyelim doğru bildiğinden vazgeçme.

Görüş Bildir