Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Senin Ruhun Hangi Fantastik Evrene Ait?

2.2bPAYLAŞIM

Uçsuz bucaksız karanlık ormanlardan, insanın içine ferahlık serpen Elf şarkılarına... Hasat zamanı gelmiş taze çilek kokularından, en büyük kabusunla yüzleşeceğin sadece senin ihtiyacını sana sunan dar bir süpürge odasına... Ejderha kanadında seyahatten, korkunç Goblinlerin gazabından kurtulmak için teptiğin o karla kaplı yollara...

Hangi fantastik evrene aitsin?

Sorulara doğru cevapları vermen çok önemli.

1. Öncelikle kendine bir fantastik yaratık seç bakalım. Aşağıdakilerden hangisiyle karşılaşmak isterdin?

Siyah Pegasus
Ejderha
Hipogrif
Warg
At adam
Kurt adam

2. Şimdi de kendine bir güç hayvanı seç ve yola devam edelim.

Kaplan
Baykuş
Örümcek
Yılan
Kurt
Köpek balığı

3. Hangisini tercih edersin: Devasa bir dolunayda aydınlanan bir geceyi mi, ayın gökyüzünde olmadığı yıldızlarla bezeli bir geceyi mi? Yoksa derin bir karanlığı mı?

Dolunay
Yıldızlar
Kapkaranlık bir gece

4. Üç arkadaşınla birlikte bir ırmağın üzerindeki köprüden geçeceksiniz. Fakat köprüyü koruyan bir Troll var ve geçmenize izin vermeden önce içinizden biriyle dövüşmek istiyor. Ne yapardın?

Onunla dövüşmek için öne atılırdım.
Arkadaşlarımı onunla dövüşmeleri için cesaretlendirirdim.
Troll'ü kandırıp kavgaya girmeden oradan geçmenin bir yolunu düşünürdüm.
Troll'e bir bilmece sorardım ve durumu kendi lehime çevirmeye çalışırdım.
Geri dönüp başka bir yol aramayı önerirdim.
Kaçabilmek için Troll'ün dikkatini dağıtmaya çalışırdım.

5. Troll'ü arkanızda bıraktınız ve gece vakti ıssız bir yolda seyahat ediyorsunuz. Bir yol ayrımına geldiniz, arkadaşların seçimi sana bıraktı. Aşağıdaki yönlerden hangisini seçerdin?

Sağ tarafa, denize doğru giderdim.
Sol tarafa, şehre doğru inerdim.
Dosdoğru karşıya, ormanın derinliklerine yürürdüm.
Geldiğim yoldan geri dönerdim.

6. Seçtiğin yolun sonunda karşınıza içinde sihirli nesneler bulunan bir sandık çıktı. Hepinizin birer nesne seçme hakkı var. Aşağıdakilerden hangisini seçerdin?

Sihirli bir asa
Siyah bir çift eldiven
Gümüş hançer
Altın bir yüzük
Bir parşömen rulosu
Sağlam bir zırh

7. Az gittiniz, uz gittiniz, dere tepe düz gittiniz. Sonunda karanlık ruhlu, azılı düşmanınızla karşı karşıyasınız. Onu aşağıdakilerden hangisiyle alt etmek isterdin?

Sihirli bir asa
Zekice sorular
Gümüş bir hançer/güçlü bir kılıç
Detaylı ve akıllıca bir plan

8. Peki bu enstrümanlardan hangisi senin kulaklarına bir ziyafet sunuyor?

Keman
Piyano
Ud
Flüt
Davul
Saksofon

9. Bir iksir hazırlayacaksın ve bu iksirle aşağıdakilerden birine sonsuza dek sahip olacaksın. Hangisini seçerdin, söyle bakalım.

10. Peki sihir yapma becerini hangisiyle değerlendirmek isterdin?

Yok edip var edebilme becerisi
Görünmezlik
İnsanlara yalnızca doğruyu söyletebilme becerisi
Nesneleri hareket ettirme becerisi
Öldürme ve diriltme becerisi
Bedelini ödeyemeyeceğim hiçbir sihre bulaşmazdım.

11. Kalbinin aynasını karşına al ve söyle bize: Aşağıdakilerden hangisine inanıyorsun? Sence hangisi senin sloganın olurdu?

İyilik ve iyiler her zaman kazanır.
Kötülük ve kötüler her zaman galip gelir.
İyilik ve kötülük birbiri içine geçmiştir. Ayırt edilemezler.
Günün sonunda ne iyilik kazanır ne de kötülük.

12. Benim için önemli olan şey...

13. Bu soruya korkusuzca cevap ver. En büyük korkun bunlardan hangisi?

Ateş
Karanlık
Yükseklik
Dar alanlar
Eklembacaklılar
Boğulmak

14. Bu dünyadan göçüp gittiğinde insanlar arkandan hangisini yapsın isterdin?

Beni gülümseyerek hatırlasınlar.
Maceralarımdan bahsetsinler.
Benden kıskançlıkla bahsetsinler.
Benim için dua etsinler.
Uzaklara dalıp bir süre düşünsünler.
Ben öldükten sonra arkamdan ne söylediklerinin ne önemi var?

Hogwarts Seni Çağırıyor!

Verdiğin cevaplara göre Hogwarts'tan gelen kabul mektubunun bir baykuş tarafından kapına bırakılmasına çok az kalmış gibi görünüyor! Büyünün ve maceranın hem eğlenceli hem de korkutucu bir harmanını sunan bu evrende dilediğin kişi olabilirsin! Bize sorarsan senden çok iyi bir büyücü veya cadı olur. Fakat Kofti, Muggle veya Goblin olmak istersen de önünde kimse duramaz! Hogsmeade'deki şeker dükkanlarının kapıları sonsuza dek açık kalsın, içindeki bu sihir hiçbir zaman kaybolmasın!

Orta Dünya'nın Tadını Çıkar!

Ah Rivendell'in içinde susmak bilmeyen o güzel Elf şarkıları... The Shire'ın girişinde insanın burnuna çalınan o güzelim kokular... Mordor'un kapısında insanın içini titreten o karanlık... Karşı karşıya kaldığında içini kemiren, kanını donduran o kocaman göz. Verdiğin cevaplara göre sen bir Orta Dünya vatandaşısın. Peki hangi taraftasın? Karanlık mı aydınlık mı? Buna yalnızca sen karar verebilirsin. En sevgili yıldız Earendil karanlık yerlerde sana ışık tutsun, diğer tüm ışıklar söndüğünde...

Yerdeniz'in Gizemli Dünyası!

"Yaktığın her mum, verir bir gölgeye doğum." Yerdeniz'in o tekinsiz, dengenin hayati önem taşıdığı, ejderhaların bilge, insanların aciz olduğu büyülü dünyası sana sesleniyor. Karg Diyarı'ndan, Gont'tan ve Havnor Adası'ndan akıp giden ve sonra göğe çıkıp yükselen büyünün altında bu toprakların tadını çıkar. Şarkıları dinle, balıkçı kasabalarında kısa molalar ver. Seni sen yapacak macerana atıl ve unutma, yolculuk toprağa adım atmaktan geçse de içe dönmediği sürece tamamlanmış sayılmaz. "Duymak istiyorsan, sessiz ol." Ejderhaların dostluğu seninle olsun!

Medeniyetin Dört Köşesi!

İçinde yatan Edema Ruh dışarı çıkmayı bekliyor! Kvothe'un yoldaşı olduğun için çok şanslısın. Müzikle, macerayla, merakla ve bilgelikle örülü bir yolda, dileriz Chandrianlarla yani Yedilerle hiç karşılaşmazsın. "Tanrılarla konuştum, kadınlar sevdim ve ozanları ağlatan şarkılar yazdım," der Kvothe. Ah ne güzel söyler. İçindeki büyüden çekinme ve maceraya atılmak için bir an bile düşünme. Su akar yolunu bulur ve her geçen gün büyük bir öykünün bir sayfasını oluşturur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
theharrypotter

Hogwarts seni çağırıyor çıktı ama yıllardır bekliyorum mektubumu hala gelmedi

doludizgin

Orta Dünya'nın Tadını Çıkar! Ah Rivendell'in içinde susmak bilmeyen o güzel Elf şarkıları...

ladystoneheartt

yerdeniz ne ki

Gizli Kullanıcı

Hogwarts Seni Çağırıyor! Hogwarts Seni Çağırıyor! Verdiğin cevaplara göre Hogwarts'tan gelen kabul mektubunun bir baykuş tarafından kapına bırakılmasına çok az kalmış gibi görünüyor! Büyünün ve maceranın hem eğlenceli hem de korkutucu bir harmanını sunan bu evrende dilediğin kişi olabilirsin! Bize sorarsan senden çok iyi bir büyücü veya cadı olur. Fakat Kofti, Muggle veya Goblin olmak istersen de önünde kimse duramaz! Hogsmeade'deki şeker dükkanlarının kapıları sonsuza dek açık kalsın, içindeki bu sihir hiçbir zaman kaybolmasın!

hastalik-hastasi

Hogwarts Seni Çağırıyor! nerdeee yıllardır bekliyom ama yok.

Görüş Bildir