Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hamileyken Eşinden Şiddet Gören Kadını İstanbul Sözleşmesi Sayesinde Kurtaran Avukatın Paylaşımı

4.8bPAYLAŞIM

Nefesimizi kestiler!

Dün gece bu ülkede kadınların "yaşam sigortamız" dediği İstanbul Sözleşmesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla feshedildi.

Emine Erdoğan'ın ve Sümeyye Erdoğan'ın da desteklediği bu sözleşme, imzalandığı günden itibaren birileri tarafından aile kurumuna yönelik bir tehdit olarak algılandı.

Aslında aileyi değil, şiddet uygulayan erkekleri hedef alan sözleşme karalandıkça karalandı. Birileri kulaklarını doğrulara kapadı ve istedikleri de oldu.

Kadınlar bu sözleşmeye boşuna hayatta kalma sigortamız demiyor! Bunun bir karşılığı var. Twitter'dan Avukat Birsen Avcı, sözleşmenin nasıl kadınların hayatını kurtardığını bir örnekle açıkladı.

@avukatbirsen

Gördüğünüz gibi bu sözleşme, sadece "marjinallerin, feministlerin" bir maşası değil, toplumun her kesiminden kadının hayatını kurtaracak bir araçtı!

Her gün canımızın yandığı bu ülkede de  "aile kurumu yıkılmasın" zırvalıklarıyla kadınlar şiddet uygulayan erkeklerin ellerine bırakıldı! 

Daha da sözüm yok...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
avci-kiz

Varya,Şu kadınlar güçlü taraf olsun Lord voldemort'la bile dövüşürüm

avci-kiz

Aaah,ah,Allah'ım,neden biz kadınları güçlü olan yapmadın yarabbim,varya gebertşrdim bu kim olduğunu bilirsiniz sşz' i

akatsuki1971

TÜRKİYEDE KADINA ŞİDDET TEK BİR ŞARTLA BİTER. BÜTÜN KADINLARI ÖLDÜRÜRLER , KADININ SOYU TÜKENİR, BÖYLECE KADIN CİNAYETİ DE SON BULUR. BAŞKA BİR ÇÖZÜMÜ KABUL ETMİYOR YETKİLİLER ÇÜNKÜ.

fikret-alcil

Sanki amk yerinde sözleşme fes edildikten sonra bu olay olsaydı adama madalya takacaklardı.Gene aynı durum aynı şekilde işlicekti. Not: Bu yazdığım yazı sadece bu olayla alakalıdır

berrak-leo

nasıl durum aynı şekilde işilicekti açıklar mısın süper zekalı?

osmanlitorunu69

Bu ülkede kadına karşı adaleti, saygıyı sevgiyi bir sözleşme karşılıyacaksa vay geldi bu memleketin haline

Görüş Bildir