Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hamile Olduğundan Haberi Bile Yoktu! Komadan Uyandıktan Sonra Doğum Yaptığını Öğrenen Kadın

-

İngiltere'de yaşayan 18 yaşındaki Ebony, baş ağrısıyla yere yığıldıktan sonra 4 gün komada kalıyor ve uyandığında anne olduğunu öğreniyor. Fakat işin ilginç bir tarafı var; Ebony hamile olduğunu fark bile etmemiş çünkü karnı bile şişmemiş. Detaylar ve daha fazlasını DailyMail kaynaklı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/artic...

Ebony Stevenson, 18 yaşında İngiltere'de yaşayan genç bir kadın. Fakat Ebony, 4 gün kaldığı komadan uyanınca hamile olduğunu ve doğum yaptığını öğrendi.

2 Aralık 2018'de komaya giren Ebony, 6 Aralık'da komadan çıktığında ise minik bir kız çocuğu olmuştu. İlginç olan taraf ise, hamile olduğundan haberi bile yoktu.

Ebony'nin hamilelik süreci boyunca karnı bile şişmemişti ve mide bulantısı gibi belirtiler de yaşamamıştı.

İki başlı rahime sahip olan Ebony, hamile olduğunu komadan uyandıktan sonra öğrenmiş. Karnınında şişlik olmamasının sebebi ise bebeğin, Ebony'nin sahip olduğu iki rahimden birinde gelişmiş olmasıymış. İki başlı rahim, 3000 kadından yalnızca birinde görülen bir durummuş. Ebony'nin durumunda ise, rahimlerden yalnızca bir tanesinde yumurta taşıyan fallop tüpleri bulunurken diğerinde hiç yokmuş. Yani hamile kalma ihtimali çok düşükmüş. Bu fotoğraflar Ebony'nin hamilelik süreci boyunca çekilmiş ve vücudunda hiçbir değişiklik yokmuş. Bir rahimde bebek gelişimini sürdürürken, diğer rahmi de regl olmaya devam etmiş.

Birden başı ağrımaya başlayan Ebony, yere yığılmış ve nöbet geçirmeye başlamış.

Ebony annesine baş ağrısının gittikçe arttığından bahsettikten sonra yere yığılmış. "Aceleyle banyoya gittiğimde yerde yatıyordu ve nöbet geçiriyordu. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştı. Hemen ambulansı aradım. Geldiklerinde ise bana Ebony'nin hamile olduğunu söylediler. Olamaz dedikten sonra karnına baktığımda ise şişlik vardı" diyen 39 yaşındaki annesi Sheree, ambulansta giderken Ebony'nin 5 kere daha nöbet geçirdiğini söylüyor. Ebony'nin karnı ambulansta şişmeye başlamış. Doktorlara göre geçirdiği nöbetlerin şiddeti bebeğin hareket etmesine ve karnının belirginleşmesine neden olmuş.

Geçirdiği nöbetler yüzünden suni komaya alınan Ebony, dört gün komada kaldıktan sonra uyandığında ise artık bir kız çocuk annesi olduğunu öğrenmiş.

Aceleyle doğuma alınan Ebony'nin minik bebeği, sağlıklı bir şekilde ve yaklaşık 3.5 kilogram olarak doğmuş. Minik kızının ismi ise Elodie konulmuş.

"Çocuk sahibi olmak istemiyordum bile. En azından bir 10 yıl daha çocuk düşünmezdim. Genç bir anne olmayı hiç beklemiyordum."

Baş ağrısından yakınırken birden anne olan Ebony; "Komadan uyanmak ve anne olduğumu öğrenmek çok şaşırtıcıydı. Bebeğim ile tanışmak çok sıra dışı bir deneyimdi. İlk başlarda Elodie ile bağ kuramamaktan çok korkmuştum ama şimdi onu dünyalara değişmem. Bu kesinlikle bir mucize"diyor.

"Her sabah gözlerimi açmak, onu görmek ve onunla yeni bir gün geçirmek için heyecanlanıyorum. O benim küçük mucizem."

Ebony, komadan çıkıp gözlerini ilk açtığında ve bebeği kucağına verdiklerinde, bebeğin kendisinin olduğuna inanmamış. "Şu an kulağa çok kötü geliyor ama onu kucağımdan almalarını ve bir karışıklık olduğu söyledim. Daha sonra annem bana her şeyi açıkladı"diyen Ebony, şöyle ekliyor; "Onu tekrar kucağıma aldım ve düzgünce tutmaya çalıştım. Çok korkmuştum ve kafam çok karışıktı ama yine de çok güzel bir andı."

Ebony, şimdilerde kızı ve annesiyle okuluna geri dönmeyi ve eğitimine devam etmeyi düşünüyor.

13 Aralık'ta eve dönüp aileye katılan Elodie'nin 8 ve 3 yaşlarında iki teyzesi ve 12 ve 2 yaşında iki dayısı var. Ailenin tüm üyeleri onu çok seviyorlarmış. Annesi ise Ebony'nin hazırlıklı olmamasına rağmen çok iyi bir anne olduğunu söylüyor. Hopwood Üniversitesi'nde Spor Fizyoterapisi öğrencisi olan Ebony, okuluna dönmeyi düşünüyor. O eğitimini tamamlarken annesi de minik Elodie'ye bakacak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yildiz-esra

Babası nerde :)

yumus-ayi

Karıya bak ! Gece nasıl içmişse fark edememiş o işi yaptığını,yazık geleceğin anneleri...

gamzeyavuzer

"2 Aralık 2018'de komaya giren Ebony, 6 Kasım'da komadan çıktığında ise minik bir kız çocuğu olmuştu." benmi yanlış okuyorum? Yoksa zamanda geriye gidiptemi komadan çıkarak çocuk doğurmuş?

ozlem-gumus7

evet yanlis okymuşsun.6 aralik yazıyor orda yani ben öyle okudum.tekrar tekrar baktım hatta...

gamzeyavuzer

Aslında hayır :) Ben yazdıktan sonra değiştirilmiş.

melisa-kelesyan

Ya da 11 ay mı komada kalmış? Yoruma 1+

semih-aktas1

Bir de altın madalya takın hanımefendiye. Bugüne dek basardiklarindan dolayı kutlayın. Yoksa bu az olur :)

fatih2685

Maşallah tatlılığa bak. :) Dilerim düzgün bir şekilde büyütürsün çocuğunu. Anne sevgisinden, şefkatinden mahrum bırakmayarak. Çok küçüksün ama başarabilirsin.

Görüş Bildir