Görüş Bildir
Haberler
Hakim ve Savcı Kura Sonuçları Açıklandı! Hakim Ve Savcı Kura Çekiliş Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Hakim ve Savcı Kura Sonuçları Açıklandı! Hakim Ve Savcı Kura Çekiliş Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Sunay Korkmaz
28.09.2021 - 13:43

Hakim savcı kura sonuçları ve atama yerleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Yeni atamalarla hakim ve savcı sayısı 22 bin 859'a yükseldi. Peki, hakim ve savcı kura çekiliş sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, adli yargı hakim ve cumhuriyet savcıları kura kararnamesi sonucu öğrenme ekranı...

İçeriğin Devamı Aşağıda

24. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni ile yeni göreve başlayan hakimlerin ve savcıların görev yerleri belli oldu. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bugünkü kura törenimizde inşallah bu sayıyı 22 bin 859'a yükseltmiş olacağız' dedi. Meslek öncesi eğitimlerini tamamlayan hakim ve savcılar kura çekilişiyle yurt genelinde çeşitli illere atandı.

Yargının yükünü hafifletmek amacıyla 'sulh komisyonları' kuracaklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hukuk sistemini modern ve fonksiyonel hale getirmeye devam edeceklerini söyledi.

Hakim Ve Savcı Kura Çekiliş Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Hakim Ve Savcı Kura Çekiliş Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Atama yerleri kura çekilişiyle belirlenen hakimlerin ve savcıların isimleri www.hsk.gov.tr adresinden ilan edildi.

Kura çekilişi isim listesinin yayınlandığı açıklayan Hakimler ve Savcılar Kurulu'ndan şu duyuru yapıldı:

'Meslek öncesi eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Hakimler ve Savcılar Kurulu İkinci Dairesi tarafından mesleğe kabul edilen Adli Yargı hâkim ve Cumhuriyet savcıları ile İdari Yargı Hakimlerinin kura töreni Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 27.09.2021 tarihinde gerçekleştirilmiş olup ekte belirtilen mahallere atamaları yapılmıştır.

Adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcılarından; mazeret torbasından kura çekenler ile eşi kürsüde hâkim veya Cumhuriyet savcısı olmaları nedeniyle ayrı torbalardan kura çekenlerin durumları mazeret kararnamesinde değerlendirilecek olup, bu kapsamda kura çeken meslektaşlarımızın tebligatları da mazeret kararnamesinden sonra gönderilecektir.

Atamaları yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarı ve mutluluklar dileriz.'

Hakim Ve Savcı Kura Çekilişi İsim Listesi Sorgulama Sayfası

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın