Görüş Bildir
Haberler
Habertürk Yazarı Nagehan Alçı, Afganistan'a Gidiyor

Habertürk Yazarı Nagehan Alçı, Afganistan'a Gidiyor

Ulaş
14.09.2021 - 15:08 Son Güncelleme: 14.09.2021 - 15:36

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Taliban yönetimindeki Afganistan'a gidiyor. Eşi Rasim Ozan Kütahyalı, Alçı'nın Peşaver'de çekilen fotoğrafını kişisel Twitter hesabında paylaştı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı,'Kabil yollarında' başlığıyla yayımlanan yazısında sözlerine 'Saatim sabah saat 06.03’ü gösteriyor. İstanbul’dan çok uzaklardayım. Gece henüz ağarmamışken bindiğim arabada tarihe tanıklık etmeye gidiyorum. Günler süren hazırlığın ardından Pazar akşamı beni çok heyecanlandıran bir yola çıktım. Kameraman arkadaşım Özgür Balaban ile birlikte İslamabad’a uçtuk. Buradan hedef Kabil' diye başladı.

Habertürk programcısı Mehmet Akif Ersoy'un da günlerce buradan yayın yaptığını hatırlatan Alçı, 'Şimdi ben de Kabil’de yeni hükümetle birlikte değişenleri, kadın gözüyle bu korkuyla bakılan coğrafyadaki yaşamı ve yol hikayelerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Pazartesi sabah çok erken saatlerde Pakistan’ın başkenti İslamabad’a vardık. Bildiğiniz gibi Kabil uluslararası uçuşlara halen kapalı. Afganistan’a ulaşım sadece karayolu ile mümkün' diye yazdı. Alçı, şöyle devam etti:

'BM’nin insani yardım uçakları zaman zaman kalkıyor bu uçaklara çok yüksek ücretlere yolcu da alındığı iddia ediliyor ancak konfirme edilmiş bir bilgi değil bu. Kısacası tek somut alternatif araçla sınırı geçmek.

İslamabad’dan Torham sınır kapısına gidiyorsunuz. Ancak Torham’dan çıkış için Pakistan Enformasyon Bakanlığının bir izin kağıdı vermesi gerekiyor. O izni almak da İslamabad’da bir gün demek zira bürokrasi çok fazla ve iletişim her zaman çok sağlıklı olmuyor. Pakistan’dan çıktıktan sonra Afganistan’a giriş için Taliban’dan izin kağıdı gerekiyor. Onu İstanbul’da iken aldık.'

Yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Rasim Ozan Kütahyalı, Twitter hesabından paylaştı 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
49
24
14
5
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
rcpbyrm

'şeriat isteyen buraya gelsin' diye haber yapıp , birlikte yaşarsınız umarım :) iyi haberlerini bekliyoruz nagehan...

seyyidonbaşı

TALİBANIN KAPAMASI OLMAN DİLEĞİYLE..

WantonNovelSMYRNA

İmrendiği yere fitmiş. Şeriat sistemini alttan alttan öven Nagehan. Haydi bakalım sınav başladı. Gazetecei dokunulmazlığı var gerçi ama, sen glme orada kal. ... Devamını Gör