Güzelliğin Standardı Olmaz Diyerek Yola Çıkıp 1001 Farklı Kadın Poposunu Fotoğraflayan İkili

-

Bütün popoların güzel ve aynı şekilde olduğunu göstermeye çalışan iki arkadaş yeni bir projeye başladı. Çılgın projenin detaylarını sizler için Health'den derledik.

Yuvarlak, düz, sıkı veya sarkık... Çeşit çeşit popo varken, hangi birinin güzel hangi birinin kötü olduğuna neye göre karar veriliyor? Hangi kriter bunu belirlemekte kullanılıyor?

Kafasında bizim gibi deli sorular olan iki çocukluk arkadaşı, kadın poposunun güzelliğini ve çeşitliliğini göstermek amacıyla '1001 Fesses' adlı bir projeye başladı.

Fess, Fransızca'da 'popo' anlamına geliyor. Aynı zamanda fotoğrafçılık yapan bu iki kafadarın proje için 1001 kadın poposu fotoğrafı çekmesi gerekiyor.

Görevleri ise 'birçok insanda var olan 'popo nefreti' takıntısına dikkat çekmek için' paylaşmak.

Kadınların sürekli Instagram'daki ünlülerin fotoğraflarına bakarak, kendi bedenlerine karşı takıntılı bir tavır sergilediği bir dünyada yaşıyoruz.

Dolayısıyla bu tarz ilginç ve teşvik edici projeler bir bakıma kadınlara cesaret veriyor. Emelie Mercier ve Frédérique Marseille, bu projenin arkasında yer alan iki zeki arkadaşımız.

Çektikleri fotoğrafları aynı zamanda Instagram hesaplarında da paylaşıyorlar. Şu anda hedeflerine ulaşmaları için gereken kitle kaynağı bulmaya çalışıyorlar.

Blog sayfalarında kadınların dünyanın her yerinden popolar gördüklerinde kendilerine olan güvensizliklerinden kurtulacaklarını umut ettiklerini yazdılar.

Ayrıca bu proje yapılan 'büyük, küçük veya şekilsiz' gibi yorumlara karşı kendi bedenlerini de benimsemelerine ve sevmelerine yardımcı olacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
d.ozkansahin

bitane löp yok arada

mihail-ivanovic-kutuzov

Göte geldik başgan!

pis-soverim

bunlar sadece göt çekmişler...

irlilja

takıldığım tek şey çıplak bir şekilde yere yattıktan sonra kalkınca kaç mikrobu da beraberinde götürdükleri oldu

hera-sude-r

Yav siz napıyonuz aq cstscsx

Görüş Bildir