Güzel Bir Kadınla Birlikte Olma İhtimali Olmadığını Düşünen ve İçine Kapanan Erkekler Çareyi Plastik Cerrahide Arıyor

256PAYLAŞIM

Biraz da gerçeklerden konuşalım. Tarihten bu yana süregelen ve günümüz ilişki alışkanlıklarıyla bambaşka bir boyuta gelen rekabet ve eşitsizlik; bazı insanların psikolojilerinde yaralar açıyor ve kişilik bozukluklarına yola açıyor. Özellikle erkeklerde bu durumu daha belirgin görüyoruz. Şimdi bu durumun gündemdeki tartışma konusu olan, kendini güvensiz ve kadın düşmanı olarak tanımlayan erkeklerin plastik cerrahi macerasından bahsediyoruz.

Genetik psikoloji olarak kadınların üremek için en iyi genleri aradığından, erkeklerin de olabildiğince çok kadını dölleme isteğinden haberi olmayan yoktur.

Tarih boyu evrimsel sürecimiz bizi olgunlaştırdı ve hayvanlar gibi davranmıyoruz. Yine de temel içgüdülerimizi koruyoruz. Erkeklerin hep yakındığı "kızların efendi erkek yerine serserileri tercih etmesi", kadınların yakındığı "gözü daima dışarıda" tabiri bu temele dayanıyor.

Modern dünyada bu durum keskin çizgiler yaratıyor.

Şöyle ki, eski zamanlarda eğitimsiz ve ekonomik bağımsızlığı olmayan kadınların çoğu zaman eş seçme hakkı yoktu. Seçici taraf büyük oranda erkekti. Zaman değiştikçe ve kadınlar eşitlik mücadelesi verdikçe seçim haklarını kazandılar. Seçme hakkı olan kadınlar da çoğu zaman güçlü, başarılı ve en önemlisi genetik anlamda şanslı, yakışıklı erkekleri tercih ediyor.

Günümüzün ilişki dinamikleri ve sosyal medyanın da etkisiyle, rekabet ortamı daha önce hiç olmadığı gibi.

Hem kadınlar, hem de erkekler için işler giderek zorlaşıyor. Dış görünüşün her şey olduğu günümüzde iki cinsiyet de kendine dikkat ediyor, daha da iyi olmanın yollarını arıyor. Ancak bir grup var ki, onlar kendilerinden tamamen umudu kesmiş durumda.

Kendilerine Incel diyen bu grup; güzel bir kadınla birlikte olma ihtimallerinin asla olmadığını düşünen, genellikle bakir ve yalnız erkeklerden oluşuyor.

Belki ülkemizden örneklerini biliyoruz ama bu şekilde topluluk oluşturduklarını daha önce duymamış olabilirsiniz. Incel, genellikle ailesiyle veya yalnız yaşayan, fiziksel görünümü ile ilgili takıntıları olan, genellikle daha önce bir kadınla ilişki kurmamış ve çeşitli sebeplerden kadınlara öfke duyan yetişkin erkeklerin topluluğu. İnternette oldukça aktif olan bu grubun pek çok forum sitesi var birbirleriyle bu şekilde iletişim kuruyorlar.

Amerika'da 2014 yılında bir okula ateş açarak 6 kişinin ölümüne sebep olan Elliott Rodger bir Incel idi.

Kendisini böyle tanımlamasa da, katliam öncesi sosyal medyada yayınladığı otobiyografisinde kadınlara kin kusan saldırgan Incel grubunun idollerinden birine dönüştü. Zengin bir Hollywood yapımcısının oğlu olarak pek çok ayrıcalığa sahip olan Elliott Rodger, kadınlara büyük öfke duyuyordu ve saldırmak için de kendi tabiriyle 'asla birlikte olamayacağı güzellikte' kızların olduğu okulu seçmişti.

Şimdi bu tür erkekler, hayallerindeki kızlarla birlikte olabilmek için plastik cerrahi dünyasını keşfetti.

Kadınların genellikle birlikte oldukları "ideal" erkek figürünü tespit eden Incel'ler bunun için estetik operasyonlar geçirmeye başlıyor.

İnternet üstündeki forumlarında fotoğraflarını photoshoplayarak nasıl olmaları gerektiğini hesaplıyor ve daha sonra bıçak altına yatıyorlar.

Spor ve diğer vücut geliştirme yöntemlerini de unutmamak lazım. Öyle ki "penis esnetme" adlı bir egzersiz dahi uygulayarak rakiplerine fark atmaya çalışıyorlar.

Özellikle burun ve çene gibi maskülenlik belirtisi kabul edilen bölgelerinden başlıyorlar.

Saç ektirme gibi operasyonlar da peşinden geliyor.

En ilginç operasyon ise kafatası kemiklerini baştan şekillendirme.

Cinsiyet geçiş operasyonlarında yapılan yüz feminenleştirme/maskülenleştirme operasyonu oldukça popüler. İyileşme süreci zor ve zahmetli olsa da, sıkça bu operasyon talep ediliyor.

Peki bu operasyonlar sonucu ne amaçlanıyor?

İdeal "alfa" erkek görüntüsüne kavuşan erkekler, istedikleri seksi ve güzel kızlarla birlikte olabileceklerini düşünüyor. Kadınların kendilerini ancak belli bir yaştan sonra, istikrarlı bir ilişki arayışında yaklaştığını düşünen bu erkeklerden gerçekten operasyonlar sonrası kadınlarla birlikte olan ve düşmanlığını yitirenler var.

Beden algı bozukluğu, kişilik bozukluğu ve kadın düşmanlığı olan erkeklerin estetik operasyonlarla iyileşmesi ne kadar mümkün?

Çoğu zaman kadınları şeytan gibi gören, cinsellikten tiksinti duyan bu tür erkeklerin çoğunun fiziksel olarak düşündükleri kadar kötü olmadıkları; sadece fazlasıyla kompleksli oldukları düşünülebilir. Ayrıca neredeyse doğdukları günden beri güzellik, moda ve bakımla ilgili olan kadınların yanında kendilerini kötü hissetmek yerine bu yöntemleri öğrenmeye çalışmaları tavsiye edilebilir.

Elbette karakterin dış görünüşle ilgisi yok ama öz güven problemi olan ve kadınlara öfke duyan biri dış görünüşü değişince değişir mi?

Bu operasyonları geçiren pek çok erkek vücut algı bozuklukları olmadığına, bu ameliyatların da tıpkı meme büyütme operasyonları gibi daha iyi görünme amacı taşıdığına inanıyor.

Bakalım giderek daha çılgın bir yere dönüşen dünya bizi nerelere götürecek?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burcu-poyraz2

incel erkeklerin tek sorunu kendi denklerindeki kadınlara kadın muamelesi bile yapmamaları. taaa adriana lima gibi kadınları begenip triplere giriyorlar ulan

kemal43

bırakın aşkı meşki sudokaya odaklanın :D

haciemice

Dostlar ben sunu bilir sunu söylerim, tecrübelere dayanarak; kadinlarda yaksikliligin belli bir dönem sonra sonlanacagini biliyorlar haliyle ve daha kalici olan özellikleri barindiran yönlere bakiyorlar. En cok karsilastigim sey bayanlarin erkeklerin %80 pratik zekali ve de %20 kaliteli esprili partner anlayisi olanlardan hoslanmalari gercegi. Yüzdeye vuracak olursam %75'i kivrak zeka ve kaliteli espritellige bakmakta. %25'i harbiden cok cekici ve parali erkelere yöneliyor. Bu durumum bence ana kaynagi kadin yaradilisiyla ilgili bir durum yani kendisini güvende hisseden bir hissiyata sahip olma durumu, aslinda bir nevi stoklanmis bir beyin üzerinden kendi beyinlerini kullanmaktan ziyade karsi tarafin beynine yüklenerek güncel iliski hayatini yürütmeye egilimliler. --->devami altta :)

haciemice

...devami----> Kendi beyin kapasitelerini genelde kisisel egolari ve güncelik yasamlari icin optimize harcama taraftarilar. O sebeple erkekleri gazlayarak testesteronlarini yükseltip saclarini döktürmekteler bilmeden. Cünkü kafa yaniyor erkekte, hic kel kadin var mi abi? Yok! Niye? Cünkü beyin bedava! Al erkegin Servantesini Decartini bak keyfine:) O yüzden kadinin av zevkasina hayranim, bir erkek olarak. Kadinlar bildigin Avci varliklar, yaradilislari geregi. Maalesef biz erkekler avci oldugumuzu saniriz hep :) Gerceksel bir Rüyadayiz analyacaginiz...Ben % 75'lik gurupta kalmaktayim yukariya bakarsak. Bu benim sahsi ferasetli yaklasimimdir. Genel adina konusamam tecrübî yani.

beyzaledger

Yalnız beyler şu bir gerçek ki güzel bir kadının yanında yakışıklı olmayan bir erkek görme olasılığınız yakışıklı bir erkeğin yanında güzel olmayan bir kadına rastlamanızdan daha olası bir ihtimal

lara-kilic1

türk erkeklerinin yarısının incel oldugu gerçeği..

ecegece1

Hepsini denedin sanırım ne bu eminlik? Evet 150 boyu ve 100 kilosu ile, kendine bakmayıp spor yapmayıp, üstelik bin tane erkekle konuşup, her yazana sapık gözüyle bakan, aynı zamanda 185 boyunda, zengin, kibar romantik erkek isteyen kadınlar olmasa çoğu da böyle olmazdı. Velhasıl kelam, ortada bir problem varsa, bu ne Türk erkeğinin ne Türk kadınının suçudur.Toplumsal meseledir, eşitlik istiyorsanız saygı duymayı öğrenmek zorundasınız.

lara-kilic1

sana senin kadar uzun yazıp meseleyi tartışmak isterdim fakat görüyorum ki erkek yalakası gurubundansın,anlayamazsın.

ecegece1

Feminazi olmaktan iyidir. Feminizmin yüz karasısınız, ben bir feminist olarak kendi hakkımı kolladığım gözettiğim kadar erkeklerinkini de gözetirim. Çünkü benimsediğim ideolojide eşitlik savunuluyor. 79.81 Milyon insanın yaşadığı bir ülkede, yarı yarıya sayarsak, 39 40 milyon civarı erkek şahısın, hiçbir kadınla konuşamayan, tipsiz, sevimsiz nefret dolu insanlar olduğunu kesin bir eminlikle iddia ediyorsun, eleştiri alınca da '' erkek yalakası'' diyorsun :) Evet,sen ve senin gibiler yüzünden kadınlar hak ettiğini alamıyor zaten.

ecegece1

Meseleyi tartışmayalım, çünkü gereksiz egon, lüzumsuz ön yargın, ve insanlara bu kadar çabuk etiket yapıştırabilmen ile zaten politik ve saygı çerçevesinde yapılabilecek bir tartışmaya giremeyiz seninle. Anlamak istemediğiniz mevzu, kendinizi görmeyip başkalarının açıklarına saldırmanız. Söyledim ve tekrar söylüyorum ne erkek ne kadın suçlu ya da haklı. Ama hep ben haklıyım gibi bir kafa yapısında olup, kibirinizi yenemediğiniz müddetçe de sizin gibi insanlar yüzünden erkek şahıslar kadınlara hakaret etmeye, haksızlık etmeye de devam eder.

Görüş Bildir