Günümüzün En Popüler Yalanını Ortaya Çıkarıyoruz: Estetik Operasyonlar Nasıl Anlaşılır?

-

Estetik operasyonlar özellikle son yıllarda hiç olmadığı kadar yaygınlaştı ve kapsamı da genişledi. Sokakta estetiksiz birini bulmanın epey zor olduğu bu günlerde pek çok estetikli kişi halen doğal olduğunu iddia ediyor. Elbette estetik yaptırmanın utanılacak, gizlenecek bir yanı yok ancak gözle görülenin inkarı insanı aptal yerine konmuş hissettirebiliyor. Doğallığın yükseldiği günümüzde estetik operasyonların nasıl anlaşılacağını anlatıyoruz.

İnsan gözünün en kolay yakaladığı estetik burun estetiği olsa gerek.

Günümüzde çok doğal örnekler görsek de, hala anlamak kolay. Burundan yansıyan ışıkta kırılmalar ya kırık ya da estetik bir buruna işaret ediyor.

Gereğinden uzun dudak burun arası mesafesi, olması gerekenden yumuşak bir görüntü de belirtiler arasında.

Artık mandalla sıkıştırılmış, top gibi kalkık burun ucu görmüyoruz ama yine de anlayabiliyoruz. Konuşurken burun ucunun hiç oynamaması da burun estetiği işareti.

Gelelim bir diğer kolay anlaşılan işlem olan dudak dolgusuna.

Her dolgu yaptıranın dudağı Kylie Jenner gibi olmuyor ama genelde dudak yüzeyinin tamamen pürüzsüz görünmesi dudak dolgusunu ele veren en basit detay. Doğal dudak hiçbir zaman bu kadar pürüzsüz olamaz.

Artık pek çok hekim pürüzsüz ve ördek dudak görünümü olmaması için farklı yöntemler uyguluyor.

Bu da daha doğal dudaklar demek. Yine de gülerken, konuşurken dudakların dış kısmı içe doğru kıvrılmıyorsa, bıyık bölgesi denilen bölge de şişkinse bu dolgu anlamına geliyor.

Dolgulardan devam edelim. Elmacık kemiği dolgusunu anlamak için minik bir anatomi bilgisi yeterli.

Elbette doktorlar insanın doğal anatomisini taklit ediyor ve bu alanda oldukça başarılılar. Her elmacık kemiği dolgusu yanakta iki top gibi durmaz. Yine de gözaltı yağ dokusuyla yanak yağ dokusunun tamamen ayrı olduğunu ve yaş aldıkça aralarının açıldığını biliyorsanız, bu operasyonu anlamak hiç de zor olmaz. Bu dokular ayrı olduğundan elmacık kemiği yüksek olsa da yanak gözaltının bitiş noktasından birkaç milimetre aşağıdan başlar, ancak doktorlar daha genç bir görünüm için biraz daha yukarıdan çalışıyor ve yanağı yükseltiyorlar.

Son dönemin popüler işlemi çene dolgusu, sivri görüntüsüyle göze çarpıyor.

Doğuştan sivri çeneli insanların çeneleri genelde öne doğru çıkıktır. Dolgulu çeneler ise hem geride, hem de kusursuz bir sivrilikte oluyor. Göz kusuru da kusursuzluğu da anlıyor.

Botoks ne kadar minimum oranlarda yapılsa da, mimikleri engelliyor.

Gülerken, ağlarken, kaş çatarken kırışmayan veya tuhaf görünen birinin botoks yaptırmadığına inanmak zor. Botoks ne kadar doğru yapılsa, şaşkınlık ifadesi vermese bile mimiklerde kendini ortaya koyuyor.

Yüz germe işleminde ağzın da gerilmesi henüz önlenebilmiş değil.

Yüz derisi tamamen kaldırılıp gerildiğinde elbette ağız da yanlara doğru genişliyor. Özellikle geniş ağızlı kişiler bu operasyonu yaptırdığında daha dikkat çekici oluyor.

Göğüs silikonunu anlamak eğer abartısız yapıldıysa pek mümkün değil.

Doğal göğsün üst ve yan kısımları dolgun olmadığı için kontürleri çok belirgin göğüslerin silikon olduğu düşünülebilir. Ancak elbette doğal göğüsleri çok dolgun gösteren sütyenler ve damla şeklinde sadece alt kısmı dolgun silikonlar var; bu yüzden tamamen çıplaklık ya da abartılı bir dekolte olmadan anlaması çok kolay değil.

Vücut anatomi bilgisi göğüs ve kalça estetiğini anlamakta yeterli olabilir.

Elbette çok zayıf biri büyük göğüslü olabilir, ancak oranlar genellikle yanılmaz. Kalça ve üst bacak oranı, göğüs kafesi ve göğüs oranı doğalla yapayı ayırt etmek için yeterli olur.

Gelelim daha çok erkeklerin tercih ettiği saç operasyonlarına. Protez saçı anlamak için saç çizgisi yetiyor.

Son dönemin popüler uygulaması protez saç, saç başlangıç çizgisi ile kendini ele veriyor. Gerek protezde, gerek saç ekiminde doktorlar doğal ve asimetrik saç çizgisi oluşturmaya özen gösteriyor ancak bazen özellikle simetrik saç çizgisi talep edilebiliyor.

Saç ekimini ilk aylardan sonra anlamak zor ancak ekim yapılan alanların diğer bölgelerden farkı ortaya çıkıyor.

Saç ekilen bölge, ekim yapılmamış bölgeden daha farklı duruyor. Yine de doğal olarak da saçın farklı bölümlerindeki yoğunluk değiştiği için başarılı bir operasyonu anlayamazsınız.

Bir operasyon olmasa da, estetik bir amaçla kullanılan peruklara da değinelim.

Her ne kadar peruk teknolojisi son yıllarda çok gelişmiş olsa da yine saçın başlangıç çizgisi, iv çizgisi ve kalıp gibi bir görünüm tam olarak düzeltilebilmiş değil. Alın ve çevresinde olması gereken bebek saçlar da peruk kullanıcılarını ele veriyor.

Diş estetiğinde de çok yol alındı. Yine de göz yakıcı beyazlıkta ve opak dişlerin doğal olma ihtimali yok.

Diş minesi yarı saydam bir yapıya sahiptir. Normalde farkında olmasak da ışık geçirir. Porselen ya da zirkonyum dişler tamamen opak olduğu için mat ve yoğun bir görüntü verir. Son dönemde kırık beyaz renk ve lamina kaplamalar ile bu yapay görüntü hafifletiliyor.

Sonuç olarak anlaşılıyor işte, boşuna doğalım diye kasmayın. 😊

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

estetik yaptırmayı da makyajı da desteklemeyenlerdenim ama yaptıran söylesin öğrenen de saygılı davransın.

orkun-elbir

Estetik aslında seni farklı gösteren bir durum yani dünyada dolusuyla estetik cerrahi var,ama estetik cerrahi hakkında uyarıda bulunayım eğer ki cerrahinin diploması yoksa yada yanlış diploma alan biriyse o zaman senin hayatın naneyi yemiş durumdadır şöyle yani;Gidip adama yada kadına güzel görünmek amacıyla estetik yaptırdın sonrasında ise olacak ve olacaklar senin hayatının tamamen tehlikeye girmesidir çünkü sebebi estetik cerrahilik mesleği ciddi mesleklerdendir,yanlış ve yanlışlarda bir senin kadınsı doğal güzelliğini öldürür ikide yaşadığın hayatına iyicene mağal olur(kötü anlamda tahtalı köye gidersin yani) çünkü maalesef estetik sağlık tarafınada bulaşıyor uyarısında bulunayım net olarak estetiği kolay kolay öneremem açıkçası ölme riskinde var maalesef makyaj daha mantıklıdır her zaman yani kısacası :s :(((((((((((((((((((((((((( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gizli Kullanıcı

çoğu belli oluyo kötü de çağla şikel'in elmacık kemikleri nedir ya?

buda-benden-olsun

bunlar içinde para lazım :)

devemavisi

-de ayrı.

buda-benden-olsun

bunlar için de para lazım :)))

devemavisi

Baş harf büyük.

buda-benden-olsun

Bunlar için de para lazım

devemavisi

Nokta koy cümlenin sonuna.

buda-benden-olsun

Bunlar için de para lazım. (dedim kesin diyecek )

devemavisi

Tamam oldu asdfgghjk

buda-benden-olsun

hahahahha

ahunaz

doğalım anam:))) minicik burnum, çıkık elmaçık kemiklerim düzgün çenem ALLAH SEVMİŞTE YARATMIŞ:DDDDD minyonlugun verdiği güzellik işte. e tabi 35 yaştan sonra hayvan gibi estetik yaptiricim:DDDDD

lazkizi53

anlamıyorum şu güzellik algısından ne zaman çıkılacak tabii ki isteyen istediği boku yaptırsın kendine ama önemli olan kendini o halinle sevmendir ki özgüven bu bana göre amk ne halt yerseniz yeyin

gizemakay

sesli güldüm yaw süpersin

Görüş Bildir