Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gün İçinde Yorulan Gözlerinize İlaç Gibi Gelecek 10 Kolay Göz Egzersizi

-
Abone ol

Bilgisayar, televizyon ya da ellerimizden düşüremediğimiz akıllı telefonların karşısında saatlerimizi harcarken ne yazık ki gözlerimizi hiç düşünmüyoruz. Kuruluk, kaşınma, baş ağrısı tanıdık geliyor mu? Ne yazık ki, hepimizin gün içinde fazlasıyla aşina olduğu bu sıkıntıları BrightSide'dan derlediğimiz bu içerik ile gün içinde sadece 10-15 dakika ayırarak yapacağınız göz egzersizleriyle geride bırakabilirsiniz. Her gün olmasa da aklınıza geldikçe mutlaka deneyin, farkı hissedeceksiniz.

1. Karanlıkta gözlerinizi dinlendirin.

Dirseklerinizi masaya koyun. Gözlerinizi kapatın ve avuç içiniz ile gözlerinizi kaplayın. Rahatlayın ve karanlığa bakın. Bu konumda birkaç dakika bekleyin.

2. Yatay çizgide gözlerinizi hareket ettirin.

Düz durun ya da oturun. Tam karşıya doğru bakarken kafanızı hareket ettirmeden sola bakıp, gördüğünüze odaklanın. Ardından sağa bakın ve gördüklerinize odaklanın. 5 kez bu yatay çizgide gözlerinizi hareket ettirin. Döngüyü üç kez tekrarlayın

3. Yukarı ve aşağı gözlerinizi hareket ettirin.

Yatay çizgide yaptıklarınızı bu sefer yukarı ve aşağı olarak yapın. Bunları yaparken gözlerinizi kısmaktan ya da kaşlarınızı çatmaktan da kaçınmayın. Gözlerinizi rahat ettirecek şekilde bu hareketi tamamlayın.

4. Çapraz noktalar arasında gözlerinizi hareket ettirin.

Tam karşıya doğru bakarken sol aşağıya doğru bakın. Sonra gözlerinizi çapraz şekilde hareket ettirin ve sağ yukarıya bakın. Gördüğünüze odaklanın. Egzersizi beş kez tekrarlayın, sonra da tam karşıya doğru bakın ve aynı döngüyü diğer yönde yapın. Tüm döngüyü üç kez tekrarlayın.

5. Gözlerinizle bir çemberi takip ediyormuşsunuz gibi yapın.

Oturun ve rahatlayın. Sola bakın ve gözlerinizi saat yönünde bir daire şeklinde yavaşça çevirin. Saat yönünde beş kez, sonra saat yönünün tersine beş kez yapın. Tüm döngüyü üç kez tekrarlayın.

6. Yakın ve uzak odaklanma

Gözlerinizi kurşun kalem veya yakınınızdaki herhangi bir nesneye odaklayın. Gözlerinizden 20-30 cm uzakta olmalıdır. Sonra daha uzaktaki bir nesneye odaklanın ve ayrıntılarıyla görmeye çalışın. Daha tekrar kaleme. Odağınızı beş kez değiştirin. Bu döngüyü üç kez tekrarlayın.

7. Konsantrasyon #1

Düz durun ve ya oturun. Tam karşıya doğru bakın. Kaşlarınız arasındaki noktaya konsantre olun. Birkaç saniyeliğine gördüklerinize odaklanın. Sonra tekrar karşınıza bakın. Bu odağı da beş kez değiştirin. Döngüyü üç kez tekrarlayın.

8. Konsantrasyon #2

Yukarıdaki egzersiz gibi ama bu sefer kaşlarınızın ortasına değil de burnunuzun ortasına odaklanın ve aynılarını tekrarlayın.

9. Masaj #1

Gözlerinizi kapatın. Sonra gözlerinizi 2-3 saniye sıkıca sıkıştırın sonra göz çevrenizdeki kasları rahat bırakın. Tekrar sıkıca kapatın. On defa bunu tekrarlayın.

10. Masaj #2

Gözlerinizi kapatın. Dairesel hareketlerle göz kapaklarınıza hafifçe bastırarak masaj yapın. Çok sıkı bastırmamaya çalışın. Önce saat yönünde, sonra saat yönünün tersine, on kez tekrarlayın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serap-bilgic

BATES YÖNTEMİ YAZIN ARAŞTIRIN. BURAYA ANLAMADAN CAHİL CAHİL YORUM YAPMAYIN BİR SÜRÜ İNSAN BU ŞEKİLDE GÖRME YETİSİNE KAVUŞTU AMA SİZİN GİBİ İNANÇ YOKSUNU BUNU BAŞARAMAZ

aerialz

en çok enerji tüketen organ beyin ve beynin ürettiği elektriğin % 70'ini kullanan gözler olduğuna göre, öyle sağa sola aşağı yukarıyla olmaz o iş. kapatacaksın gözlerini. başka çare yok.

serap-bilgic

her hastalığın şifası vardır ama senin gibi ahmakalrın sonu yoktur cahilliğini her yere yazma

aerialz

cehaleti kendinden biliyorsun. belli.

tedbundyninkatili

Ne kadar gereksiz birşey yaw

serap-bilgic

gereksiz olan sensin, denemeden bilmeden sallama bugün millet fitnessa gidiyor kas geliştirmeye aynı şey işte kara cahil

jagersmann

#5 de ki hareketi yapmak için önce bukalemun olmanız lazım gerisi kolay.

selver-zeybekoglu

bune be

serap-bilgic

cahilsen yorum atma

Görüş Bildir