Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gümüşhane Üniversitesi'nden 'Tek Adam' Açıklaması: Vekâlet Ediyor

Anasayfa > Gündem

Gümüşhane Üniversitesi, yönetim kurulu listesinde yer alan isimlerden sekizinde Prof. Dr. İhsan Günaydın'ın yer alması ve konuyla ilgili basına yansıyan haberler üzerine yaptığı açıklamada, 'tek adam algısı yaratılmaya çalışıldığı ve Prof. Dr. Günaydın'ın istifa eden dekanların yerine vekâlet ettiği' açıklandı...

Gümüşhane Üniversitesi'nin yönetim kadrosundaki isimler arasında sekizinin Prof. Dr. İhsan Günaydın olması, dün sosyal medyada gündem olmuştu.

Üniversite yönetimi konuyla ilgili açıklama yaptı.

Gümüşhane Üniversitesi'nin resmi internet sitesinden paylaşılan açıklamada 'çarpıtılan paylaşımlarla üniversitede tek adam algısı yaratılmaya çalışıldığı' belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

Gümüşhane Üniversitesi'nin resmi internet sitesinden paylaşılan açıklamada 'şu ifadelere yer verildi:

Gümüşhane Üniversitesi'nin resmi internet sitesinden paylaşılan açıklamada 'şu ifadelere yer verildi:

'Tüm Türkiye’yi ilgilendiren olağanüstü şartlar kapsamında dekanlıklara vekâlet etmek zorunda kalması nedeniyle Rektör Prof. Dr. İhsan GÜNAYDIN'ın ismi üniversite yönetim kurulunun farklı üyeliklerinde yer almıştır. Bu durum, sosyal medyada art niyetli girişimlerle çarpıtılmış ve bazı yerel ve ulusal medya organlarında haber olmuştur. Sosyal medyada yer alan paylaşımların gündem oluşturduğu gerekçesiyle yapılan haberlerle, kuruluşundan bugüne kısıtlı imkânlar ve zor coğrafi şartlarda yaklaşık 50 bin nüfuslu bir şehirde 19 bini aşkın öğrenciye yükseköğretim imkanı sunan bir kuruma yapılan bu haksızlığı Gümüşhane Üniversitesi olarak kamuoyunun takdirine arz ederiz.'

Gümüşhane Üniversitesi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
65
16
14
5
4
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?