Görüş Bildir
Haberler
GrooveShark 'Kısmen' Geri Döndü

GrooveShark 'Kısmen' Geri Döndü

Onedio Medya
06.05.2015 - 22:59 Son Güncelleme: 07.05.2015 - 02:11
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kapanması ile geride büyük ve üzgün bir takipçi kitlesi bırakan GrooveShark, oyuna tekrar döndü.

Universal Music Group, Sony Music ve Warner Music Group gibi plak şirketleri ile büyük sorunlar yaşayan GrooveShark, yaklaşık bir hafta kadar önce sitesinin ana sayfasında yayınladığı veda mektubu tadında bir yazı ile aktifliğini sonlandırmıştı.

WebTekno'da yer alan habere göre; aradan çok kısa bir süre geçtikten sonra GrooveShark küllerinden doğru. 

Kapanışın ardından toplanan küçük bir grup, efsane siteyi canlandırmak için tekrar bir araya geldi. Kapandığı süreden bu yana sitenin içeriğini yedeklemeye çalışan grup, içeriğin %90'ını yedeklemeyi başarmış.

'Shark' takma adıyla 'BGR' adlı sitenin baş editörü ile iletişime geçen yeni ekibin sözcüsü ''birkaç kişilik ekip olarak GrooveShark'ın kapanma tehlikesinde olduğunu sezmiş ve içeriği kapanma gerçekleşmeden birkaç gün önce yedeklemeye başlamıştık. Tahminlerimiz doğru çıktı ve site kapandı. Ancak içeriği %90'ını kurtarmayı başardık. %10'luk kısmını da almak için çalışmalarımıza devam ediyoruz'' açıklamasında bulunmuş.

Şu an site gelişim evresinin başlarında, ancak yeni ekip çalma listeleri ve sık kullanılanlar da dahil olmak üzere eski siteyi geri getirmeyi umut ediyor. Tüm server'ların, alan adlarının (domains) ve altyapının eskisi gibi hazır olduğunu belirten grup sözcüsü, GrooveShark'ı tekrar ayağa kaldırmaya hazır olduklarını da sözlerine eklemiş.

GrooveShark'ın yeni sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

WebTekno

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam