Gözyaşım Pıt 😞 Yakın Zamanda Final Haberini Alacağınız Bir Ayağı Çukurda Diziler

3PAYLAŞIM

Yazdan kalan diziler bitecek, geçmişten gelen dizilerin yavaş yavaş popülerliği bitecek, hiç beklenmedik diziler uçacak. Sezon başlayalı henüz iki ay bile olmadı ama ekrandaki durum şekillenmeye başladı.  Biz her dönem olduğu ve hep bildiğimiz gibi, final yapabilecek dizileri şimdiden söyleyelim.

1. Pazartesi günleri yayınlanan 'Çocuk' dizisi, Star TV için umut verici reyting oranlarıyla başlamıştı.

Ama son bölümlerinde 3 reytingi zor bulabilmeye başladı. Star gibi dev prodüksiyonların ve bol reytingin peşinde olan bir kanal için zor bir durum. 13 bölümü bulamadan bitecektir diye düşünüyoruz.

İlk 10'a bile giremiyor. Bu sıralama 20'ye kadar düşerse zaten kanal için iyice tahammül edilemez bir hal alacak.

2. Şampiyon bir TRT dizisi. Bu hafta 7. bölümü yayınlanacak. Reytingleri yerlerde, birçok kanalın 2. bölümde hadi eyvallah diyeceği kadar düşük.

Peki biter mi? Normal şartlar altında dün bitmeliydi. Ama TRT'nin dizilerine nasıl sahip çıktığını bildiğimiz için biz de tereddütlüyüz.

3. Tıpkı Vuslat dizisi gibi. Düşünün TRT pazartesi yayınladığı bu dizi ile TOTAL'de ilk 20'ye bile giremiyor.

Bu arada yanlış anlaşılmasın, dizi iyi bir dizi. Ama bu kadar az reytingle bir yapımı yaşattıklarında da kendimizi dizinin finansörü gibi hissediyoruz:)

4. Star TV için işler iyi gitmiyor. 4 diziyle başlamıştı bu sezona, zaten 'Kuzgun' ve 'Kardeş Çocukları'nı bitirdi. 'Çocuk' tehlikede ve son olarak da 'Benim Tatlı Yalanım'ın bir ayağı çukurda.

Yaz dizilerinin klasik sonudur, çok şaşırmadık. Zaten daha önce de söylemiştik, sezonda çok devam edemeyeceği belliydi.

Bu dediklerimizden final haberi duyurduğumuzu düşünmeyin. Ama kaynaklarımıza göre yakın zamanda bitebilir, çünkü cumartesi gibi bir günde bile ilk 10'a girememek Star TV için kabul edilemez bir durum.

5. Son olarak 'Kimse Bilmez' de ATV'nin dizisi. Başlarda reytingleri gayet iyiydi. Sezon başlayınca dizi kalabalıklığında yavaş yavaş erimeye başladı.

Valla gün değiştirdiler, olmadı. Oyuncu takviyesi yapıldı, olmadı. 2-3 reyting ATV için kabul edilemez.

Yıllardır yayınlanan 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın liste başı olduğu, 'Hercai'nin veya 'Bir Zamanlar Çukurova'nın birinciliği kaptırmadığı bir kanalda, yakında Kimse Bilmez'e final yaptırılacağını söyleyebiliriz.

Ne diyelim, Allah herkese Rıza Baba ve ekibinin şansından versin. Bu şans herkese nasip olmuyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rapsodi_

Rtük televizyonu bitirdi zaten

Gizli Kullanıcı

hepsi saçma zaten ya

yeldas

bu sezonun bence tek şahane işi mucize doktor.

kilicchop

Maalesef o da çakma dizi. Orijinali olan good doctor u izleyin önce derim.

olivertiris

türk dizileri yorgunluktur. diziyi izlerken yoruluyorum. adamlarda haklı 2 saat dizi süreleri olursa otu boku dolduracaklar diziye.

khaosevreni

Neredeyse her dizi aynı konuyu işlediği için bir tık üstte olan kalıyor diğerleri bitiyor bu kadar basit. Ayrıca kimse de risk almıyor dizi konuları için. Farklı bir konu bir içerik sunmak işlerine gelmiyor. Bir de uzayan dizi süreleri var ki aman aman. Dizi mi izliyoruz sinema filmi mi belli olmuyor. Birer saatlik farklı konular içeren diziler yapılacağına aynı konuları işleyen iki üç dizi yapılıyor her kanalda. Gerçi sansürün olduğu bir ortamda çok da suçlamamak lazım. İstediği konuyu belki güzelce anlatabilecek iken sansüre takılıyor. Ee bu da önemli bir etken.

Görüş Bildir