Gözümüz Aydın! Robot Resmiyle Aranan Kedi 'Benekli' Bulundu

 > 
274PAYLAŞIM

Bursa'da "Benekli" isimli kedinin kayıp ilanı sosyal medyada paylaşılınca duyarlı vatandaşlar seferber oldu. Ve Benekli bulundu... 

Temsili fotoğraf

Bursa'da Yağmur Kuruoğlu isimli çocuk, anneannesinin Benekli isimli kedisi kaybolunca aramaya koyuldu. Ancak tüm aramalarından sonuç alamayınca kayıp ilanı hazırlamaya karar verdi. İlana Benekli'nin resmini çizen Kuruoğlu, kedinin özelliklerini yazıp irtibat için anneannesinin numarasını da ekleyerek "Kedi mi gördünüz mü?" notu ile çevredeki direklere astı.

"Filmlerdeki gibi ilan hazırladım"

Benekli'nin ilanını görenler fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaştı. İlan kısa sürede yayıldı. Duyarlı vatandaşlar seferber oldu ve nihayet Benekli bulundu. 

Hürriyet'ten Kardelen Koldaş'a konuşan Yağmur, “Anneannemin kedisi Benekli’yi bulamayınca, filmlerde gördüğüm gibi ilan hazırlamak istedim. Bilgisayar olmadığı için de resim çizdim. 4-5 tane yaptım. Birazcık az oldu ama çok sık geçilen, göz önünde yerlere astım” dedi.

Yağmur’un babası Güven Kuruoğlu ise “Bizim haberimiz bile olmadı. Bir sürü insan aramaya başlamış, sonra ben Twitter’da gördüm” dedi. Kızı Yağmur’un bir hayvansever olduğunu söyleyen baba, kızı için, “Kendisinin de bir kedi olduğundan şüpheleniyoruz” diye konuştu.

Benekli'yi arkadaşı Pamuk buldu

Anneanne Mukadder Sevim, Benekli'yi, diğer kedisi Pamuk sayesinde bulduğunu anlattı. Benekli ile beraber daha yavruyken sokakta buldukları Pamuk’un hareketlerini takip ettiğini belirten Sevim, Pamuk'un onu Benekli'ye götürdüğünü söyledi. "O kaybolunca çok korktum” diyen anneanne, kedisine kavuşmanın mutluluğunu paylaştı: “Dünya sadece insanlar için değil. Burada her çeşit, Allah’ın yarattığı herkesin hakkı var. Hiçbir canlı acı çekmesin.”

Benekli'nin bulunması yüzleri güldürdü 😊😻

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir