Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Görmüş Geçirmiş Annelerden Taze Annelere Verilmiş 8 Önemli Tavsiye!

-

Dünyada belki de en kutsal varlık annelerimiz. Anneler, çocuğunun ne istediğini söylemeden anlar, ne hissettiğini ağlamadan derinden hisseder. Bu süreçte yaşayacağınız duygusal, fiziksel ve ruhsal değişiklikler doğumdan sonra da devam edebilir. Bu değişiklikleri de önceden bilmenizde fayda olabilir diyerek, sizler için tecrübeli annelerimizden çok önemli bilgiler aldık.

1. 'Kötü günleriniz elbette olacaktır. Hep iyi anılar biriktirmeye çalışın.'

Bir yandan iş, bir yandan ev, bir yandan aile, eş derken sosyal hayatınız, yaşam düzeniniz çığrından çıkabilir. Hazırlıklı olun. Ve hep hatırlayın. 'Ne ilksiniz ne de son.' herkes bu aşamalardan geçti. Siz de zamanla üstesinden geleceksiniz. Endişeye gerek yok.

2. 'Etrafınızdan her duyduğunuz bilgi, sizin bebeğinize uygun olmayabilir.'

Hep duyuyorsunuzdur. Ayşe ablanın kızı 1.5 yaşında yürümeye başlamıştır... Fatma teyzenin büyük oğlu 4 yaşında okumayı öğrenmiştir...
Her duyduğunuz bilgiye tıpkı her tedavi şeklinde olduğu gibi güvenmeyin. Sizin bebeğinizi en iyi siz tanırsınız. Kötü düşünmeye gerek yok.

3. 'Çocuğunuzla bolca fotoğraflar çektirin.'

Anı yaratmak önemli. İlerde hangi aşamalardan geçtiğinizi görmek ve bu güzel ve tatlı hatıralarınızı yad etmek için en güzel yöntem hepsini belgelemek. Bol bol fotoğraf çekin.

4. 'Annelik içgüdülerinize güvenin.'

Anne olmayanın anlam veremediği bu hisse hep güvenin. Annelik, çok satan kadın kitaplarını okumakla olmuyor.

5. 'Her gün çamaşır yıkamaya hazır olun.'

Dedik ya hayatınıza yeni bir canlı daha girince sizin şimdiye kadar olan düzeniniz de tepetaklak olabiliyor. Bebek giysilerinin ne kadar hızlı kirlendiğine şahit olacaksınız :)

6. 'Kim ne derse desin. Önce 'Ben' demeyi öğreneceksiniz.'

Evet çocuğunuz önemli. Ama ondan önemli olan şey anne olarak ilk siz. Siz kendinize sağlığınıza dikkat edeceksiniz ki çocuğunuza özen gösterebilin.

7. 'Fazla kilolu bir anne olmak dünyanın en son derdi olsun.'

Zaman içinde değişen vücudunuzu gayet normal karşılayın. Instagram'da gördüğünüz o anneleri de unutun. En güzel anne hep sizsiniz.

8. 'Doğum öncesi kordon kanını saklatın.'

Avrupa'da kanunla saklanmasına rağmen ülkemizde henüz bir çalışma bulunmuyor. Lakin aileler doğum esnasında sadece bir kez alınan kordon kanını bankalarda saklayabiliyor. Sağlık bugün aileniz için en büyük yatırım. Bir çok kalıtsal hastalığa, içinde barındırdığı zengin kök hücre sayesinde tedavi şansı olan kordon kanını, saklatmanızda fayda olacaktır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir