Görmeniz İçin İstiklal Caddesi'ni Baştan Sona Bir Kez Yürümenin Yeteceği 15 Tip

 > -
Abone ol

1. Tramvayın arkasına hunharca takılmış çocuk

Yanınızdan geçerken size ani bi hareket yapacakmış gibi gerildiğiniz oluyor mu? Bana oluyor valla.

2. Adını hiç duymadığınız televizyon kanallarının muhabirleri

Mikrofonu yine birilerine dayamışlar, hararetli ve komik bir tartışma yaratma çabasındalar ve yanlarından geçiyorsunuz. Neredeyse her gün yaşanıyor bu an.

3. "Bu akşam çekiliyo buğğaaakşaaaam" diye bilet satan Milli Piyangocu ablalar

Bu ablalar birden fazla ama sesleri birbirine çok benziyor? Veya tek bir abla aynı anda her yerde olabiliyor. Bunun olma ihtimali fazla çünkü ne zaman istiklal'e inilse bu sesi duymak mümkün. E ama milli piyango her gün çekilmiyor ki? Demek ki var bi hikmeti.

4. Gören herkesin dibini caddenin üzerine düşürtecek güzellikte ve taşlıkta iki hatun

Dikkat edin bunlar hep iki arkadaştır. Pek konuşmadan ilerlerler. Hangi birine baksam derken kayışlar yanar. Şahane de giyinmişlerdir diğer İstiklal insanlarının yanında kaynak kıvılcımı gibi parlarlar.

5. Ve o çok güzel kızların arkasına takılan barzo grubu

İşleri güçleri rahatsızlık vermek hırboların. Muasır medeniyetler seviyesinin en büyük düşmanlarıdır aha bunlar.

6. İstanbul'a saç ektirmeye gelmiş Arap erkeği

İstanbul'un başlıca gelir kaynağı olan saç ekimi yüzünden İstiklal'de yeni saç ektirmiş bir sürü Arap erkeğine rastlamak mümkün. Kafaları nokta nokta ve beyaz bandajlarla sarılı bu abiler cadde boyunca volta atıp duruyor.

7. Tüm fertleriyle birlikte şehre çıkartma yapmaya gelmiş Arap ailesi

Epey fazla çocuk, aileden bir kaç hanım ve bir tosun aile babası olmak üzere küme halinde gezinirler. En sık durdukları yerler dondurmacıların önleridir.

8. Caddenin güzellik ortalamasını tek başlarına arttıran kuzeyli turistler

s170.photobucket.com

Erkeğiyle olsun kadınıyla olsun güzellikleriyle ışık saçarlar. Genelde sırtlarında kocaman dağcı çantaları bulunur. Çipil çipil gözlerle bakınırlar etraflarına.

9. Caddenin her köşesinde bulunan kadrolu müzisyenler

Etnik çalgısından yereline, horon çektireninden Ankara havası oynatana hepsinden birer tane bulunur. Baştan sona yürüdüğünüz vakit büyük bir müzik kültürüyle harmanlanmış olarak çıkarsınız.

10. Köpeğiyle park bahçe gezmek yerine İstiklal'de tur atmayı seçmiş hayvansever

O kadar insanın keşmekeşin arasında köpeğiyle birlikte yürür, yürümeye çalışır, köpek küçükse kucağına alır falan. Ablacım/abicim ne gerek var gidiverin parkta geziverin. Yoksa siz hayvanınızla hava mı atmaya çalışıyonuz? Yoğsam ekmeğinizin peşinde misiniz?

11. Sizi üye yapmaya ant içmiş hevesli Greenpeace üyesi

Coşkulu coşkulu önüne atlar, durduramazsın. Doğanın nasıl içine ettiğimizi anlatır da anlatır. Bazen valla billa üyeyim demek bile kesmiyor onlardan kurtulmaya. (inanmayan bir tanesine kredi kartı numaramı sorgulatmıştım, sizden kaçmak mümkün değil ki kardeşim üye olduk işte)

12. İngilizce kursu isteyip istemediğimizi soran eğitim neferi

Bunların da sayısı gitgide azaldı, ama halen kaybolmayan değerlerden. Torba falan tutuşturuyorlar artık insanların ellerine.

13. Godfather melodisiyle düdük satan abi

Adının Edip olduğu söylenen bu abi gün boyu bıkmadan usanmadan ağzındaki düdük aparatıyla Godfather çalar ve ardından kuş gibi öter. Aleti alıp deneyenlerin dediğine göre marifet kendisindeymiş. Bu aralar kendisini pek duyamıyoruz valla, özledik.

14. Arka plana tramvayı alıp fotoğraf çektirenler

En olmadı tramvay yoksa rayların üstünde durup çektiriyorlar. Kim bilir kaç tane fotoğrafın içine konuk olduk istemeden.

15. Her gün ve her an görülebilen uçuk kaçık tip

İstiklal caddesini İstiklal caddesi yapan temel unsurlardandır bunlar. Marjinal tipleriyle hemen tanırsın çünkü gün boyu caddede bir aşağı bir yukarı gezerler. Onlara rastlamamak mümkün değildir.

Ve İstiklal Caddesi'nde kolay kolay göremeyeceğiniz tek tip: İstanbullu

Evet, koca caddede her milletten, her ülkeden ve her şehirden insanla karşılaşmak mümkün ama İstanbullu biriyle karşılaşmak samanlıkta iğneyle karşılaşmakla eşdeğer. İstanbullular gitmeyi neredeyse tamamen bırakmış, cadde İstanbul dışından gelenlere kalmış.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
siradanokur17

bi de şu köpeğiyle falan gezenler. ben bunu terbiyesizlik olarak görüyorum şahsen köpek fobisi olan bi insanım ve o kadar insanın yanında bi de senin köpeğine sürtünürsem korkmam çok doğal. sonra yok hayvan düşmanı vs. uğraş dur. sensin hayvan düşmanı hayvanın milletin ortasında ezileceğini bile bile getiriyorsan nesi sevgi bunun?

siradanokur17

araplar falan iğrenç ya.

jontargaryen

Bizde bi Spor Sokak var. Düzce ondan ibaret

r2d2

O düdükçüye ne kıl olurdum arkadaş.. Hepte mekdanıldısın önünde dururdu lan

kedisevici

Bide sürekli havaya fırlatılan pervanemsi şeyler var :(

Görüş Bildir