Google Now Artık Ekrandaki Uygulamayla Bağlantılı Çalışabilecek

 > -

Android’in sevilen özelliklerinden biri olan Google Now, hızlıca Google’da istenen bilgiyi aratmamızı sağlıyordu. Ancak artık bundan çok daha fazlasını yapabilecek. Yeni duyurulan “Now On Tap” özelliği ile ekranda bulunan ögeleri algılayarak gerekli bilgileri hızlıca sunacak.

Google Now ürün direktörü Aparna Chennapragada, sistemin 100 milyondan fazla mekanı tanımlayabildiğini ve bu yerler ile ilgili bilgiler verebildiğini belirtiyor. 

Ekranda mekan ismi görüntülendiğinde sırada home tuşuna basıldığı takdirde söz konusu mekanla ilgili seçenekler aşağıda görüntüleniyor. Eğer aranan seçenek burada gösterilmezse, sesli olarak öğrenilmek istenen soru sorulabiliyor. Bu teknoloji yalnızca mekanlarla ilgili değil, hemen hemen her konuda bilgi veriyor. Mesela Twenty One Pilots’tan bir parça dinlerken “Grubun solisti kim?” denildiğinde Google Now bu sorunun çalan şarkıyla ilgili olduğunu anlıyor ve sonuçları kullanıcıya gösteriyor. 

Aynı şekilde Skrillex çalarken de “Gerçek adı ne?” sorusu geldiğinde bunun Skrillex ile bağlantısı olduğunu algılıyor ve arama sonuçlarını karşımıza çıkarıyor. Özellikle ilgili daha fazla detayın önümüzdeki aylarda açıklanacağı belirtiliyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir