Görüş Bildir
Haberler
Google, iOS Uyumlu Android Wear Sürümünü Bitirmek Üzere

Google, iOS Uyumlu Android Wear Sürümünü Bitirmek Üzere

ATKN
10.04.2015 - 12:42
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Apple Watch‘un resmi tanıtımından sonra “hemen hemen” aynı işleve sahip ve daha uygun fiyatlı Android Wear işletim sistemli saatler Apple Watch yerine alınabilecek alternatifler olarak gösterildi. Uzun uzun kıyaslandı ve neden daha avantajlı olabilecekleri açıklandı. Ancak bu saatler iPhonekullanıcıları için bir şey ifade etmiyor, çünkü Anroid Wear işletim sistemli saatlerin iPhone ile resmi bir uyumluluğu bulunmuyor. Ancak Google bunu değiştirmeye kararlı.

Geçtiğimiz ay yaptığımız haberde Android Wear’ın 4.4 versiyonunda iOS uyumluluğuyla ilgili olabilecek birtakım kodların fark edildiğinden bahsetmiştik. Google o zamandan beri resmi bir açıklama yapmadı. Ancak Verge‘ün haberine göre Google bu yöndeki çalışmalarını tamamlamak üzere. 

28-29 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Google I/O geliştiriciler konferansında duyurulması beklenen bu güncelleme, Apple Watch’un yarattığı büyük heyecanın da bir anda yıkılmasına sebep olabilir. Apple’ın Android Wear uyumluluğuna izin verip vermeyeceği ise merak konusu. Tabii Android Wear tercih eden iPhone kullanıcılarının bazı şeylerden vazgeçmesi gerekecek. Siri, uygulama mağazasındaki çeşitlilik ve Apple Watch’a özel kalp ritmi paylaşım özelliği bunlardan bazıları. 

Google ve Apple arasındaki gerilimi bir hayli artıracak olan durum iki firma arasındaki ipleri de yeniden gerecek gibi görünüyor. Apple konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, Google’ın şu an duyurulacak bir şey olmadığını söylemesi de gözleri yine Google I/O geliştiriciler konferansına çeviriyor. Tüm bu gerilime bulaşmak istemeyen kullanıcılar için hem Android hem de iOS ile uyumlu Pebble seçeneği de hala mevcut.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam