Google'dan Korsan Uygulama Operasyonu

 > -

Google, mobil uygulama platformu Play Store'da korsan uygulama temizliği yaptı. Platformun içerik politikasıyla uyumlu olmayan uygulamaların çıkarıldığı açıklandı.

Google, başta Pirate Bay ile uyumlu olduğu ileri sürülen uygulamalar olmak üzere çok sayıda korsan uygulamanın Play Store'dan çıkarıldığını açıkladı. Google, korsanlıkla mücadele ve yasal içeriğin korunması adına yapılan çalışmada, 'The Pirate Bay Premium', 'The Pirate Bay Proxy', 'The Pirate Bay Mirror' ve 'PirateApp' gibi uygulamaların kaldırıldığını belirtti.

En büyük torremt platformlarından biri olan Pirate Bay, tüm yasal baskılara rağmen içeriğini buluta taşıyarak hayatta kalmayı başardı. Pirate Browser ile erişim sunan Pirate Bay'in kurucuları iki yıl süren takip sonucu yakalanmıştı.

Google, korsan uygulamaları Play Store'a yereştirilen geliştiricilere e-posta gönderildiğini ve içerik politikasını ihlal ettikleri konusunda uyarıldıklarını belirtti. Benzer durumun tekrarlanması halinde geliştiricilerin Play Store'a erişimlerinin kesileceği ifade edildi.

Google, Ekim ayında ABD'de hayata geçirdiği yeni korsanla mücadele yönteminde, arama yapıldıktan sonra beliren bir 'öneri kutusu' hazırladı. Öneri kutusu, aranan içeriğin yasal kullanım veya bedava erişim opsiyonlarını gösteriyor.

  • Torrent Freak ve Al Jazeera
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriDeepMindGoogle
Görüş Bildir