Gönlümüzün Efendisi Sıla Gençoğlu'nun Yazdığı Şiir Kitabı Ortalığı Fena Karıştırdı

-

Sıla Gençoğlu bu sefer Ahmet Kural'ın bakışlarıyla değil, yazdığı şiirlerle gündemde. 25. baskısı yapılan "Anlatsam Geçer mi?" şiir kitabı, sosyal medyada gündem oldu. Buyrun detaylara bakalım...

Sıla şüphesiz ki Türkiye'nin en çok dinlenen ve beğenilen şarkıcılarından bir tanesi. Tarzı ve tavrıyla diğer şarkıcılardan ayrılan çok belirgin özellikleri var.

Söylediği şarkıların sözlerini çoğu zaman kendi yazıyor. Bu da onu sadece şarkıyı seslendiren bir şarkıcı olmaktan ayırıyor.

Son dönem Ahmet Kural ile yaşadığı tutkulu aşk ve yaşadığı ani ayrılık biraz onun şarkılarının önüne geçse de, o hâlâ bildiğimiz Sıla...

Geçtiğimiz Ekim ayında "Anlatsam Geçer mi?" isimli bir şiir kitabı çıkardı Sıla. Onun şu an gündeme gelmesinin sebebi ise kitabın kısa süre içinde 25. baskıya ulaşması.

Bu arada Sıla'nın daha önce yaptığı bir röportajda şiir tarzıyla ilgili yaptığı bir açıklama var: "Severek okuduğum her şairi en az bir kez kıskandım. Ama özgün bir doğam var benim. Yer yer yabaniyim bile. Hep kendi biçemimin peşinde oldum. Öyle olmalıyım diye değil, öyleyim."

Sıla'nın kitabından seçilen ve sosyal medyada çok tartışma yaratan şiirlerden bazıları şöyle:

Hatta en fazla bu şiiri konuşuldu desek yalan olmaz...

Bu da başka bir şiirden farklı bir kesit.

Ve başka bir şiiri daha...

Sosyal medya bu şiirleri o kadar çok tartıştı ki, herkes konuyla ilgili bir tweet attı neredeyse...

Şimdi size soralım: Sıla'nın şiirleriyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Sıla sadece şarkı söylesin, şiir yazmaktan vazgeçsin!
Ben şiirleri beğendim, gayet başarılı. Yürü be Sıla!
Herkes istediğini yazabilir, kızın çok üstüne gitmişler!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Nasıl bir devirdeyiz cümle kurabilen kendini yazar şair zannediyor yazık.

1913

Şimdi size soralım: Sıla'nın şiirleriyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? bana kalsa şarkı bile söylemesin :)

xxxibgdrgn

Allah aşkına Türkçe'yi doğru düzgün bilmiyor ama şiir yazıyor vay anasını ne ülke ama Kendisini de sevmem tavırlarını da karaladıklarını da İnsan utanır şunları yayınlamaktan

ysf676767

Koskoca sıla kötü sigara mı içecekti normal yani..

samet-ozturk23

Bu kadının diğer sanatçılardan tek farkı 15 temmuza tiyatro demesidir. Bu da hangi zihniyetin desteklediğini gösteriyor. Sıla en sevilen sanatçıysa vay halimize ama öyle değil zorla gündeme getiriyorlar.

yersiz76

bu kadının diğer şarkıcılardan farkı sesi. senin dediğin gibi olsa gündeme gelmek için hepsi aynısını derdi ya da diyenlerin hepsi gündemde olurdu. biz o yüzden değil sanatı için seviyoruz ama sen o yüzden bok atmaya çalışıyosun. din devlet spor sanat bunları ayırın artık birbirinden yobazlıktan ülkeyi kuruttunuz.

justice_fighter

kesinlikle samet öztürk👍

meryem-yildiz12

insanları inançlarıyla siyasi görüşleriyle dinleri ırklarıyla ayırmayı ne seviyoruz biz ya bu kadının işinin hakkını verdiği düşünülmüyor belki türklerden yada müslümanlardan nefret eden yığınla yabancı sarkıcıyı zevkle dinliyoruz iş neden kendi içimize gelnce bu kadar yuhalıyoruz şu zihniyet bitmedikçe biz adam olamayız değl ileri geri gitmekten başka hiçbirşeye yaramıyor bu

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

SılaSosyal Medyaaşkgündem
Görüş Bildir