Görüş Bildir
Haberler
Gökhan Özoğuz İsyan Etti: Azerbaycan Manatı Kaç TL Oldu Biliyor musunuz? Türkiye Yağma Altında!

Gökhan Özoğuz İsyan Etti: Azerbaycan Manatı Kaç TL Oldu Biliyor musunuz? Türkiye Yağma Altında!

Hacer Tonay
18.12.2021 - 19:19

Son günlerde enflasyonun yükselmesiyle Türk Lirası dolar ve Euro karşısında hızlı bir değer kaybı yaşarken sanatçılardan da isyan çığlıkları yükselmeye başladı. Yaşanan döviz kriziyle TL’nin değer kaybının rekor seviyelere yükselmesi Gökhan Özoğuz’u isyan ettirdi. Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak 1 Azerbaycan Manatı’nın ne kadar olduğunu söyledi. İşte Özoğuzun çok konuşulacak o paylaşımı…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından dolar rekor üstüne rekor kırarak 17 TL’yi aştı. Dövizdeki hareketlilik ve kurdaki artış sonrası zamlar hız kesmeden art arda gelmeye devam ediyor. Doların yükselmesiyle beraber Türk Lirası’nın değeri git gide düşüyor. TL’nin değer kaybı yalnızca dolar ve Euro karşısında değil diğer ülkelerin para birimi karşısında da ciddi bir düşüş yaşıyor. Yaşanan bu döviz krizine sanat dünyasından da isyanlar gelmeye başladı. İsyan bayraklarını açan sanatçılardan biri de Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz oldu. Gökhan Özoğuz, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla 1 Azerbaycan Manatı’nın 10 Türk Lirası’na eş değer olduğunu söyleyerek ülkenin yağma altında olduğunu ifade etti. İşte Gökhan Özoğuz'un isyan ettiği o paylaşım..

1 Azerbaycan Manatı 10 Türk Lirasına Eşit!

1 Azerbaycan Manatı 10 Türk Lirasına Eşit!

Türkiye’de yaşanan döviz krizi sonrası TL sadece euro ve dolar karşısında değil birçok ülkenin para birimi karşısında değer kaybediyor. Suriye Türk Lirası ve Pakistan Rupisi bile Türk Lirası’ndan daha değerli hale geldi. Bu para birimlerinden biri de Azeri Manatı. Azerbaycan Manatı, TL karşısında neredeyse yüzde 50 değer kazandı. 12 Kasım’da 5,88 TL olan bir Azerbaycan Manatı 9,66 TL’ye ulaştı.

Azerbaycanlı Vatandaşlar Türkiye'ye Alışverişe Geliyor!

Azerbaycanlı Vatandaşlar Türkiye'ye Alışverişe Geliyor!

Öte yandan para birimi değerlenen Azerbaycanlı vatandaşlar topluca Iğdır’a gelerek yiyecek, içecek ve giyim için alışveriş yapmaya başladı.

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz da sosyal medya hesabından doların yükselişine ve Türk Lirası’nın değer kaybına isyan etti.

"Her şey İçin Çok Teşekkürler"

"Her şey İçin Çok Teşekkürler"

Özoğuz, 1 Azerbaycan Manatı’nın 10 Türk Lirası’na eş değer olduğunu söyleyerek isyan etti.

Twitter hesabından paylaşım yapan Özoğuz şu ifadeleri kullandı:

“1 AZERBAYCAN MANATI = 10 TÜRK LİRASI Herşey için çok Teşekkürler . “

Ülke Vitesi Boşalmış Araba Gibi!

Ülke Vitesi Boşalmış Araba Gibi!

Geçtiğimiz günlerde ise Özoğuz doların yükselişine şöyle tepki göstermişti:

'Sanki Ülke vitesi boşa alınmış araba gibi kendi kendine yokuş aşağı Bomboş öylesine... #Dolar15TL #euro17TL'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
3
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın