Gökçek'e Göre Dış Güçler İstanbul'da 'Suni Deprem' Planlıyor

 > -

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ekonomimizi çökertmek için dış güçler İstanbul'da sunî bir deprem planlıyorlar...Dünya bilsin... " dedi

Zaman zaman yaptığı çıkışlarla adından söz ettiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten yine çok konuşulacak bir açıklama geldi. 

Gökçek FETÖ'nün hedefinin 14 Ağustos'ta İstanbul'da bir deprem yaratarak "Hocaefendi mehdi, kehanet buyurdu" propagandası yapmak olduğunu, ancak kendisinin bu oyunu TV'lerde açıklayarak bozduğunu söyledi.

"ABD, Gölcük Depremi gibi deprem sözü verdi"

Gökçek ardından dış güçler ve FETÖ'nün İstanbul'da sunî bir deprem yapacağı iddiasını yineleyerek; 

"Basit gibi gözüken haberleri iyi tahlil ederseniz oyunu rahatlıkla çözerseniz... Söylediklerim kesinlikle hayâl mahsulü değil.. İnanarak ve ısrarla söylüyorum... Ekonomimizi çökertmek için dış güçler İstanbul'da sunî bir deprem planlıyorlar... Dünya bilsin... İşte söylediklerimin somut ve taze ispatı... Kuzey Kore denizde nükleer deneme yaptı, 5.3 deprem oldu..." mesajını paylaştı.

"Söylediklerim kesinlikle hayal mahsulü değil"

Gökçek tweetlerine şöyle devam etti: "Ülkemizdeki pek çok yabancı ülke sismik araştırmalar yapıyor... En son Fransızların sismik araştırma gemisi Marmara'da idi... Nitekim Fransızlar da İstanbul depreminin altyapısını hazırladı ve 8 şiddetinde depremin beklendiğini söyledi... Demek ki bir senaryo üzerinde çok ciddi bir altyapı çalışması var... ve bu gelişmeler maalesef benim endişelerimi doğruluyor..."

Gökçek acil önlem olarak tüm yabancı ülkelerin Marmara'da sismik araştırma yapmasının engellenmesini ve denizaltı geçişlerinin yasaklanması gerektiğini söyledi.

Gökçek en son Fethullah Gülen'in insanları "cinler" aracılığıyla etkileyip esir aldığını sölemişti

'Fethullah Gülen, İnsanları Üç Harflilerle Etkileyip Esir Alıyor' - onedio.com
'Fethullah Gülen, İnsanları Üç Harflilerle Etkileyip Esir Alıyor' - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

14 AğustosAmerika Birleşik DevletleriAnkaraDepremFETÖFethullah GülenİstanbulKoreMelih Gökçekdeprem
Görüş Bildir