Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Göbek Eritme Egzersizleri

124PAYLAŞIM

Yaz yaklaşıyor hanımlar! Bikini vücudu istiyorsanız bu isteğinize kavuşmak için önümüzde sayılı günler kaldı. Karın bölgemizdeki o kötü çıkıntıdan kurtulmak, sıkı ve düz bir karın için reçetemiz işte bu göbek eritme egzersizleri.

İstikrarlı bir göbek eritme diyeti ve bu göbek eritme hareketleri ile göbeğimizdeki o nefret ettiğimiz yağlardan kurtulabiliriz. Hemen başlayın, dümdüz bir karına sahip olun!

Sıkı ve düz bir karın hayalini eminiz her kadın kuruyordur. Bunun için yediklerimize dikkat etmekle beraber bazı hareketleri de uygulamamız gerekiyor.

Toplam 6 egzersiz hareketi var. Her sayfada uygulama videosu ile birlikte hareketleri görebilir ve uygulayabilirsiniz.

İşte, bizi sıkı ve düz bir karna kavuşturacak olan videolu göbek eritme egzersizleri…

Kaynak: http://www.pegarose.com/gobek-eritme-egz...

Hareket 1 – Çapraz / Bisiklet Mekik

Çapraz mekik hareketi için, sırt üstü yere uzanın. Sol ayağınızı kaldırın ve dizinizi 90 derece bükün. Sağ elinizi şakağınıza koyun ve dirseğinizi açın. Nefes alın. Nefesinizi verirken sağ omzunuzu yerden kaldırın, karnınızı iyice sıkarak sola doğru eğilin. Nefes alırken geriye doğru düzelin ve omuzlarınızı yere değdirmeden hareketi en az iki defa tekrarlayın. Aynı hareketi diğer tarafınız için uygulayın.

Hareket 2 – Plank

Yüz üstü yere düz bir şekilde uzanın.Kolunuzun el ile dirsek arasındaki kısmını 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde yere koyun. Şınav pozisyonundaki gibi vücudunuzu kaldırın. Avuç içleriniz yerde açık ya da yumruk şeklinde yerle temasta olabilir.

Kalça, sırt ve boynunuzun düz bir çizgi şeklinde olması bu harekette çok önemli. Hareketi uygularken olabildiğince sabit kalmaya ve kıpırdamamaya çalışın.

Bu şekilde 20-30 saniye bekleyin. Bu hareketi 3 kez tekrarlayın.

Hareketi biraz daha zorlaştırmak isterseniz bir ayağınızı yukarı kaldırın ve bir süre sonra da diğer ayağınızı kaldırın.

Hareket 3 – Çapraz / Mekik

Sırt üstü yatarak ayaklarınızı kaldırın ve dizlerinizi 90 derece bükün. Karnınızı iyice sıkıp bel boşluğunuzu sıfırlayın. Ellerinizi şakaklarınıza koyup dirseklerinizi açın. Nefes alın. Nefesinizi verirken omuzlarınızı yerden kaldırıp, karnınızı iyice sıkarak, dizlerinize doğru bükülün. Nefes alırken geriye doğru düzelin ve omuzlarınızı yere değdirmeden bu hareketi birkaç defa tekrarlayın. Egzersiz esnasında belinizi yerden kaldırmamaya özen gösterin.

Hareket 4 – Swiss ball abdominal crunch

Bel çukurunuz topa değecek şekilde topun üzerine uzanın. Ellerinizi arkada birleştirip tam başınızın arkasını destekleyecek şekilde koyun, nefes vererek gövdenizi yukarıya kaldırın. Ve nefes alarak tekrar ilk pozisyonunuza gelin.

Hareketi uygularken topu olabildiğince sabit tutmaya çalışın.

Hareket 5 – Vertical leg crunch

Yere düz bir şekilde uzanın ve bacaklarınızı mümkün olabildiğince düz bir şekilde yukarı kaldırın. Ellerinizi arkada birleştirip tam başınızın arkasını destekleyecek şekilde koyun. Nefes vererek kürek kemiklerinizin yerle bağlantısını bozacak şekilde gövdenizi yukarı kaldırın ve tekrar ilk pozisyonunuza geri dönün.

Hareketi uygularken çenenizi gövdenize yakınlaştırmamaya dikkat edin.

Hareket 6 – Seated oblique twists

Bu hareketi jimnastik topu ya da dumbell (ağırlık) yardımıyla yapabilirsiniz.

Yere oturun ve topu gövdenizin 20-25 cm önünde tutun.
Ayaklarınızı yerden kaldırın. Bu pozisyonda kalın ve gövdenizi hareket ettirerek topu sağ ve sol tarafa döndürün.

Vücudunuzun üst bölgesinin 45 derecelik bir açı almasına özen gösterin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
meyrenam

evet güzel anlatılmış şuna da bakabilirsiniz

ceterisparibuss

Bölgesel yağ yakma diye bir şey yoktur. Yağlar kardiyo çalışmalarıyla (koşu, ip atlama, bisiklet sürme vs) erir. Kardiyo yapmazsanız güçlenen kaslarınız yağ dokusunun altında kaldığı için belli olmaz.

Görüş Bildir