Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gizli Fermuar Nedir? ve Gizli Fermuar Nasıl Dikilir?

Anasayfa > Iq

Kıyafetlerimizde sıklıkla kullandığımız fermuar çeşitlerinden biri olan gizli fermuar çoğu zaman kurtarıcımız olmuştur. Etek giydiniz fermuar yan tarafında öylece durmasını ister misiniz? Elbisenin arkasında ben buradayım diyen bir fermuar ne kadar hoş olur? Evet böyle bir durumda olmak istemezsiniz bu yüzden gizli fermuar nasıl dikilir? öğrenmemiz gerekiyor. Deneme amaçlı bir dikim yapmak için gerekli malzemeler; 2 parça kumaş, gizli fermuar ve gizli fermuar ayağı birde dikiş makinesi olmazsa olmaz :)

Dikim sonrasında kumaş ile fermuar dikim yerlerinin potlaşmasını engellemek adına gizli fermuarı ütülememiz gerekiyor. Gizli fermuarın şerit kısımlarını açarak ütüleyebilirsiniz. Ütüleme sırasında dişlerin zarar görmemesi dikkat etmelisiniz. Fermuarın sonunun gelecek kısmını belirledikten sonra fermuarı kumaşa sabitlemelisiniz. Bunu yapmamızın sebebi ilk dikimimiz olduğu için iğnelemeden dikimimiz zor olabilir.

Fermuar dikimine başlamadan önce dikiş makinesine gizli fermuar ayağını takmamız gerekiyor. Gizli fermuar ayağını taktıktan sonra resimde gördüğünüz şekilde fermuarımızı yerleştirerek dikebiliriz. Ancak dikim sırasında şeritlerin üzerinden yaptığımız dikişimiz diş kısmının dibine gelecek şekilde olmalıdır. İlk başta belirlediğimiz son çizgisine kadar diktikten sonra diğer tarafı da aynı şekilde dikebiliriz.İlk başlarda eliniz alışmadığı için güzel durmasını ve potlaşmamasını sağlamak adına  iğneleme veya teğel yöntemi ile sabitlemek gereklidir. Gizli fermuar dikimi bu kadar.

Gizli Fermuar satın almak, toptan gizli fermuar siparişi vermek için bize ulaşabilirsiniz.

Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?