Gezi Ailelerinden Gezi Parkı'nda Anma

 > 
107PAYLAŞIM

Gezi eylemleri sırasında hayatını kaybedenlerin aileleri, eylemlerde yaralananlar ve Barış Anneleri ellerinde karanfillerle Gezi Parkı'nda kısa bir anma yaptı.

Berkin Elvan'ın ikinci ölüm yıldönümüne bir gün kala, vurulmasının ise 1000'inci gününde, Gezi olayları sırasında hayatını kaybedenler için bir anma gerçekleştirildi. 

Gezi Parkı'nda gerçekleştirilen anmaya; Ali İsmail Korkmaz’ın babası Şahap Korkmaz, annesi Emel Korkmaz, abisi Gürkan Korkmaz, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm ve babası Sami Elvan, Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik, Ethem Sarısülük’ün kardeşi İkrar Sarısülük, Abdullah Cömert’in ailesini temsilen avukat Eren Can, Medeni Yıldırım’ın annesi Fahriye Yıldırım, Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan ve kardeşi Zafer Atakan katıldı.

Ailelere, eylemler sırasında gözünü kaybeden Volkan Kesanbilici, Murat Can Top ve başına isabet eden gaz fişeği nedeniyle kafatasının büyük kısmını kaybeden Mustafa Ali Tombul eşlik etti.

Hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının bulunduğu, "Gezi şehitleri ölümsüzdür. Unutursak yüreğimiz kurusun" yazılı bir pankart açıldı. Aileler, pankartın altına ellerinde bulunan kırmızı karanfilleri bıraktı.

Rıfat Doğan, Diken - Odatv - Taksim Dayanışması

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir