Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gerçekçi Düşünceleriyle Her İnsanın Hayatında Olması Gereken Gregory House'dan 13 Replik

-

1. "İnsanlar hakkında olumlu düşünmek onları iyi yapmaz."

2. "Zaman, her şeyi değiştirir. İnsanlar böyle söylerler ama doğru değildir. Bir şeyler yapmak bir şeyleri değiştirir. Bir şey yapmamak her şeyi oldukları gibi bırakır."

3. "Ölen insanlar da yalan söyler. Daha az çalışıp, daha nazik olmayı, küçük kediler için yetimhaneler açmayı dilerler. Eğer bir şeyi gerçekten yapmak istersen yaparsın. Bunu kısa bir söze saklamazsın."

4. "Dünyayı ya olduğu gibi ya da olması gerektiği gibi görürsün. Herkesin görüp de senin farkına varamadığın şeyse, ikisi arasındaki devasa uçurum."

5. "Ne kadar sadıksan, yalan söylemek için de o kadar sebebin olur."

6. "Hatalar, neden oldukları sonuçlar kadar önemlidir."

7. "İnsanlara öleceklerini söylemenin güzel yanı, önceliklerine odaklanmalarını sağlamasıdır. Onlar için neyin önemli olduğunu, neyin uğruna canlarını bile vereceklerini öğrenirsiniz. Ne uğruna yalan söylediklerini öğrenirsiniz."

8. "Mutlu olmak ve sana aşık olmak beni sıradan bir doktor yapıyor. Beni kötü bir doktora dönüştürdün. Bu yüzden insanlar ölecek..."

"...Ama sen, buna kesinlikle değersin. Eğer insanları kurtarmakla, sana aşık olup mutlu olmak arasında bir seçim yapmam gerekiyorsa seni seçiyorum. Her zaman seni seçeceğim."

9. "Mesele acı değil. Mesele bir başkasına karşı tamamen açık ve zayıf olmak. Birine tamamen güvenmek insanı değiştiriyor."

10. "Bu hayatın en büyük trajedilerinden biri; bir şeyler hep değişir."

11. "Umursamamanın daha az acı verdiğini keşfedene kadar acı çektim. Oynadığın maça gelmeyeceğini düşünürsen hayalkırıklığına uğramazsın. Doğum gününde aramasını beklemezsen, haftalarca görüşmeyeceğinizi düşünürsen hayalkırıklığına uğramazsın."

12. "Hayat, "Bitiş çizgisini ilk kim geçti?" sorusundan çok daha karmaşıktır."

13. "Evrimsel bir zorunluluk olarak ailelerimizi ve arkadaşlarımızı önemsemeliyiz. Geri kalanlara ne olduğunu önemsememek evrimsel bir zorunluluktur..."

"...Eğer ayırt etmeden tüm insanları seversek, işlevimizi yerine getiremeyiz. Yani, büyük iyilikseverlerin hepsi en az bizim kadar bencil."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lemniscate_

Bana göre en iyi dizilerden biriydi.

zubuk

8 sezon kesinlikle azdı bu diziye. kalite akma akıyordu.

samethewolf

"Everbody lies"

at_kafasi

Resimlerin hepsinde spoiler var. Biraz dikkat edin be !

vlknsn

everybody lies.

Görüş Bildir