Gerçek Hayatın Ekranda Gördükleri Gibi Olmadığını Fark Eden Bu İnsanların Anlattıklarında Kendinizi Bulacaksınız!

0PAYLAŞIM

Hepimiz hayatımızın bir döneminde, izlediğimiz dizilerden-filmlerden etkilenerek bazı kararlar aldık. Fakat gerçekler her zaman o kadar hoş olmadı. Eminiz hepinizin böyle hayal kırklıkları vardır;

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/jamiejones/misc...

1. Gitar çalan rahibeler.

“Müziğin Sesi'ni (The Sound of Music) izledikten sonra, tüm rahibelerin gitar çaldığını düşündüm. Şahsen bir rahibe ilk gördüğümde, gitarının nerede olduğunu sordum. Sanırım yedi yaşındaydım.”

— Joann Ware, Facebook

2. Bir anda başlanan dans gösterileri ve şarkılar.

“Çocukken lisenin çok eğlenceli olacağına ve herkesin rastgele ayağa kalkıp sebepsiz şarkı söylemeye başladığına inanıyordum. High School Musical'in neden gerçekçi olduğunu düşündüğümü bilmiyorum.”

-alisiakrieg

3. Büyülü kasırgalar

"Çocukken kasırgaların ve fırtınaların sizi büyülü diyarlara götürebileceğini düşünürdüm. Bunun doğru olmadığını öğrenene kadar yıllarca yaşadığım her birini haykırışlarla geçirdim”"

—dasassyunic0rn

4. Duygusal flashbackler

"Derin bir aydınlanma esnasında eski yaralarımı iyileştirebilecek ve hayatı nasıl gözlemlediğimi tamamen değiştirecek canlı flashbackler yaşayabileceğimi düşünürdüm."

—jamiiiine

5. Çıngıraklı yılanlarla mücadele

"Çıngıraklı yılanlarla her ay karşılaşmak  zorunda kalınca onların alelade bir tehlike olduğuna ikna olmuştum. İsveç'teydim. Hem filmler tarafından hem de bir aptal yüzünden kandırıldım."

—theresea4e37df9a4

6. Gizli geçitler

"Küçükken gizli geçitlere takılmıştım hala da kafam karışık. Tavandan yere kadar bir kitaplığımız vardı. Doğru kitaba ya da vazoya dokunursam evin başka bir yerine geçecektim."

—stephaniev23

7. Büyük ev partileri

"Lise partilerinin tonlarca alkol ile büyük köşklerde olacağını düşünürdüm, birisinin bodrum katındaki sadece birkaç şişe Jack ile değil."

-mounikap

8. Bataklıklar

"Hayatımın bir döneminde %90 ihtimalle bataklığa düşme şansımın olduğunu düşünürdüm."

—fashionzombiee

9. Kırlarda aşk

"Ortaokuldayken, erkeklerin kızlarla kırlarda buluşup yürüdüklerini düşünürdüm.  Onlardan yürüyebilmem için çiçek tarlaları arardım.”

—kprizer27

10. Kayıp ikizler

“Benim ikizim muhtemelen dışarıda bir yerlerde, çünkü ebeveynler her zaman ikizleri ayırır. Bkz. Büyük İş (Big Business), İkizler (Twins), Komik Tuzak (Parent Trap), İkiz Kan (Double Impact), Demir Maskeli Adam (Man in the Iron Mask), and Star Wars."

—decoyduck

11. Dramatik bayılma

"Çocukken filmler her kadının, özellikle tuhaf bir şey görünce,  bayılmaya meyilli olduklarına inandırdı beni. Ayrıca, görünüşe bakılırsa bayılma, her zaman seni yakalayacak birinin kollarına düşmeden önce başının arkasında sana uzanan bir eli barındırıyordu ve anlaşılan bu baygınlık  dakikalarca saatlerce ve hatta günlerce kadının acı çekişinin herhangi bir yan etkisi olmaksızın sürebilirdi. Bilinçsizce düştükten sonra uyandırılmak için yardım edecek birine mi ihtiyacın var? Tokat, hafif yelpazelenmek ya da yüze biraz su HER ZAMAN işe yarar!"

—colleend9

12. Siyah beyaz dünya

Siyah beyaz film döneminde dünyanın kendisinin siyah beyaz olduğunu düşünürdüm.”

—lacierae

13. Yüksek sesli öpüşmeler

"Tüm öpüşmenin filmlerdeki gibi yüksek sesli olduğunu düşünürdüm."

–rebgw

14. Yeni bir insana dönüşerek yaşlanmak

"Küçükken, film karakterlerinin çocukluk halleri kendilerinden çok farklı göründüğünden, büyüdüğümüzde o günkü halimizden çok farklı görüneceğimizi düşünürdüm.  Ancak işin gerçeği oyuncuların kendilerine benzeyen çocuk oyuncuları bulamamasıydı.”

— Molly McGee, Facebook

15. Sokaktaki cesetler

"Bir zamanlar bir cesedin siyah bir çöp torbasına konularak karayolunun kenarında bırakıldığı bir film izledim. Yaklaşık üç yıl boyunca, otoyolun yanındaki her çöp torbasının bir ceset olduğunu ve kimsenin bunun hakkında konuşmadığını düşündüm."

—michellew46e0e2887

16. İlk çarpışmada aşk

"Lise dizilerinden anladığım 'Bir kız ve bir erkek koridorda çarpışır. Yakışıklı erkek kızın düşen kağıtlarını toplar. Fakat gerçek öyle değil "

–lmniccum01

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

70'li yıllarda ilkokuldayken kızların pembe kaka yaptığını sanırdık. :)

sokaktayurumeyisevmeyenbiradam

ama kafamız nası güzel

red-factor

Her zaman özel yeteneklerimin olacağını düşündüm. Uçabileceğim, ellerimden ateş çıkartabileceğim vs. Fakat işin garip tarafı şu yaşımda halen düşünüyorum. Bir gün yeteneklerim olacak!

armagan-gunduz

gerçekten inanır ve bu uğurda çalışıp çabalarsan neden olmasın?

merve_ceylan184

#6 gerçekten gizli geçitlerin olmasını isterdim.Heyecan verici olurdu.

ufukdiyoki

70 80 kuşakları olarak küçükken, ülkece, kadınların öpüşünce hamile kaldıklarını düşünürdük.

Görüş Bildir