Gençler Arasında En Popüler Sosyal Ağ: Snapchat

 > -

ABD’de 6 bin 500 genç arasında yapılan anket sonucuna göre gençler arasında en popüler uygulama Snapchat olarak belirlendi.

Uygulama kariyerine kısa süreli fotoğraf paylaşım uygulaması olarak başlayan Snapchat, giderek büyüdü ve gelişti. Filtreler, yeni özellikler, sohbet etme yeteneği ve haber kaynağı derken yapılabilecekleri geliştiren uygulama gençlerin favori sosyal ağı olmayı başardı.

Instagram’ı tahtından etti

Facebook, Twitter ve Instagram gibi zorlu isimlerin arasından sıyrılan SnapchatThe Piper Jaffray‘ın Amerikalı gençler arasında yaptığı araştırmada en popüler sosyal medya uygulaması olmayı başardı. 

6.500 gencin katıldığı araştırmada “en önemli sosyal ağ” olarak yüzde 28‘lik oranla liderliğe oturan Snapchat’i yüzde 27’yle Instagram takip ediyor.

2015’te dördüncü sırada yer alan Snapchat, birinci sıradaki Instagram’ı tahtından etmiş gibi görünüyor.

Gençlerin video ve fotoğraf odaklı paylaşımlara olan ilgilerinin Twitter ve Facebook’taki metinsel paylaşımlara oranla da çok daha yüksek olduğu belirtiliyor.

Listenin son sıralarındaysa şaşırtıcı olmayacak şekilde yüzde 1’lik oranla Google+ geliyor. Tumblr ve Pinterest de yüzde 2 ile benzer kaderi paylaşıyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriDeepMindFacebookInstagramPinterestSnapchatSosyal MedyaTwitter
Görüş Bildir